Jump to content
BulForum.com

Проблем със лан карта


Recommended Posts

Имам проблем със тази лан карта----->>>Macronix MX98715-Based Ethernet Adapter (Generic)

имаше диск със драйвъри но вероятно съм го изхвърлил по невнимание и сега не мога да

намеря драйвери за нея ако някой ползва същата ланка и разполага със драйвери

ще съм благодарен ако ми даде линк към тях трябват ми за XP и за VISTA драйвърите

 

благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

питах бате иначе нямаше да търся помощ във форума

но всичките линкове са или shareware-платени

а на безплатните архива е или повреден или изобщо липсва

продължавам да търся помагайте

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ти предложа следното, макар че ще е някакси трудно ако мрежовата карта е основна и я използваш за връзване към интернет, НO:

 

1. Oтиваш на Windows Update

2. Цъкаш да ти покаже ъпдейтите за твоя компютър.

3. Цъкаш на Hardware отляво в менюто и стискаш палци да ти преложи инсталация на драйвер за мрежово устройство. Даже и да не е твоето, щом ти го предлага, значи е решило, че ще ти върши работа.

4. Слагаш му отметката и натискаш Install Updates или там както беше бутона горе в дясно.

 

При мен сработи по този начин след 2 часа ядове около драйвер на Bluetooth. Tози от диска за нищо не ставаше, вързах Bluetooth-а, махнах го като устройство, махнах му драйверите и се вързах на Windows Update и то ми предложи драйвер. Като го сложих, всичко заспа.

 

Дано и при теб се получи.

Link to comment
Share on other sites

Баси картата пич! Тея и на сайта на производителя нямат драйвери! Даже не са чували за тоз модел или ги е срам да си кажат. Намерих некви.

 

безплатни:

цък

тези ги свалих без проблем и е здрав архива!

 

 

и с регистрация:

 

1

2

3

 

Дано да ти свършат работа!

като сваляш драйвери не ползвай даунлоад мениджъри от сорта на флаш гет и компания!

 

Ако не е на лаптоп и не ти се занимава по добре прежали 10-тина лева и си земи една нова!

Link to comment
Share on other sites

Kato stana дума, абе що PCI-Ex ланките са такива огромни цени?

В джара примерно са 2-3 само, като най-евтината Интелка е около 90 лв (мба, поправям се - 110 лв е).

PCI аналога, с който съм аз, е само 32 лв.

Бях си харесал едно дъно за следващия ъпгрейд, което няма и един PCI слот.

За сметка на това пък Криейтивски саунд на PCI-E не е толкова по-скъп спрямо ПЦИ варианта.

Link to comment
Share on other sites

Всичко на PCI-E е скъпо - почвам да си мисля, че това е някаква спекулация на тукашните търговци.

Като се вземе в предвид, че и не са популярни още тези карти се чудя, защо по новите дъна слагат само 1-2 пци слота.

Новото ми дъно няма LPT, мислих да си купя карта LPT+COM - на PCI е 25лв, а на PCI-E 90лв, :blink:

Link to comment
Share on other sites

...

Новото ми дъно няма LPT, мислих да си купя карта LPT+COM - на PCI е 25лв, а на PCI-E 90лв, :blink:

Да, ама саунд карти поне на пци-е се намират по-лесно. Ланките явно са по-малко популярни, и повечето хора ползват вградените.

 

За ЛПТ порта, и аз скоро имах подобна грижа, щях да сменям дъно (но се размина), а имам един ЛПТ стар принтер, който си работи екстра, ползвам го рядко, но все за относително важни неща, които носят парици, но не ми се купува нов.

Аз лично тоя проблем мисля че ще го реша при следващия ъпгрейд, чрез сглобяването на едно старо ПЦ само за филми като сеттопбокс, което явно ще служи и като принт сървър и ще го ползвам принтера на него, по мрежата. Ще е нещо на АМ2 евтино дънце, някой 3800+ с 1Г рам, колкото да плейва 720п, че ми писна с тв-аути да се занимавам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...