Jump to content
BulForum.com

пълнене на тонер касета


Recommended Posts

интересно ми е дали някой го е правил ... тук намерих ръководство, самия тонер струва към 10 лв. за тази серия на hp, та се чудя дали да не се пробвам да си го напълня ... сам :P

Link to comment
Share on other sites

аз съм с принтер HP 35 серия

от Метро си взимам тонер,към него има и инструкция как да се пълни

и евентуално ако се налага да излъжеш касетата ако е с чип

ползвам го така вече 1г.

не виждам проблем и ти да не се справиш

 

:)

Link to comment
Share on other sites

аз съм с принтер HP 35 серия

от Метро си взимам тонер,към него има и инструкция как да се пълни

и евентуално ако се налага да излъжеш касетата ако е с чип

ползвам го така вече 1г.

не виждам проблем и ти да не се справиш

 

:)

 

въпроса е, че различните модели по различен начин се "пълнят". аз примерно съм слагал тонер в касета на kyocera mita, но там е елементарно - отвърташ капачката и сипваш, докато примерно с тоя манипулацията му е малко по-тегава :)

Link to comment
Share on other sites

аз ползвам касети с чип,не вярвам при теб да е по различно

моите са с №27 черната и №28 цветната

към тонера има стоика,където се закача празната касета и

набор от спринцовки,на самата инструкция има схема как да

се зареждат касетите,чети и спазвай инструкцийте

да не мислиш,че в сервизите правят нещо друго

към всяко китче си има инструкция за работа

 

:)

Link to comment
Share on other sites

на мен ли ми се струва или ти говориш за мастилено струен принтер :blink:

... извинявам се, ама си няма на идея каква е тази "35-а серия" на hp

 

все си мисля, че като съм казал тонер касета, човек ще се сети за лазарен принтер .... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

... хвърли един поглед на ръководството за laserjet 1010 и ще видиш, че "изпълнението" е мноо по-различно. по-скоро при мастилноструйните пълненето е на един принцип, отколкото при лазерните. ;)

Link to comment
Share on other sites

съгласен съм с теб,но ти явно не схвана мисълта ми

аз ти казвам,че зареждам касети за мастилено-струен принтер на НР

като към китчетата с мастила има и инструкция за тяхната употреба

по същата логика тонера при теб трябва да е придружен с такава инструкция

не може за старите мастилено-струини принтери да има,а за лазерните да няма

това исках да ти намекна

иначе до колкото разбирам ти търсиш сервизна информация как става това при теб

няма кои да ти даде такава дори и да го знае

:)

Link to comment
Share on other sites

значи за този който бях пълнил преди време - kyocera mita fs1000+, като взех тонера ми дадоха на един лист инструкциите как да го напълня, но то беше елементарно, тъй като касетата е с едно капаче, което само се отвива и се изсипва тонера. с този - hp laserjet 1020, нещата стоят по-различно. просто някои тонер са елементарни за пълнене за разлика от други ... но ще се обадя във фирмата, от където взех тонера и ще ги питам дали имат инструкции за зареждането на касетата за този модел. все пак щом продавт тонер, едва ли ще нямат и ръководство за това как се прави. предполагам де :)

Link to comment
Share on other sites

Аз затова си взех Kyocera :)

Пробвай се - не ми се вижда особено сложно и на твое място определено не бих дал пари за пълнене.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се че разводнявам темата но ако някой има пресни впечатления къде е по-евтин тонера за Kyocera Мита ..1010 да си купя.

Ако някой има инстукция как се зарежда Kyocera ще може ли да я сподели тук или на РМ ( то сигурно е елементарно като погледна принтера отворен).

Link to comment
Share on other sites

Колеги, предварително се извинявам ако засегна някого, но ми се струва, че щом питате тук, вместо да потърсите информация за манипулацията в чичко Гугъл, по-добре си платете да ви заредят касетата.

Пълненето на Kyocera и HP няма много общо. И няма, защото има принципна разлика в тонера, който използват. Освен това, за разглобяване на касетите на HP ще ви трябват и подходящи инструменти. Е, може и с подръчни, но риска от механично счупване си става сериозен. Вие си преценете дали си струва чанча, цапането и риска от поломване на касетата поради липса на опит. Желая ви успех!

Link to comment
Share on other sites

И този ред на мисли някой би ли споделил къде и приблизитлено за колко пълнят тонер касети на HP?

какво HP? Защото за новите цветни лазерни принтери от по 400-450лв. пълненето на черната касета е от порядъка на 60-70лв. :) За по-разпространените модели - 1010,1012,1020 е 20-30лв. :)

 

А сега по темата. Аз първия път се справих с едно друго ръководстви без проблеми, а не съм особено сръчен в ръцете :bgrin: Даже в моето ръководство се дупчеше на едно място, за да мога да извадя едното малко щифтче. Пробвай, предполагам, че няма да ти е трудно. ;)

 

П.П. Внимавай като разглобяваш двете части да не се омажеш с отработения тонер. :) И изтръскай тази част в която се съдържа.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, предварително се извинявам ако засегна някого, но ми се струва, че щом питате тук, вместо да потърсите информация за манипулацията в чичко Гугъл, по-добре си платете да ви заредят касетата.

Пълненето на Kyocera и HP няма много общо. И няма, защото има принципна разлика в тонера, който използват. Освен това, за разглобяване на касетите на HP ще ви трябват и подходящи инструменти. Е, може и с подръчни, но риска от механично счупване си става сериозен. Вие си преценете дали си струва чанча, цапането и риска от поломване на касетата поради липса на опит. Желая ви успех!

 

ако не си обърнал внимание на първия пост с линк-а, явно не си разбрал, че първо него питахме - чичко ти гугъл.

второ ... тук всеки може да сподели опит, ако е правил нещо подобно. сам! ... а ти в случая насочваш темата в съвсем тенденциозна насока - отидете и си платете, за да ви го направят.

е, ясно е, че ако не се чупеха чашите, стъкларите щяха да останат без работа(един стар лаф на баба ми), ама все пак е чисто кощунство някой да ти взима 40-50 лв. за пълнене на една тонер касета, след като консуматива излиза под 20 лв. .... и излиза, че за това да отвори една капачка и да изсипи прахта (за тези на kyocera mita) го оценява на 20-30 лв. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ето ти и качествен заместител на оригиналния тонер за HP-то на достъпна цена ТУК :) в същия магазин(намира се в Пловдив) има и за Kyocera предполагам, че твоя е точно FS 1000 ето ти линк ТУК

Link to comment
Share on other sites

Ето ти и качествен заместител на оригиналния тонер за HP-то на достъпна цена ТУК :) в същия магазин(намира се в Пловдив) има и за Kyocera предполагам, че твоя е точно FS 1000 ето ти линк ТУК

 

аз от там си купувам, само че последния път нямаха разфасовки по 250 гр. за kyocera-та, та взех голяма туба :P ... иначе за hp 1020 си взех и тея дни мисля да пробвам да напълня касетата :)

Link to comment
Share on other sites

ако не си обърнал внимание на първия пост с линк-а, явно не си разбрал, че първо него питахме - чичко ти гугъл.

второ ... тук всеки може да сподели опит, ако е правил нещо подобно. сам! ... а ти в случая насочваш темата в съвсем тенденциозна насока - отидете и си платете, за да ви го направят.

е, ясно е, че ако не се чупеха чашите, стъкларите щяха да останат без работа(един стар лаф на баба ми), ама все пак е чисто кощунство някой да ти взима 40-50 лв. за пълнене на една тонер касета, след като консуматива излиза под 20 лв. .... и излиза, че за това да отвори една капачка и да изсипи прахта (за тези на kyocera mita) го оценява на 20-30 лв. :blink:

Сори, май наистина малко набързо съм прегледал темата и ми е убягнал линка, който си дал. Погледнах го, човека е направил съвсем прилична инструкция. Желая ти успех с пълненето, пък може и да си я рециклираш :) И все пак аз лично бих използвал свободните 30-ина минути / на които оценавам манипулацията, при положение че ти е за първи път / за нещо по-приятно, от цапането с тонер. Лично мнение :) Още веднъж - желая ти успех, и без лоши чувства!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

не мога да повярвам ... ама се оказа, че отвора през който уж трябваше да изсипя новия тонер е запчеатан ... и само дето станах целия в тонер за тоя дето духа :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

не мога да повярвам ... ама се оказа, че отвора през който уж трябваше да изсипя новия тонер е запчеатан ... и само дето станах целия в тонер за тоя дето духа :angry1

 

:) Ами обикновено така се получава, не е толкова лесно, а и не е толкова скъпо така че е по добре да се обърнеш към някой който

това му е работата Цени за зареждане на тонер касети

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...