Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми видео карта


fashion_m

Recommended Posts

Става въпрос за машинката от подписа ми. Видео картата вдига (според мен) висока температура под товар през лятото - към 70 градуса С (при 49-50 С без товар). Това много ли е за карта с пасивно охлаждане, опасно ли е и ако да - препоръчайте ми някоя друга. Хвърлил съм око на сериите 9600, но колко МБ ? 256, 384, 512 или 1 ГБ? И най-важното - 9600 сериите по-хладни ли са?

Link to comment
Share on other sites

9600 гт или 9800гт по добре втората но и тази можеш да я охладиш малко сложи един вентилатор да духа към нея в кутията и мисля че ще свалиш поне 10тина градуса

аз съм с 9600гт леко клокната и сега държи 35-40 а под товар е 45-55 но съм сложил 12см перка

Link to comment
Share on other sites

Изчетох разни ревюта за 9600 и разбрах, че е още по-гореща (та даже и да е с вентилатор). Пффф защо всичко е толкова горещо в днешно време? Започнах да се оглеждам за 9400 или 9500, но може да са ми малко слабички...

Link to comment
Share on other sites

Виж с каква съм аз, в подписа. Пасивна.

През това време зимата, в idle е колкото процесора - към 35 * в момента, и към 31 когато беше по-студено преди 2-3 седмици.

Под товар качва вероятно не повече от 15-тина градуса, понеже след като съм играл, изляза от играта и веднага погледна температурата, беше към 45, и бавно спадаше до към 31-2. Страшно добре са се справили ASUS с този пасивен охладител, картата си е бая масивна обаче. Страшно доволен съм от нея, понеже държах предимно да е с пасивно охлаждане.

 

МНОГО Е ВАЖНО вентилаторът на кутията, който изкарва!

При отворена кутия, температурата на видеото се качваше с над 15 градуса! Затварям кутията, и температурата си спада пак за около 4-5 минути.

 

И до 50 и 60 и 70 градуса да стигне под товар лятото, какво се притесняваш, принципно видеокартите държат на по-високи температури от процесорите, за които 65 градуса вече са много (визирам примерно атлоните х64).

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш хладна карта вземи си Ати 4830

Все пак не си дал ценови диапазон...

В никакъв случай не се набутвай с нисък клас 9400,9500 или 4650 и тн, защото са доста куци и дори с моята стара 3850 ги бия по тестовете.

 

Ако пък ти харесва даден модел карта, това, че пече много не е голям проблем - продават се какви ли не охлаждания, добро например е Arctic Cooling S1 със голям и тих вентилатор.

Link to comment
Share on other sites

Изчетох разни ревюта за 9600 и разбрах, че е още по-гореща (та даже и да е с вентилатор). Пффф защо всичко е толкова горещо в днешно време? Започнах да се оглеждам за 9400 или 9500, но може да са ми малко слабички...

9600 wyob6te nee gore6ta a e po hladna ot 8600 pone s 10-15 gradusa imam gi i dwete a i kakto ti kazwat po dobre wzemi swqstna karta makar da se okaje i nqkoj gradus po ve4e wzavisimost ot towa kakyw e kulera, nqma smisyl da da zamenq6 8600 sys 9500 i podobni daje naj dobre 9800 az syjalqwam 4e ne wzeh 9800 a mi se doswidqha 30tina lewa

sori za 6lokavicata

Link to comment
Share on other sites

Брат Въобще да не те плаши тази температура, имах GeForce 6200 няква рязана, със пасивно охлаждане и лятото ми вдигаше:

На Idle - 60 ~70 градуса

На леко натварване (филм нещо такоа) около 90 градуса

На пуцане на някоя игра на макс графика ми видаше 120 ГРАДУСА

макс темп-а и беше 140 преди кор слоудаун така че карай си с тая и не се притеснявай ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...