Jump to content
BulForum.com

Форум за двуколесни


бат Ицо

Recommended Posts

Абе що не направите един подфорум за двуколесните. И нека да е по навреме да се организираме групата от форума за 22 март, че се пада хем в неделя хем от НАСА казват, че щяло да е топло.

 

Та темата за разискване е - решил съм да си вземам ново скутерче и съм се спрял на Х9-500 или Х7-400 Някой ако предложи друга алтернатива, бих я обсъдил

Link to comment
Share on other sites

Вземи си такова скутерче ;) Аз като си надвия над масрафа и дойде време пак да си взимам моторетка, определено ще си купя такова :devil

(Е, може би по-старичък модел, но ще е такова!!!)

Link to comment
Share on other sites

Такова като порасне сина сме планирали да пообиколим малко по мъжки по земните кълбета и ще вземем едно такова за мен да нося палатките и някакво 500 ли колко там на 18 дават сега не знам - за него.

 

Но сега си търся скутерче 400-500 кубика

Link to comment
Share on other sites

Такова като порасне сина сме планирали да пообиколим малко по мъжки по земните кълбета и ще вземем едно такова за мен да нося палатките и някакво 500 ли колко там на 18 дават сега не знам - за него.

 

Но сега си търся скутерче 400-500 кубика

Х9 500 е най-добрия вариант за скутер ... ако може да се нарече скутер тфа де ;) .Просто винаги можеш да разчиташ на ускорение и максимална скорост ако се наложи да изпреварваш някой.Без проблем прави преходи от 300-400 км без почивка (при средна скорост 120-130)...абе мотора е супер :)

 

П.П.А форум да се прави е безсмислено...то тука мотористите сме не повече от 5 човека ;)

Link to comment
Share on other sites

Е все ще има скутеристи. Поне да има обмяна на съвети, че е много важно да се научиш да се пазиш още докато си на малко скутерче. После става късно. С възпитателна цел ще е добре

Link to comment
Share on other sites

Е все ще има скутеристи. Поне да има обмяна на съвети, че е много важно да се научиш да се пазиш още докато си на малко скутерче. После става късно. С възпитателна цел ще е добре

Добре ще е ама...има мото-зоне има и скутер клуб отделен :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Е все ще има скутеристи. Поне да има обмяна на съвети, че е много важно да се научиш да се пазиш още докато си на малко скутерче. После става късно. С възпитателна цел ще е добре

 

Значи глей ся! Пробвал съм какви ли не падания, пльоскания, тъкли и суркания с какви ли не мотори, обаче най-лошо и с най тежки последствия съм се пребивал именно със скутер (при това съвсем не бях аджамия тогава). Пиаджо не са лоши машинки и ако нямаш опит със скутери по-добре си вземи като начало някое тяхно мотопедче (примерно 125сс) защото 400 - 500 кубика си е бая мотор (не бих го нарекъл малко скутерче ;) ) а и когато си със скутер хептен не те ебават на пътя...

 

 

Ред// Ей сега погледнах и другата тема :bgrin: Значи знаеш за какво става въпрос. Няма да променям поста защото сигурно ще го прочете някой който си няма понятие от мотори, та да си има едно на ум!

Link to comment
Share on other sites

Значи глей ся! Пробвал съм какви ли не падания, пльоскания, тъкли и суркания с какви ли не мотори, обаче най-лошо и с най тежки последствия съм се пребивал именно със скутер (при това съвсем не бях аджамия тогава). Пиаджо не са лоши машинки и ако нямаш опит със скутери по-добре си вземи като начало някое тяхно мотопедче (примерно 125сс) защото 400 - 500 кубика си е бая мотор (не бих го нарекъл малко скутерче ;) ) а и когато си със скутер хептен не те ебават на пътя...

Абсолютно вярно!Всички мои познати казват,че най-лошите им падания са със скутери :bgrin: .А колкото до кубиците...няма значение.Дори и преди да не е карал едва ли ще му е проблем.Просто в началото по-малко газ и повече внимание и това е!Обаче наистина Х9-тката си е бая стабилен мотор.От Фламинго до крастовището на Шести Септември с Васил Априлов един приятел(той е 90 кила,аз съм 85) дигна 130 :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ееее... :lol: Аз не съм аджамия. За десет години простотии не съм падал нито веднъж... виж темата за удоволствието от карането, там съм писал :P

Аз от 4 години карам...слава богу нито едно падане.Само веднъж бях на косъм да "целуна" едно рено отзад(щото съм заблеяна шматка) ама слава богу успях някакси да го избегна :D .

 

П.П.Тая тема ша стане айляк...ние тримата ще си лафим :D ...очаквам и злобила да се включи-той нали е моторджия :P

Link to comment
Share on other sites

Аз към паданията не броя лигавщините дето сме ги правили на мотокроса. Там съм падал доста, но визирам само на пътя ;)

 

Е що грубо бе? Нали си взе 4-риколоесно, че не можел да пази равновесие като пие 2-3 бири :pirate

Link to comment
Share on other sites

Аз към паданията не броя лигавщините дето сме ги правили на мотокроса. Там съм падал доста, но визирам само на пътя ;)

 

Е що грубо бе? Нали си взе 4-риколоесно, че не можел да пази равновесие като пие 2-3 бири :pirate

 

Ам'чи то аз предимно от простотии съм се мяткал де :bgrin: По едно време се бях зарибил по кросови машинки, имах една JR-125 и DT-250. Най обичах да се мятам над въженият мост на Дерменката (зад гребната) с хондичката - там колко съм се трепал.... Сега да ме питаш за къф ... съм го правил - утрепи ме, ама не знам. Уфф... нещо май много взех да се вживявам... , та ако е рекъл Господ сигурно ще се моторизирам пак (надявам се за 22ри да е вече факт)

Link to comment
Share on other sites

Аз умирам от желание да се обзаведа с една Ямаха ТДР125 кубика обаче паричките сам си ги събирам...та след време живот и здраве :love

Link to comment
Share on other sites

Човек като реши да си чеши крастата - винаги ще намери къде ! ;) Около градът също има сумати места, примерно дигите на реката, гората зад гребната, родопската яка...

Link to comment
Share on other sites

Злобила като му махнат помощните колела може и да стане :lol:

 

мани майтапа ма съм карал и мотори по 180коня без да падна а с едно насрано пиаджо на село щото се правех на мъж се исипах на един пясък та 1 кожичка не ми беше останала по левия крак.

 

вторият случай взимаме 3 скутера да ги караме на ремонт от васил априлов малко преди колелото задната ми гума спаднала ма аз не съм усетил и на завоя скочих от мотора иначе щеше да е бахти цирка..... сигурно още щяха да ме бъзикат......

 

 

 

при тоя приятел с атв-тата ония ден имаше 2 чисто новички кроа на ямаха точно на 0000 КМ , мирише на ново някви по 450 кубика са модела не го знам , абе сълзички като ги видиш и ти става едно такова благо на душата.......... ма не дава да ги карам :( :lol:

 

 

иначе тая година бях капарирал една к7 1000ка от Америка ма пак ми дойде акъла на време и взимах атв-то .... деа знам хем имам мерак хем ме е шубе вече , като се сетя колко приятели и познати изпратихме покрай тия пистарки и ме хваща страх а тва е нещо рядко при мене относно превозни средства , по 1 време бях почнал да се замислям за Крос или Чопър ма там няма тръпка да го еба , тоя трактор чопъра не можеш да го ядосаш кроса и той не ми е на сърце..... друго си е пистата ..... там ти се ебава мамата от ускорение и като слезеш ти треперат краката почти като при секса :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

....по 1 време бях почнал да се замислям за Крос или Чопър ма там няма тръпка да го еба , тоя трактор чопъра не можеш да го ядосаш кроса и той не ми е на сърце..... друго си е пистата ..... там ти се ебава мамата от ускорение и като слезеш ти треперат краката почти като при секса :lol: :lol:....

 

Разни хора - разни идеали! ;) Аз по едно време за кратко карах на един приятел вулкана (1500сс), на този трактор ако му подадеш по-рязко газ и съвсем осезателно започваш да се изхлузваш от седалката. Вярно си е , че не се изстрелва като шосейката, но е мотор който освен, че може да се кара пенсионерската (мини бавно да те видят кифлите), може и да се движи наистина бързичко. Вярно е, че съм пристрастен, но според мене нищо не може да се сравни с типичният круизър (особенно ако е с по-сериозен двигател)

Link to comment
Share on other sites

Ооо има чопъри с уникално ускорение...лятото гледах един пич в махалата,на около 20 години караше от тея чопъри с МНОГО широките гуми отзад...е няма такова ускорение.Само като му подадеше газ и се изстрелва :blink:

 

zlobil-e ... и на мен сърцето ми е в пистарките ама като се знам какво съм лайно,обичащо високите скорости...

 

AlBundy-в Сопот няма крос писта.Има в Хисар и в едно село до Сопот,което го забравих как се казва(мисля че в Калояново беше ;) )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...