Jump to content
BulForum.com

Проблем с Wi-Fi Ruter


EverCool

Recommended Posts

:angry1 :( Наскоро си купих лаптоп с идеята да share-вам интернета ми с настолния компютар,затова тоя от магазина ми препорача за по голямо удобство да си купя и Wi-Fi рутер.Питах го какав предлагат в магазина и тои ми препорача модел на Belkin Wireless G.Всичко ок до тук обаче поради пречината че си нямам ни най-малка представа от рутери и др простотий трагнах да инсталирвам диска и да следвам стапка по стапка всичко,но като краен рерзултат не получавам никакав интернет дори и към настолното ми ПЦ,а за самия лаптоп да не говорим ... на Евроком съм и просто нз какво да правя когато трагвам да отварям Интернета ми сащо Ми излиза от евроком някво саобщение че ми е ограничен достапа до интернет от това ПЦ :( ако някои има идея какав може да баде проблема да пише ... просто съм узaдъчен :wacko: :blowup: : :throw:
Link to comment
Share on other sites

Търси в менюто на рутера Clone MAC или нещо подобно, но ТРЯБВА ДА Е ВКЛЮЧЕН КЪМ PC-то ПО КАБЕЛ. И чети, чети, чети. Всичко е описано в документацията.

Link to comment
Share on other sites

значи намерих там некав си Clone mac ся обаче фащам някав нет но за малко време някви секунди ...плз помогни ми че вече съм направо брамнал ....

Link to comment
Share on other sites

Първо закачи директно настолното писи и виж дали имаш нет. Ако имаш нет всичко е ок.

 

След това: Натскаш бутон Старт > Run(Изпълни) ... пишеш cmd

като се отвори "дос" прозореца пишеш вътре ipconfig /all

 

И там търсиш фразата:

 

Phisical address: 00-1e-02-13-37-00

 

копираш цифрите отзад - това е мак адреса и го слагаш в рутера. Там ще четеш менютата къде точно.

Link to comment
Share on other sites

на Евроком съм

 

За какво го мотате, след като ясно е написал, че е на Евроком, което идва да подскаже, че не се изиксва смяна на МАК адрес при положение, че ограниченията за ИП-та и МАК адреси са свалени от 2 години вече...

Link to comment
Share on other sites

За какво го мотате, след като ясно е написал, че е на Евроком, което идва да подскаже, че не се изиксва смяна на МАК адрес при положение, че ограниченията за ИП-та и МАК адреси са свалени от 2 години вече...
Щом мислиш, че го мотаме, вземи му намери някое сдъвкано: "Прави 1, Прави 2.....", ако може и с илюстрации.Той хубаво е писал, че е на Евроком, ама вероятно не прави разлика между интернет от Евроком и Евроком ЛАН. Уж си разбирач, пък ти убягва информацията между редовете :blink: .

Или най-добре да плати на някой да му го настрои, след като го мързи да чете упътването. И да, безпредметно е да търкаме клавиатури, имайки предвид нивото му (той си го е казал - липсват му елементарни понятия).

Link to comment
Share on other sites

Щом мислиш, че го мотаме, вземи му намери някое сдъвкано: "Прави 1, Прави 2.....", ако може и с илюстрации.Той хубаво е писал, че е на Евроком, ама вероятно не прави разлика между интернет от Евроком и Евроком ЛАН. Уж си разбирач, пък ти убягва информацията между редовете :blink: .

Или най-добре да плати на някой да му го настрои, след като го мързи да чете упътването. И да, безпредметно е да търкаме клавиатури, имайки предвид нивото му (той си го е казал - липсват му елементарни понятия).

Толкова некадърно е написно, че въобще няма да си правя труда. Или да си зададе въпросите както трябва или да ходи да си чете. Как тръгнахте, обаче да му сменят МАК адреса, не ми стана ясно, да беше питал поне дали е на ггбит или ЕК, ами диркетно му каза, че проблема в смяната на МАКа. Айде у лево...

Link to comment
Share on other sites

Давам веднага отговор неме марзи да чета напротив!Но ако видите инструкцийте ми кво представляват можете,ако сте с моето ниво да се грамнете!Второ права разлика между Евроком и Евроком Лан и трето на рутера ми му направих МАС адреса да му е като на моето настолно ПЦ...но просто губи вразка с интернета нз явно просто исках да намера начин някои да ми каже какво да правя по простичко и да се науча,а не тука да се карате,ако някои му се занимава да пише,да ми пише не да ме нареди как съм задал вапроса си...Blame без да се обиждаш,но си представи когато ти не си знаел нищо по тоя вапрос или друг дали би могал да си зададеш вапроса както трябва ???Аз мисля че неби могал не случаино споменах че не разбирам и грам от тея работи просто до сега неми се е налагало...да знам това...

Link to comment
Share on other sites

Давам веднага отговор неме марзи да чета напротив!Но ако видите инструкцийте ми кво представляват можете,ако сте с моето ниво да се грамнете!Второ права разлика между Евроком и Евроком Лан и трето на рутера ми му направих МАС адреса да му е като на моето настолно ПЦ...но просто губи вразка с интернета нз явно просто исках да намера начин някои да ми каже какво да правя по простичко и да се науча,а не тука да се карате,ако някои му се занимава да пише,да ми пише не да ме нареди как съм задал вапроса си...Blame без да се обиждаш,но си представи когато ти не си знаел нищо по тоя вапрос или друг дали би могал да си зададеш вапроса както трябва ???Аз мисля че неби могал не случаино споменах че не разбирам и грам от тея работи просто до сега неми се е налагало...да знам това...

Когато не разбираш НИЩО има няколко варианта.

 

1. Въобще не се занимаваш

2. Викаш някой да ти го направи.

3. Изчиташ всичката документация - пробваш да го направиш сам и ако не стане задаваш КОНКРЕТНИ въпроси... "абе стигнах до там, обаче като му дам еди коя си опция не става както пише, пробвах еди кво и еди що, но не стана. Хайде сега помагайте!"

 

За този случай хората са измислили един прочут лаф RTFM може да видиш в гооогле какво означава.

 

С две думи казваш следното: абе както си карах колата онзи ден и изведнъж спря, ай ся казвайте как да я оправя - все едно има само една или две повреди при автомобилите.

 

С рутера същата работа. Имаш ли понятие колко на брой са възможностите и вариантите при които да нямаш интернет? Никой няма да ти стане бавачка.

 

Освен това пак не стана ясно дали си на Евроком или гигабит/лан.

 

Като си почнал и да четеш, може да се запознаеш с буквичката "Ъ" и "Й" и къде се използват.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...