Jump to content
BulForum.com

Live SD (SD card през reader) ...


lil_stenly

Recommended Posts

Гледах теми из интернет и забелязах в някой форуми , че има хора , които са успели да буутнат линукс на сд карта през кард риидъра , а се чудя дали това наистина е възможно ?

Проблема е там , че никъде не се пише точно как става , а се дискутират дадени неща , но аз не искам да си правя тестове докато се получи !

Кажете ако сте изпробвали подобни неща и сте имали успех .

п.п. Искам да го ползвам като втора ос на външен хард , сд картата работи само с фат файлова система и това затруднява нещата вече .

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Може. Но зависи от риидъра и от дъното обикновено дали го поддържа. Мен например понякога като си забравя някоя от картите в риидъра и автоматично решава да буут-не от там и ме дразни. Но със сигурност може. Разгледай си настройките в биоса за хардовете при сложена Сд карта.

Link to comment
Share on other sites

Само дето един HDD има поне 40мб/сек трансфер, докато SD картата ако е от хубавите (SanDisc Extreme III поне и нагоре) ще има около 15-20мб/сек а ако не е от чак толкова хубавите - 2-3 някъде... Така че ще има да си boot-ваш до утре сабахлен. Виж нещо без графична среда може и да зареди но оттам насетне не е едно голямо чакане. Отделно че 4гб карти са леко скъпички... в тоя ред на мисли що не си вземеш външен 2.5" HDD. Новите SATA които се поддържат от дъната са идеални за целта

Link to comment
Share on other sites

Може да пробваш вариант като мен - една дистрибуция на USB Flash-ката и като ми потрябва буутвам от нея.

Link to comment
Share on other sites

Идеята е такава , че картата ми излиза евтино пък и скоростта не е толкова бавна .

Някакво малко дистро би заредило достатъчно бързо .

Впрочем не съм пробвал да рестартирам с карт рийдъра (той е екстърнал и минава през усб-то) , а така дъното едва ли ще го засече .

Искам да използвам картата като репеар диск например .

п.п. Задавам въпроса само да разбера става ли ... дали ще го използвам е друго нещо вече .

:)

Link to comment
Share on other sites

Тогава нека си припомним малко за какво става въпрос , а дали ще работи не се знае ... просто ми е интересна темата .

:)

Link to comment
Share on other sites

Имам аз един добър познат от Варна който наскоро пак така от любов към спорта беше решил да направи универсален механизъм за дистанционно изпълнение на код - нещо като RPC но искаше да може да прати той кода а не просто като го има на другата машина да го изпълни... явно има хора с прекалено много свободно време :) Иначе любознателността е похвално нещо!

Link to comment
Share on other sites

Ето ви нещо полезно - http://unetbootin.sourceforge.net/ Особено подходящо за инсталиране на всякакви линукси от флашка, а убунту направо си е живо на флашката

 

A тук е описано как да си направите флашка от която да инсталирате Windows XP, когато няма сиди http://www.eeeguides.com/2007/11/installin...-usb-thumb.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...