Jump to content
BulForum.com

Programa za otdelqne...


xKilleR

Recommended Posts

ot dadeno mp3 da premahna glasove i da ostane samo instrumentala

Tova napaktika e navazmojno,no ima dosta programi koito mogat "donqkade" da zaglushat glasa,principa e v namalqne na chestoti po koito obiknoveno varvi normalniq choveshki vokal...az sam probval takova neshto...rezultata ne me zadovoli no se poluchi tiho peene,adski mnoo bass i nqkakva kalpava melodiq...tova moje da si postigne dori s nai obiknoven equalizer na winamp,az lichno praveh opiti s edna karaoke programa..stava za lubiteli :)

Link to comment
Share on other sites

xKilleR познавам един DJ обаче ще го видя чак в петък сигурно. Тои ми беше казал че има някаква такава програма даже ми я предлагаше обаче на мен като не ми трябва и не съм му я искал. Може да става въпрос за някаква караоке програма като тази за която говори matrix1. Ако не забравя ще го питам в петък и ще ти кажа ;)

Link to comment
Share on other sites

EE 6tah da puskam gore-dolu sa6tiq topic!!mersi 4e si go napravil :)

ta az za takava programa, da maha vokalite, ne sam 4uval(predpolagam oba4e 4e q ima i ako q namerite davaite vednaga!!!! :rolleyes: )

A,znaeteli nqkvo Kareoki(bezplatno imam predvid)????

Link to comment
Share on other sites

Spored men shte stane s moshten ekvalaizer...no i shte qde mnogo procesorna moshtnost ako namerite programa davaite q zaribeno e da peesh vmesto vokala na lubimata ti grupa :D

Link to comment
Share on other sites

shte pomolia , toia kojto nameri takava programa da mi potyrsi i slednite :

"programa za podobriavane kachestvoto na audio/video zapis"

"universalna programa za cheat v online game servers"

"programa za generirane na istinski i activni nomera na CC //da rechem :) "

 

 

p.s.

da , narochno vsichko e v kavichki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Naistina takava programa mi bqha kazali 4e su6testvuva no cenata i bila ot roda na 5000$ neznam kolko e vqrno a ina4e za obrabotkata na nqkakva pesen za priglu6avane na 4ove6kiq glas roska probvai s Virtual DJ ili Hip-Hop Ejay-5 :punk

Link to comment
Share on other sites

"programa za podobriavane kachestvoto na audio/video zapis"

Nqma takava programa

 

Da rechem che si vzel edno audio cd da obrushtash v mp3 priemame che Track01.cda e 100% chist zvuk za da se napravi 1:1 trqbva da go napravish v wav i shte stane kum 70mb zashtoto stava 1:!.Kogato obache pusnesh da kompreseirash wav v mp3 si pravish tashak s choveshkoto vuzpriqtie na zvuka zashtoto uhoto ni ne e chak tolkova precizno che da oseti razlikata zashtoto:

 

zvuka predstavlqva vulna s razlichna duljina (fig-1)

 

Fig-1

 

pri kompresiq se opredelqt kluchovite tochki (fig-2)

 

Fig-2

 

pri zavarshen variant purvonachalnata forma na vulnata se zamenq s tazi na lilavata liniq (fig-3) kakto se vijda lilavata li niq ne varvi plutno po zelenata...tochno tva predstavqlava kompresiqta na zvuka.

 

Fig-3

 

nqma kak da vaztanovish lispvashtite chasti na zelenata liniq tva ne e dupka v stenata da q zamajish s ciment..no dori i da "zamajish" mp3kata nqma da stane shte q "omajish" ne se machi

 

v kraq na kraishtata vsqka multimediina kompresiq se bazira na nekadarnosta na nqkoi nash setiven organ :) Bahti bugavoto tqlo

 

P.S mai dobre sum go obqsnil ?!

Link to comment
Share on other sites

Nqma takava programa

E hubavo, oba4e vijdam 4e si navutre v neshtata :) shte mi obiasnish li togava zashto se polu4i slednoto i kak nai-ve4e

 

dadoha mi edin wav file, koito beshe okolo 800 KB ne sum mnogo siguren, 2 min 43 sec tova sum siguren. Napravih si go v mp3 192 Kbit/s, emi zvuka beshe mnogo po-dobre ot kolkoto na wav file-a, dori mahnah niakakvi shumove i t.n. kakva e pri4inata za tova. Moje bi pri wav file zvuka e dosta dale4 ot liniite, koito si na4ertal i kato go prevurnah v mp3 se e doblijil do tiah :)

 

EDIT Ooops 'malka' glupost izrekoh :wacko: vse pak e 1 4asa. failut beshe wma, ne wav. I vse pak tui i tui sum napisal predishnoto mojesh li da kajesh kakva e pri4inata za tova koeto sum obiasnil, zameniaki wav s wma B)

Link to comment
Share on other sites

wma sa po malki po razmer i s po dobro kachestvo ot mp3 failovete ma malko hora go znaqt i za tova ne sa mnogo razprostraneni ne sum mnogo naqsno s wma tehnologiqta znam samo che e na microsoft (wma - windows media audio)

Link to comment
Share on other sites

ia ! taia tema oshte bila aktualna..

@Stenli ,

ne znam kak si popital toia tvoia priatel ili kakvo pravi toj s GoldWave , no opredeleno NE MOJE DA OTDELIA VOCAL! Goldwave e programa za amatiorsko nivo,predlagashta lesnoto dobaviane na efekti.Izpolzva se naj veche za riazane ili convert na formati,poneje e malka (10tina MB ako ne se lyja).

@mi6o__

koj spored teb bi dal 5 bona za neshto , koeto nikoj ni chul - ni vidial.Kak spored teb bi stanalo plashtane za da byde siguren klientyt , che ne go mamiat , koeto SHTE stane s vseki dal tolkova pari za misterioznata programa.

 

otkritie za otdeliane ( otdeliane! ne priglushavane , pritypiavane , prochee ) e dostojno za nagrada ne po malko ot takova v sferata na humanitarnite nauki !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Някой може ли да ми каже някакъв кодек за правене на мп3-ки.Става дума, когато отрежа някоя част от песен/сет и като искам да запазя частта, която ми иска, в .mp3, ми дава това "No codec available...". Работя с програмката GoldWave.

Link to comment
Share on other sites

Я ми подхвърлете на мен за извличане само на вокала от песен. Доста, ще ми е полезно. ;–)

Потърси Vocal Remover или Vocal Eliminator - ще излезнат доста резултати, а дори има плугин за winamp.

За съжаление отново ще те разочаровам, че все още не е измислен ефективен алгоритъм за качествено разделяне на двете линии....това е все едно да смесиш в една кофа различни бои....червена, синя, бяла, зелена, жълта....и още 20-30 цвята и нюанса....и след това да се опиташ от тях да изолираш ефективно само единия цвят. ;)

 

Едит: Сега прочетох, че искаш обратната комбинация - да вземеш само акапелата - това пак може да стане донякъде с подобен тип програма, но всички неща се прилагат с обратен знак и пак резултатите са далеч от идеалниите.

Другият вариант е да имаш два напълно идентични файла - единият да е пълната версия на песента, а другият - само инструментала. Тогава с наслагване на двата и някои други манипулации наистина може сравнително качествено да измъкнеш вокала.

 

Третият най-добър вариант е да се снабдиш с оригиналната акапела (вокалния трак) на конкретната песен. :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...