Jump to content
BulForum.com

Мултифункционално устройство...


Recommended Posts

Трябва да си взема за лично ползване такова устройство и се чудя на кой модел да се спра. За сега съм се спрял на следните:

 

HP Laserjet M1120 MFP

 

Xerox WC 3119

 

Samsung SCX 4521F

 

Клоня повече към Хюлет Пакард, понеже съм имал техни продукти и съм оставал доволен. Но ми е интересно, какво ще ме посъветвае и дали сте имали лични преживявания с някой модел, и доволни ли сте оставали от него.

 

Едит: Става въпрос за лазерно устройство, като цената да е около 350лв, като по възможност да не ги надхвърля.

Link to comment
Share on other sites

значи майка ми също се е насочила да си взима за практиката подобно нещо - лазарен принтер + скенер и копир(понякога и трябват за разни документи), и общо взето аз бих заложил на hp като доказана марка (в къщи сме с един лазерен 1020 и нямаме грижи) ... но от друга страна цената на samsung-а е доста привлекателна (почти 100 лв. по-малко от hp-то), така че ... аз още се двоумя кой да й препоръчам. от една страна би било добре да си спести 100 лв., но от друга аз лично марката samsung не мога да я понасям ... но знае ли се. този може и да и върши работи и да не й създава грижи (става въпрос за Samsung SCX 4521F)

 

btw проверил ли си колко излизат консумативите? то предполагам няма да е проблем касетите да се пълнят(и на двата), но все пак ...

Link to comment
Share on other sites

До колкото разбрах, пълненето на касетата на ХП-то ставало трудно, понеже била с чип. Май тоя вариант ще отпадне в крайна сметка...

 

Между другото, ти къде видя, че самсунга е по-евтин от ХП? В техномаркет самсунга е с 40лв по-скъп.

Link to comment
Share on other sites

значи моя грешка, аз съм гледал друг модел - MFC Laser Samsung SCX-4200 ... около 260-270 лв. е почти навсякъде, но няма факс (ако толкова държиш) ... а и гледам в линка, който си дал, че е посочена резолюция на сканиране 4800, което ме съмнява да е реално ... мда, то си пише тук:

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/detail/...&fullspec=F

http://www.samsung.com/uk/consumer/detail/...&fullspec=F

 

поне за мен лично по-скъпия вариант не предлага нещо кой знае колко повече от по-евтиния ... но ти си решаваш.

Link to comment
Share on other sites

От скоро в офисът съм с Samsung CLX-2160, принтер + скенер+ копир има и USB слот за флашка. Цената мисля, че беше към 400-450лв. Подържа доста добра скорост и поне според моите скромни разбирания прекрасна резолюция. Цветно принт. 2400 х 600dpi /скенер до 4800 x 4800dpi.

Link to comment
Share on other sites

От скоро в офисът съм с Samsung CLX-2160, принтер + скенер+ копир има и USB слот за флашка. Цената мисля, че беше към 400-450лв. Подържа доста добра скорост и поне според моите скромни разбирания прекрасна резолюция. Цветно принт. 2400 х 600dpi /скенер до 4800 x 4800dpi.

Resolution (Optical) 1,200 x 600 dpi

 

... тъй като и при другите два модела:

Resolution (Enhanced) - Up to 4,800 x 4,800 dpi

 

иначе като резолюция за печат определено е по-добре :) ... ама и цената му е със 100 лв. над определената от автора на темата :)

Link to comment
Share on other sites

Вярно е по-скъп, но е цветен и почнах да се замислям... Само че не знам изобщо как стоят нещата със смяната на тонера. Някой може ли да даде повече информация - може ли да се пълни тонера, ако свърши черния, може ли само той да се пълни, колко струват консумативате, може ли да се ползва за снимки и качествени ли стават?

Link to comment
Share on other sites

Вярно е по-скъп, но е цветен и почнах да се замислям... Само че не знам изобщо как стоят нещата със смяната на тонера. Някой може ли да даде повече информация - може ли да се пълни тонера, ако свърши черния, може ли само той да се пълни, колко струват консумативате, може ли да се ползва за снимки и качествени ли стават?

При моделът който съм посочил, боичките са в съвсем отделни контейнери (общо 4 на брой). Всеки един от тях може да бъде сменен или презареден самостоятелно. За снимки според мен става, на него си разпечатах снимките от Бачково на 22.03.2008 и се получиха идеални (и по мнение на колегите ми).

Link to comment
Share on other sites

btw прави ми едно нещо впечатление ... по-старите лазерни принтери имат по-голям капацитет на тонер касетата - межуд 3000 и 6000, докато по-новите са точно обратното - от 1000 до 3000.

този, който го ползва майка ми е kyocera mita fs1000+ и доколкото намирам инфо в интернет макс. му обем е 6000 стр. на тонер касетата, докато този към който мисля да я насоча - samsung scx-4200, е с макс. 3000 (1000 са първоначално) .... та ми е интересно при нейния обем работа, дали ще й се налага по-често да се занимава с пълнене на тонер касетата :unsure:

 

btw чак сега забелязах, че копирането при scx4200 е черно-бяло

Link to comment
Share on other sites

Ами то е черно - бял принтер, какво друго може да е копирането. Иначе тоя Самсунг и на други места го препоръчват, а цената е много приемлива. Май той ще е, че цветния малко нанагорно ще ми дойде. Само още малко ревюта и инфо да събера...

Link to comment
Share on other sites

Ами то е черно - бял принтер, какво друго може да е копирането. Иначе тоя Самсунг и на други места го препоръчват, а цената е много приемлива. Май той ще е, че цветния малко нанагорно ще ми дойде. Само още малко ревюта и инфо да събера...

ако го вземеш първи, да кажеш след това какви са впечатленията ти от него :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

От време на време ми се налага или да си копирам нещо или да си принтирам . Тъй като съм много бос в тази област и рядко ще го ползвам какво бихте ми припоръчали ? Гледам разни HP по 120-130 лв заслужават ли си ? Може ли да им изсъхне мастилото и колко ще струва смяната му ?

Link to comment
Share on other sites

Ами аз преди година си взех HP DeskJet F4180 съм много доволен.С една глава изкара 170+ черни страници и около 150+цветни.Сега C5280 не са лоши.Виж тях.Ама е препоръчително на къфто и да е мастиленоструен принтер да се печата по 1 страница на седмица мин.

Link to comment
Share on other sites

Сам си ги сменям главите.За цената,мисля,че черната беше 27,а цветната 31 в Метро.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Една година по-късно...

Та взех Самсунг SCX 4300. Много съм доволен. Върши ми идеална работа. До сега не съм ползвал скенера, но копира е много добър. Разбира се не може да се сравнява с копирните машини, но за тая цена - толкова. Има много опции - да увеличава мащаба на цялата странци, да го намалява или увеличава с определен процент и др. По принтирането също има много опции - да принтира плакат на 2, 4, 6 стр. и още други, които не ми се е налагало да ползвам до сега. Отделно че принтира много бързо. До сега карах с един HP Laserjet 5N и разликата в скоростта е много голяма в полза на Самсунга. Качеството също е в негова полза. Единственото кофти е, че много бързо му свърши тонера и сега ще трябва да го пълня. Обаче откакто ми написа, че тонера е празен, съм напечетал над 100 страници и още няма абсолютно никаква промяна в цвета.

 

Абе с две думи - много съм доволен, нищо че няма факс...

Link to comment
Share on other sites

Една година по-късно...

Та взех Самсунг SCX 4300. Много съм доволен. ...

 

Самсунг са корави и аз съм доволен от едно 2 годишно 4100. Е, не са по-корави от Kyocera -те ама то като тях други няма.

Link to comment
Share on other sites

Недей да ме разсмиваш с тия Kyocera-и :laughing:

Между другото, само от един Самсунг ли си правиш изводи за марката?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...