Jump to content
BulForum.com

Съвет за "non wireless" рутер.


resonance

Recommended Posts

Търся рутер който да е надежден и по възможност да не е wireless .

 

Също ме интересува някой ако знае дали има функция за разделяне на връзката между два компютъра (не на единия като се пусне торрент и на другия да му спира интернета)

Link to comment
Share on other sites

Тези настройки се правят в торент клиента, като ограничиш конекциите.

Не, нарича се shaping, обаче се изискват малко познания и по-висок клас рутер. Иначе и твоето предложение върши работа, но е частично.

Link to comment
Share on other sites

Не, нарича се shaping, обаче се изискват малко познания и по-висок клас рутер. Иначе и твоето предложение върши работа, но е частично.

 

ок значи трябва да търся рутер който има функцията "shaping"

 

ако някой знае конкретен модел да се продава в някой от компютърните магази в пловдив да казва

че аз до колкото видях в сайтовете им има само edmax,tp-link,asus и трите са с цена около 30лв само asus e 40 и мисля че няма да имат тази функция

Link to comment
Share on other sites

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/link...42-p653613.html

 

Не , нарича се "Load balance" , но при различните производители е различно.

Смисъла е един и същ.Можеш да ограничиш трафика по IP или по мак адрес , а можеш и да гарантираш трафик на определен мак адрес , стига разбира се доставчика да ти го гарантира! :D

 

Конкретния модел има два WAN порта , което ще рече , че можеш и да обединиш интернета (трафика) от два доставчика , и в същото време да определяш кой мак каква скорост да ползва.

 

Ок?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
този май ще го пропусна

 

300лв ми идват в повече

 

ако има някой модел за 50-60 лв. :)

 

За тези пари е най-лесно PC с накакъв малък MiniLinux да сложиш, но тогава ще трябва и да почетеш как стават нещата.

По-добре си вземи какъв да е рутер и ограничавай торентите :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...