Jump to content
BulForum.com

Как да прескоча лимита за трафик?


Recommended Posts

Значи пак съм в Кабул (за тия които ме познават) и тук сложиха лимит на интернета 70 МБ на ден,което е голяма мизерия... Браузнеш леко, початиш, Източиш си 3 кила спам от pop3 мейла, звъннеш един скайп и хоп излиза следното:

 

Traffic quota limit reached

You have reached your traffic quota limit.

Please try the following:
Click the Refresh button, or try again later.
If you are still not able to view the requested page, try contacting your administrator.

Technical information:
Server: mwa-isa
Date: 6/9/2008 4:27:58 AM GMT
Powered by Bandwidth Splitter for ISA Server

 

Та, викам някой по-навътре в нещата дали може да ми даде идея как да прескоча тая лимитация ако има начин изобщо де... защото ме гложди грозната мисъл, че май няма... :(

Link to comment
Share on other sites

Значи пак съм в Кабул (за тия които ме познават) и тук сложиха лимит на интернета 70 МБ на ден,което е голяма мизерия... Браузнеш леко, початиш, Източиш си 3 кила спам от pop3 мейла, звъннеш един скайп и хоп излиза следното:

 

Traffic quota limit reached

You have reached your traffic quota limit.

Please try the following:
Click the Refresh button, or try again later.
If you are still not able to view the requested page, try contacting your administrator.

Technical information:
Server: mwa-isa
Date: 6/9/2008 4:27:58 AM GMT
Powered by Bandwidth Splitter for ISA Server

 

Та, викам някой по-навътре в нещата дали може да ми даде идея как да прескоча тая лимитация ако има начин изобщо де... защото ме гложди грозната мисъл, че май няма... :(

Microsoft Internet Security and Acceleration Server като ти е сложен в мрежата найш га ша го прескочиш ;)

 

спойлер: невър

Link to comment
Share on other sites

Не ти препоръчвам да правиш каквито и да е опити за прескачане на ограничението. Ще ти забранят акаунта ;). Няма да имаш право на обжалване. Дори и да важен за работата ти пак не е проблем да ти се забрани. Нарушаваш разпоредбите на базата. Ако пък прецакаш нещо Security Officer-а ще те ....

Бих ти препоръчал да измислиш, че ти трябва за нещо и ти е жизнено важно да имаш право на по - висок трафик. Нещо свързано с работата. Попълваш един CIS request и стискаш палци да го одобрят. Попитай момчетата от J6 Help Desk-а за процедурата. Колкото по висок ранк пусне request-а толкова по - добре.

 

 

Heller12a зад ISA-а има още много, много неща ;).

Link to comment
Share on other sites

...

Heller12a зад ISA-а има още много, много неща ;).

бе и тя сама по себе си има приличен набор от опции с които да дялкаш потребителите които си работят адекватно, пък и все пак можеш да я деплойнеш по няколко начина.

пък другите неща най-вероятно са с друга идея, а не контрол и кеширане на трафика :P

Link to comment
Share on other sites

бе и тя сама по себе си има приличен набор от опции с които да дялкаш потребителите които си работят адекватно, пък и все пак можеш да я деплойнеш по няколко начина.

пък другите неща най-вероятно са с друга идея, а не контрол и кеширане на трафика :P

Изразих се грешно. Имам на предвид, че връзката им минава през още няколко "специални" места ;). Не са директно свързани към доставчик.

 

 

Жокер: той работи във военна база на NATO.

Link to comment
Share on other sites

ееех няма значи да се сърфира безгрижно. А за рикуест просто няма какво да изтъкна, те самолетите си излитат и кацат и без Интернет :D Иначе пичовете от CIS-а са точни и поркат бири с нас от време на време в бара, но едва ли ще направят изключение, защото един повлече ли крак ще се размирише работата и другите ще викат искаме и ние.

Абе... карай още месец и половина ще го изтрая и си идвам в БГ на неограничения 12 MBit/s :devil

Link to comment
Share on other sites

ееех няма значи да се сърфира безгрижно. А за рикуест просто няма какво да изтъкна, те самолетите си излитат и кацат и без Интернет :D Иначе пичовете от CIS-а са точни и поркат бири с нас от време на време в бара, но едва ли ще направят изключение, защото един повлече ли крак ще се размирише работата и другите ще викат искаме и ние.

Абе... карай още месец и половина ще го изтрая и си идвам в БГ на неограничения 12 MBit/s :devil

Nick Heisler при вас ли е?

За request бих написал следното:

Трябва ми Интернет за да следя прогнозите за времето и т.н. Питай момчетата за помощ. Те знаят какво да напишат за да бъде одобрено ;).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...