Jump to content
BulForum.com

AUDI A4 Дроселова клапа...


Napikaso

Recommended Posts

Ами ако някой може да ми препоръча от каде да си взема по-евтинко такава,че на ниските обороти колата гасне и това се оказа проблема. (Колата е AUDI A4 1.8 95')

 

 

Поздрави!!!

Link to comment
Share on other sites

Искаш втора употреба или нова на добра цена ? Пиша ти на ПМ телефона ми, обади се ако е за нова, ще ти направя хубава отстъпка.

Link to comment
Share on other sites

Ивчо, като искаш най-тънкана що не се завъртиш по моргите? Може пък и да изникне нещо, вече дали да го ползваш ти си решаваш.

 

П.С. А защо първо не вземеш да вземеш книжка? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Като цяло 2ра търся,че нова цената в боша ми казаха 700,а иначе ми дават за 400....Ама бая ми са вижда,при положение,че е едно просто моторче,което играе ролята на смукач (аз с моите скромни знания по автомобилите си го обеснявам така).А Жоре по моргите 400 кинта и не се знае колко ше изкара...Всичко си е касмет... :)

 

Поздрави!!!

 

П.П Щото не ми дават :)

Link to comment
Share on other sites

Цената да ти кажа си е нормална. Те на моята 20 годишна вектра ми правят оферти от порядъка на 200-300лв за нова, а кво да говорим за Ауди :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за стъпково моторче,мога да ти кажа едно място дето ги правят...В случай че не си намериш де...Пиши ми пм ако имаш интерес :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много съм благодарен за информацията дадена от колегата HEMO.Открих сервиза,за 1 ден частта беше готова.Много съм доволен засега всичко с колата си е ок... И най-важното струваше ми само 150лв,което е далеч от 700, 450 и тн. (Ето адреса и телефона на сервиза: Намира се в двора на бившият Автоелектроника на Кукленско шосе номер 23.На портала има бариера и един изключително любезен метъл на средна възраст,който ще Ви опъти точно къде се намира гаража.Телефони на сервиза

0888325948 и 261748 .)

 

Поздрави!

 

П.П Молба към модераторите да не трият темата известно време.

Link to comment
Share on other sites

Napikaso, може ли малко по-подробна информация за процедурите, които направиха в този сервиз? Само почистиха стъпковото моторче или и нещо друго правиха?

Link to comment
Share on other sites

Много съм благодарен за информацията дадена от колегата HEMO.Открих сервиза,за 1 ден частта беше готова.Много съм доволен засега всичко с колата си е ок...

 

:beerchug Дано да нямаш ядове за напред :)

 

 

.... и един изключително любезен метъл на средна възраст...

Пича верно е луд :punk git2jq.gif056.gif

Link to comment
Share on other sites

stanley,аз разгледах горе долу устройството на цялата джаджа.До моторчето има една платка,която се явява управляващ блок.На него има кондензатори,съпротивления и др. елементи свързани с висшата електроника :) и се оказа че проблемът освен в самото моторче е и в управляващия блок.На моторчето най-вероятно са пристегнали четките и са го почистили и смазали,а иначе са сменили някакъв потенциомеър,който не видях аз лично,имало надути кондензатори...А бе не съм разпитвал много,достатъчно ми беше,че колата си е 6 за доста по-малко пари от началните ми очаквания.

 

:) Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Потенциометъра се казва - TPS Throttle Position Sensor.Той дава информация на Engine Control Module -ECM, в какво положение е дроселовата клапа,за да знае кога да затвори клапана за празния ход и т.н :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...