Jump to content
BulForum.com

Възстановяваме на информация от SD Card


goggo

Recommended Posts

Значи вчера имах абитуренска и картата по едно време започна да дава Read Error и после започно да ми изписва card not initialized. :cry Има ли начин да се изкара информацията от нея,защото нямам други снимки с родните и приятелите.Дано да има.Благодаря ужасно много предварително!

Извинявам се много ако не е за тук темата.

 

Извинявам се,че обърках подфорума,ако модератора сметне за необходимо да затвори темата

Link to comment
Share on other sites

Слагаш я в кардреадер и си сваляш програмката GetDATAback. Ако не е изпушила савсем може и да спасиш някоя снимка :)

Link to comment
Share on other sites

Освен да пробваш картата с кардрийдър (поне 1-2 различни), на друг фотоапарат и т.н.

Иначе бях виждал преди време някакво утилити за възстановяване на повредени данни от флашки и мемори-карти, но забравих как се казваше...ако се сетя ще пиша тук.

 

П.П. Видях, че си пуснал и в друг раздел темата - преместих единствения пост на DELUXe тук, а онази тема ще изтрия.

Link to comment
Share on other sites

Не си написал марките както на апарата, така и на картата. Има голяма вероятност апарата да е проблемен, а не картата. Пробва ли да я изкараш няколко пъти, да продухаш и да я вкараш отново?

Link to comment
Share on other sites

Освен да пробваш картата с кардрийдър (поне 1-2 различни), на друг фотоапарат и т.н.

Иначе бях виждал преди време някакво утилити за възстановяване на повредени данни от флашки и мемори-карти, но забравих как се казваше...ако се сетя ще пиша тук.

Аз разполагам с Recover Software, но за mp3 playеr, възможно е да стане и за флашки и карти памет

Link to comment
Share on other sites

П.П. Видях, че си пуснал и в друг раздел темата - преместих единствения пост на DELUXe тук, а онази тема ще изтрия.

 

Мерси много Midex.

 

Не си написал марките както на апарата, така и на картата. Има голяма вероятност апарата да е проблемен, а не картата. Пробва ли да я изкараш няколко пъти, да продухаш и да я вкараш отново?

 

Марката на апарата е Fujifilm FinePix S5700,а марката на картата е Praktica 1 Gb,не е от фотоапарата понеже работи със други карти отлично и на тях им няма нищо,а и на няколко card reader-а не я разчетоха.

 

Благодаря на всички,ако някой друг има подобен проблем да знае че има гарата едно фото,точно в началото на Иван Вазов,до аптеката,което въстановява снимки от развалени карти.Могат да въстановят до 100%.Аз нямах този късмет,но и на това което ми въстановиха съм доволен,по добре е от нищо.

Благодаря,отново,на всички,които се отзоваха в темата! :) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Тази Practika вървеше с апарата и ми вършеше работа,щях да я сменям с 2 Gb kingston,но се отказах под предлог,че за сега не ми трябва по-голяма и си патих заради това.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 пъти съм си трил снимките от карта, от глупост, веднъж и дадох формат по невнимание, другия път щях да записвам снимките от картата от четеца направо на диск и при копи-пейст попставих едни снимки върху други и половината снимки ми ги нямаше, използвах към 5-6 програми и винагти едни и същи снимки не ми се въстановяваха. Доволен съм от работата на Bad copy, от 100-на снимки 10-ина бяха бъзвъзвратно загубени, но се примирих сега внимавам много.

 

А за марките памет има 4-5 карти различни марки и не виждам някаква разлика между тях.

Link to comment
Share on other sites

Покрай баловете и на мен ми се наложи да оправям една карта - леко форматирана.

RecoverMyFiles (по-новите версии) се справи блестящо. Над 300 снимки се възстановиха и отнесох бутилка уиски:)

Link to comment
Share on other sites

А за марките памет има 4-5 карти различни марки и не виждам някаква разлика между тях.

 

Като ти дефектира някоя след 1-2 години ползване, ще видиш разликата. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...