Jump to content
BulForum.com

Проблем с ключалката


break

Recommended Posts

Проблема ми е от патрона на шофьорската врата. До сега си отключваше и заключваше нормално и изведнъж отказа първо със заключването, а после отказа и с отключването. Сега ключа ми се върти безразборно в патрона. Казаха ми че някакви пластинки в патрона се изкривявали ли, или нещо подобно.

 

Според вас трябва ли да купувам нов патрон или ще може да се оправи при ключар? И да ми препоръчате някакъв ключар който ще може да ми го оправи или да пренареди нов.

Link to comment
Share on other sites

Проблема ми е от патрона на шофьорската врата. До сега си отключваше и заключваше нормално и изведнъж отказа първо със заключването, а после отказа и с отключването. Сега ключа ми се върти безразборно в патрона. Казаха ми че някакви пластинки в патрона се изкривявали ли, или нещо подобно.

 

Според вас трябва ли да купувам нов патрон или ще може да се оправи при ключар? И да ми препоръчате някакъв ключар който ще може да ми го оправи или да пренареди нов.

 

Купуваш НОВ, вътре имаш едни малки прастинки, чупят се, при това положение колата ти се отваря с малко по здрава отвертка ;)

Link to comment
Share on other sites

...
На ул. "Цанко Дюстабанов" малко след кръстовището с "Авксентий Велешки" има един ключар. Не взима евтино, но оправя гарантирано.

Отделно пък, ако колата ти е Форд и ключа е от кръглите, в Бриколажа ключаря е много добър по тая част. Преди година за няма и 10 минути по един супер износен и недействащ ключ ми направи перфектно копие, като нов.

Link to comment
Share on other sites

А колко е една такава процедура за пренареждане, знаете ли?

И дали ще има такива патрони при ключарите или ще трябва да обикалям моргите?

Link to comment
Share on other sites

На ул. "Цанко Дюстабанов" малко след кръстовището с "Авксентий Велешки" има един ключар. Не взима евтино, но оправя гарантирано.

Ходил съм при него преди доста време и останах доволен. Именно тези пластини се бяха скапали и ключът ми остана в патрона, без да мога да го извадя. Човекът си свърши перфектно работата - свали патрона, отвори го, подмени скапаните пластини и всичко стана тип-топ. :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси за насоките. Ходих при този на Цанко Дюстабанов и съм наистина доволен. Личи си че са професионалисти.

Патрона ми се оказа за подмяна, но човека отиде до моргата, взе един и сам си свали всичко и го оправи. И за всичкото което направи, даже ми се стори евтино. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...