Jump to content
BulForum.com

Избор на захранване и памет


fashion_m

Recommended Posts

Намислил съм да си сглобя следната конфигурацийка:

 

- MB: ASUS P5K PRO; P35, LGA775, DDR2

- core 2 duo E4500 (Allendale), 2.2 ghz, FSB800, 2MB L2 кеш

- 2x2 GB DDR2 800 Corsair (?)

- HDD 250 gb seagate, sata2, 7200rpm 16MB

- VC: GF8600GT 512MB, Asus

- DVD RW

 

Като се има предвид, че не съм привърженик на овърклока, колко вата захранване ще са достатачни за тази конфигурация? Мисля си за нещо от сорта на Фортрон 400 или 500 В. Кажете и добра марка РАМ, наблюденията ми са, че Corsair са добри...

Ще се радвам и на други мнения и предложения. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

400 вата фортрон ще са НАПЪЛНО достатъчни и предостатъчни, абсолютно.

Освен ако не решиш един ден да пазаруваш видеокарта от сорта на 8800GTX за 1000 лв или нещо такова.

Аз съм с АМД и подобна на тая машина, и съм включвал 3 харда и 2 писачки на същия 400W fortron без проблеми.

Твоята машина едва ли ще залепи и повече от 200-250 вата при пълен товар.

 

За рама, Corsair са едни от най-добрите,... за клокъри :) . Аз като фен на SuperTalent, и ползвайки ги от години, бих ти препоръчал тях, макар че и те се водят клокърски, не съ много скъпи, имат си радиатори, и не са от куче марките :) .

Link to comment
Share on other sites

За захранването 400В е предостатъчно. Бих ти препоръчал ако имаш възможност да си взеше 320 ГБ хард разликата в цената не е много голяма а колкото и да си мислиш че ще ти е достатъчен грешиш винаги място не достига :) за паметта без значение дали ще вземеш А-дата, PQI или SuperT иначе Корсара е хубава памет обаче не виждам дали има смисъл да даваш повече пари щом няма да клокваш аз лично бих взел коя да е от горните 3 изброени. За дъното бих ти препоръчал модела на Gigabyte P35-DS3R по-евтин е и пак ще ти върши същата работа и като качеството е без проблеми.

За оптичното устройство бих ти препоръчал който и да е нов модел на LG.

Link to comment
Share on other sites

Виж,ако то трябва за по-дълго време ето какъв компютър си взех аз:

 

ASUS P5KC /P35 /DDR2+DDR3 /775

C2 DUO E6750 /2.6G/1333/4M BOX

KIT 2X2GB DDR2 800 Super T

500GB Hitachi SATA2/16MB

ASUS EAH2600PRO 512 GDDR3

Case Point of View 001 Turbine Gamer

HP DeskJet F4180 3 in 1

LG GSA-H62N DVD RW SATA

Philips 220AW8FB

Захранване Forton 400W и са ми напълно достатъчни.Целия тоя лукс заедно с монитора ми излезе 2000лв.така,че помня,че имаше една тема за конфигурация,където да кара повече време!ако искаш си избери нещо от тука!

Link to comment
Share on other sites

Виж,ако то трябва за по-дълго време ето какъв компютър си взех аз:

 

ASUS P5KC /P35 /DDR2+DDR3 /775

C2 DUO E6750 /2.6G/1333/4M BOX

KIT 2X2GB DDR2 800 Super T

500GB Hitachi SATA2/16MB

ASUS EAH2600PRO 512 GDDR3

Case Point of View 001 Turbine Gamer

HP DeskJet F4180 3 in 1

LG GSA-H62N DVD RW SATA

Philips 220AW8FB

Захранване Forton 400W и са ми напълно достатъчни.Целия тоя лукс заедно с монитора ми излезе 2000лв.така,че помня,че имаше една тема за конфигурация,където да кара повече време!ако искаш си избери нещо от тука!

От къде си взе рама и кутията? И какви пари?

 

И двете са ми от Триерасофт(от там си взимам всичко).Кутията беше към 70-80 лв.,а рама -150!

 

В сайта им пише:

KIT 2X2GB DDR2 800 SUPER T 161.00лв без ддс.

Да не купуваш от тях на дилърски цени?

Link to comment
Share on other sites

И двете са ми от Триерасофт(от там си взимам всичко).Кутията беше към 70-80 лв.,а рама -150!

Link to comment
Share on other sites

Къде в сайта на Асус мога да намеря ъпдейтнат Qualified Vendors List (QVL). Става въпрос за поддържаните памети. Видях QVL в ръководството на дъното (P5KC), но то е старо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...