Jump to content
BulForum.com

Внимание миръри.


gojaa

Recommended Posts

Искам да обърна внимание на една част от ъплоудерите, които се занимават изключително с правенето на миръри от БГ тракери. Никак не се толерира това и не рядко става тема на разговор в някои от по известните тракери. Искам да стане ясно , че ние също не одобряваме това и ще бъдат трити всички забелязани такива. Ще бъдат изтривани без предупреждение също всички не добре оформени торенти , а също и торенти с NFO файлове от сорта ...... Upload by еди кой си ... и това е. Ето един пример за минималната информация за един филм например в DVD формат...

:... Името на филма на Английски.................

Player Region Code: Not Specified

Title Region Code: 1, 2, 3, 4, 5, 6, All

 

Display Information:

Video Mode: Interlaced

Display Mode: DirectDraw

FourCC Code: YUY2

Surface Type: Overlay

 

Video Attributes:

Video compression mode: MPEG-2

TV system: 625/50 (PAL)

Aspect Ratio: 16:9

Display Mode: Only Letterbox

Source picture resolution: 720x576 (625/50)

Frame Rate: 25.00

Source picture letterboxed: Not letterboxed

Bitrate: 5.18Mbps

 

Audio Attributes:

Audio Coding mode: Dolby Digital

Sampling Rate: 48kHz

Audio application mode: Not specified

Number of Audio channels: 2

Bitrate: 192 Kbps

Number of Audio streams: 2

 

Subpicture Attribute: .......

Ако не знаете как се прави такъв файл има теми - четете.

Съответно за рздел музика се дава информацията в NFO файла. Недопустимо е торнтите Ви да са оформени по 50 различни начина. Трябва да е приятно да се чете и да не се набива много информация сбита и съответно на неразбираем език . Абсолютно е задължително описанието на филм " Резюмето " да е и на български . В противен случай също ще бъде трит без предупреждение. Правилата влизат в сила от момента в който бъдат предупредени всички ъплоудери с ЛС.

 

Тракера не е училище за ъплоудери.

Успех на всички , които си вземат бележка.

Link to comment
Share on other sites

Все едно да прилагаш американските закони на българска територия. Никъде в правилата не е записано изрично че мирора е наказуем и е непозволе.

Аз всъщо като теб съм естествено твърдо против! Но има нещо по наложително - да се напишат нови правила. В момента цари такъв хаус, всеки си прави абсолютно каквото си иска. Повечето ъплоудери не спазват елементарни пунктоационни правила. Заглавията на торентите са под всякаква критика.

Един добър пример е:

Ето име на торенти качени от един и същи човек

Kiss.of.the.Dragon.2001.DVDRIP.XViD-EDRP

The.Break-Up[2006]DvDrip[Eng]-aXXo

Откриите 10 грешки :bgrin:

Аз лично като мод вече се изморих да поправям заглавия на торенти и да пиша ЛС до ъповете и да ги уча как трябва и как не.

Нови правила - крайно наложително е според мен.

За последните ти няколо изречения - няма ли да е по-добре да се направят шаблони за качване. Така торентите ще се уеднаквят, ще станат по-прегледни.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно си прав , да си призная честно, изпратил съм писма на доста ъплоудери да се вземат в ръце и да се стегнат. Признавам си в началото много торенти съм редактирал , но ми писна . При условие , че е предупреден няколко пъти , той не си взима абсолютно никаква поука . Наложително е да се напишат нови правила . Аз съм за. Относно мирърите ще ти отговоря така. Много колеги от Замунда и по конкретно от отбор филми са ми отправяли запитвания , както знаеш съм в раздел DVD но това не ни пречи да се засичаме из чата. Та запитванията им са относно обезличаването на труда им. Не ми е приятно да се отправят критики към мен , че не се предприема нищо по въпроса. Нека някой от колегите да пренапише нови правила и значително по строги . Редът най- накрая трябва да дойде. Успех . Идеи и препоръки приемаме от абсолютно всеки. Но да не забравяме добрия тон.

PS: Относно шаблоните ще ти предоставя няколко наши разработки . Ако ги одобрите качвайте ги. Направихме ги за един друг тракер и в момента се използват там успешно

Link to comment
Share on other sites

Така де... после що няма сиидъри... вие какво правите, извинете? Торент тракър през който обикновените хора да споделят, или някакъв елитарен клуб на избраните "ъплоудъри"?! Какво лошо има на тракъра мирър на торент от Замунда, ако са запазени всичките му "първоначални" отличителни белези и атрибути (както и трябва да бъде, ако е наистина мирър)? Цялата идея е в споделянето, не в изпъкването и изтъкването. Или поне така трябва да е. Ако не е - толкова по-зле за БГ тракърите. Ще си умрат. Както винаги всяка добра идея стигне ли в България и става на лайна. А да попитам и какво е това - обезличавал се труда им?!? Те са снимали филма? Написали са и са изпели музиката в торента?!? WTF? Кое им дава "изключителните" права над даден торент? Аре слезте на земята, а? Аре да си го кажем точно - Торент файла не е нищо повече от един хеш. Над филмите и музиката Пенчо има точно толкова права колкото и аз - николко, зиро, нула. Да си държи торент файла Генчо, не му го ща. Но от къде на къде аз да не мога да направя хеш за същия филм (или албум) и да го сложа на трекъра?! Нещо тотално не разбирате за какво става дума, а претендирате да вкарвате и налагате ред?!?

 

Признанието и респекта на общността не се печели насила. Факта, че торентите ти се мирър-ват по разни тракери е признание.

Link to comment
Share on other sites

От доста време вече Арена-Замунда не се дебнат за миръри. Разбирам за тракерите, които първи изкарват тези релийси да имат подобни изисквания или тракери където хората качват собствен материал там и не искат да го разпространяват хората, но тук 100% всичко е мирър, така че тези изисквания са повече от смешни.

Link to comment
Share on other sites

Така де... после що няма сиидъри... вие какво правите, извинете? Торент тракър през който обикновените хора да споделят, или някакъв елитарен клуб на избраните "ъплоудъри"?! Какво лошо има на тракъра мирър на торент от Замунда, ако са запазени всичките му "първоначални" отличителни белези и атрибути (както и трябва да бъде, ако е наистина мирър)? Цялата идея е в споделянето, не в изпъкването и изтъкването. Или поне така трябва да е. Ако не е - толкова по-зле за БГ тракърите. Ще си умрат. Както винаги всяка добра идея стигне ли в България и става на лайна. Какво е това - обезличавал се труда им?!? Те са снимали филма? Написали са и са изпели музиката в торента?!? WTF? Кое им дава "изключителните" права над даден торент? Аре слезте на земята, а?

 

Признанието и респекта на общността не се печели насила. Факта, че торентите ти се мирър-ват по разни тракери е признание.

 

Ще ти отговоря само с три изречения . А те са . Разрешение . Никой няма да ти откаже. А и да ти откаже можеш да го направиш на своя глава. Много е просто . Попитай , пиши на лични . Това е толкова лесно и изпълнимо . Мои колеги за да направят Рип на филм който качвам в DVD формат , за да го рипнат и качат в същия тракер ме питат . Сещаш ли се . Така труда на хората не се обезличава. Това или го разбираш или Не - средно положение няма.

 

От доста време вече Арена-Замунда не се дебнат за миръри. Разбирам за тракерите, които първи изкарват тези релийси да имат подобни изисквания или тракери където хората качват собствен материал там и не искат да го разпространяват хората, но тук 100% всичко е мирър, така че тези изисквания са повече от смешни.

Войната между арена и замунда започна още когато част от от Линкоса тогава, направи арената. Войната особено на тема сериали съществува и днес , не ме карай да ти давам подробности. Не му е мястото тук. Само ще попитам едно . Това да направиш мирър много ли е велико ??? Ей това е смешното .

Link to comment
Share on other sites

Моля? За да направя рип на филм, който ти си рипнал преди мен, трябва да те питам и да получа разрешение от теб?!? А ти си? Продуцента на филма? Дръжиш ексклузивни права за разпространение?!? Момци, нещо мнооого сте се объркали. Много. Няма какво да ви кажа просто... нещата са толкова изтървани при вас, че чак ми е страшно до къде сте се изтървали. Успех... Връщате цялата работа там от където се опитва торент системата да я извади. И твърдите, че така е правилно и така трябва да бъде. Нека те питам нещо - ти от кого получи разрешение да рипнеш въпросния филм?! Малиии... и аз ви каня да слезете на земята... че вие одавна сте напуснали вселената, бе!

 

Нека ти кажа кое е смешното - това, че се взимате толкова на сериозно и си мислите, че един рипнат филм или албум ви прави мноооого тежки и важни и екстраординерни... куул. велики. алелеле...

Link to comment
Share on other sites

@gojaa

Моля? Винаги е мирър. Дали ще го сваля от Tl, SCT, HDBits и т.н. или от Арена/Замунда каква е разликата? Тази "война" отдавна я няма. Единственото сега е "конкуренцията" кой ще изтегли нещата от вън първи. Такива глупости е това с тея миръри, че просто не мога да го проумея. Това, че си го изтеглил 5 минути по-рано сякаш ти дава авторски права над продукта... Смях в залата.

Link to comment
Share on other sites

Моля? За да направя рип на филм, който ти си рипнал преди мен, трябва да те питам и да получа разрешение от теб?!? А ти си? Продуцента на филма? Дръжиш ексклузивни права за разпространение?!? Момци, нещо мнооого сте се объркали. Много. Няма какво да ви кажа просто... нещата са толкова изтървани при вас, че чак ми е страшно до къде сте се изтървали. Успех... Връщате цялата работа там от където се опитва торент системата да я извади. И твърдите, че така е правилно и така трябва да бъде. Нека те питам нещо - ти от кого получи разрешение да рипнеш въпросния филм?! Малиии... и аз ви каня да слезете на земята... че вие одавна сте напуснали вселената, бе!

 

Не четеш правилно и съответно изопачваваш нещата От бързане да отговориш недовиждаш , погледни добре какво съм казал преди да избиваш в нерви.. Казах ясно да рипнеш DVD oт мен . Сега светна ли ти. Както по горе се изразих пак DVD. Разбира се значи , че сваляш два дни филма след едноседмично търсене , а понякога и повече после ще го дробиш , след което ще му вградиш субтитри след като си им направил редакция ако не са редактирани , ще си играеш с тамйинги и прочие , ще подменяш менюта , ще си скапваш харда и накрая някой ще ти рипне филма ей така. Щото разбираш ли така му харесва. Ами както се пише Благодарим на еди кой си за субките , ами що не вземете да пишете и от къде е миръра . Не си мисли , че хората които правят дивидита не правят и субки за тях , а това е плагиатство според някои .

Link to comment
Share on other sites

И то забележи - дава ти права над изпиратстван продукт - ебахти смешката...

 

gojaa да те питам ти колко филма рипна и рилиизна къде? Ама първи - преди който и да било по света? Аре да те видим. Или им поиска разрешение на първите?! Ебати вицовете...

 

Е ти какво разбираш под "да направят рип на филм, който качвам в ДВД формат"?!? Айде сега аз не съм те разбрал... аз нямам вина, че ти не можеш да се изкажеш.

 

Под мирър винаги се е разбирало точно копие на оригинал, батко. Ще рече - със всичките му "преведен от Пешо", "перкодиран от Гошо" и прочие. Нищо нередно няма в един мирър. Айде оправи терминологията и тогава забранявай и разрешавай... Иначе говориш глупости. Що не забраним торент тракърите?! Така никой няма да ти направи "мирър" ако ще и гъза да си съдере... нали така?

Link to comment
Share on other sites

ха-ха-ха, това е най-глупавия аргумент, който съм чувал. Я сега си представи следната картина:

десетки, стотици хора се трепят с месеци. Стават рано, лягат си рано (сутрин), гримират се, играят, учат диалози, преиграват до повръщане сцени, правят костюми, снимат с камери, купуват още апаратура и аксесоари, влагат десетки милиони долоари в продукция и визуални ефекти, реклама и т.н. И после какво? Някое пишлеме дава 20$ за двд-то, рипва го и го пуска на десетки хиляди други за без пари. Life's a bitch, а?

Link to comment
Share on other sites

И то забележи - дава ти права над изпиратстван продукт - ебахти смешката...

 

gojaa да те питам ти колко филма рипна и рилиизна къде? Ама първи - преди който и да било по света? Аре да те видим. Или им поиска разрешение на първите?! Ебати вицовете...

Под Рип на DVD разбирам DVDRip , незнам ти какво разбираш . А и си го тълкувай както си решиш.

Правете каквото си знаете . Но имай на предвид , че с това нещата не се подобряват . Така с тази система не става . Когато става въпрос за критика има два вида реакции. Както има и два вида критики едната е градивна , а другата деградивна. Моята поне според мен е градивна. Искам да науча твоето мнение , но не тук на публично място да ни се гледа сеира. Остани си със здраве. Разбирам , че нищо не може да се промени . А това къде какво съм качил , това си е моя работа , но мога дате уверя , че имам над 120 Дивидита първи в БГ . Това е друга тема. Не смятам да се обяснявам .

Относно правилата дали ще ги има това зависи от всички вас . Няма ли единодушие не става работата . Аз съм за , макар и да съм сигурен , че ще е глас в пустиня. И моля не залитай от темата със странични въпроси и с този тон ако обичаш.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като ми се спи и съм уморен ще съм кратък. Нито 100% мирор от бг тракер нито пък хептен без него. Заставам някъде посредата, да има но да бъде с мярка, поне що се отнася до описанието и спазването на правилата при качването му в новият тракер.

Едно примерче, скриинове от филм хоствани на сървър на замунда се появяват в торент в нашия тракер, описанието 1:1, естествено скрииновете също. Даже сложен и линк за имдб в описанието, след като е направено специално място за слагане на този линк още при качването на торента.

Нека правят, но да е с мярка и с малко акъл.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като ми се спи и съм уморен ще съм кратък. Нито 100% мирор от бг тракер нито пък хептен без него. Заставам някъде посредата, да има но да бъде с мярка, поне що се отнася до описанието и спазването на правилата при качването му в новият тракер.

Едно примерче, скриинове от филм хоствани на сървър на замунда се появяват в торент в нашия тракер, описанието 1:1, естествено скрииновете също. Даже сложен и линк за имдб в описанието, след като е направено специално място за слагане на този линк още при качването на торента.

Нека правят, но да е с мярка и с малко акъл.

 

Едно нормално и умно предложение за което Благодаря . Светна ми наистина. Абсолютно съм съгласен да е нещо по средата. И искам ако съм обидил някой да ми прости . Все пак днес е ден за прошки.

Но съм страшно притиснат и ми е неудобно от колеги които ме занимават с този проблем от съответно другия тракер за който споменах. Дано се намерят и други съмишленици.

Link to comment
Share on other sites

само искам да вметна едно нещо. преди торент системата да навлезе масово - worldwide и в bg, понятието mirror рядко се срещаше (ако изобщо се използваше в този смисъл, в който сега) ... поради простата причина, че нямаше "сцена за изява" и всеки беше анонимен в p2p "обществото". с тракерите тези неща се промениха ... а "вземането на сериозно", както спомена ov3rm4n, е просто следствие на това.

 

btw ако започнете да чистите т.нар. mirror-и от тракера на wrzru.com, направо му поръчвайте опелото :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз само едно нещо не мога да разбера , като приемем че над 90% (да не кажа 100%) от торентите в замунда и арена са миръри от така наречените международни тракери , как може някой от @з или @а да има претенции, че видиш ли някой е направил мирър от тях. А ако сам пускаш релийзи, а не искаш да се разпространяват за чий *** се занимаваш изобщо с тази дейност?

Link to comment
Share on other sites

ми не знам... нямам отговори и аз на тоя въпрос. уж идеята е разпространяване и споделяне. но се оказа, че не било това идеята.

Link to comment
Share on other sites

Аре сега с глупости се занимавате .

Аз като си направих мой рип на контъ-страйк и ХЛДС към него да не мрънкам , че някой го е мирорнал в друг тракер ?

Ако се забраняваха мирорите нямаше изобщо торентите да стигат до България ... защото тук не се правят толкова релиизове на каквото и да било !

п.п. Изобщо тая тема защо е държите или искате пак да се дискутира кое е правилно и кое не ама пак се стига до темата за авторските права и кой ги нарушава .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Вие май четете през ред през 2, кой е казал за 100% забрана на мирор. Това е невъзможно нещо.

Но щом ви кефи скрииновете да са хоствани на сървър на замунда, инфо 1:1 + заглавия на торенти н нарушаване поне на 1 правило, хубаво...глас народен. Нека вървим на самотек и всеки си прави каквото иска и си жули за каузата висок коеф-голям пи***. Нека е бъркотия, мешеница и каша. Както каза Годжа - "училище за ъпове", по-скоро поле за "изява", занимавка и зарибявка на млади пъпчивковци.

Link to comment
Share on other sites

Не, не четем през ред. Уточнете се какъв ви е проблема и тогава занимавайте всички. Щото иначе става миш-маш и тоя миш-маш вие си го правите. Говорите ми в един момент как не трябвало да има миръри на торенти.. после - ма нееее не за мирърии говорим... а за това къде били хоствани някакви си скрийншотове... които не са дори част от торента, а от описанието на съдържанието на торента... накрая ще излезе, че всъщност имате предвид на БДС кирилица ли е писано описанието или на фонетична...

Link to comment
Share on other sites

Виж сега внимателно .

Темата е "глупава" и аз си изказвам мнението по заглавието .

Мирорите на картинките за ковър в сайта нямат нищо общо с мирорите на фаиловете .

В повечето тракери , както и тук си има функция да качиш картинка ... явно тях ги мързи и линкват директно от мястото от където са свалили торента заедно с НФО фаила без изобщо да го прочетат .

Това е глупаво , но за забрана на мирор на самите фаилове от даден торент качен на там някъв си тракер , това е още по-глупаво .

Забрана 50 , 100 , 150 , 199 % си е все тая като никой не му се занимава 1 час (защото не знае как по-бързо да го направи) за да качи дадено нещо .

Извод: Хората които не знаят как се прави свястно не трябва да качват , как човек ще ги разбере дали знаят или не , това не може да стане , а забраната за мирор на нещо само ще насочи хората към други сайтове за да си качват лесно нещата .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Е как може да се направи забрана мирване на видео/аудио файла. Това е невъзможно, никой незнае аз дали от тракер съм го свалил или от блог... Да се забрани copy информацията директно от зам/арена и paste тук. Всеки да се научи как да я извлече от nfo-то което така щедро е предоставено от релийз групата. Ако не тогава къв е смисъла от различни тракери с информация предоставена 1:1, ми да си направим мининоваБГ, нали трябва по нещо да се отличаваме, структурата на предоставяне на инфото за даден торент да е по-различна, някави шаблони ли да направим...незнам.

Я вижте и вземете за пример Аватара. Разгледайте го хубаво.

Защото нашият тракер не е придобил все още собствен облик, прекалено много се заимстава от арена+замунда.

Link to comment
Share on other sites

gojaa, наистина си доста встрани от идеята за обмен. Навремето имах много остър спор по отношение наказанията за миръри, както и ловът на вещерите - мироржии :)

Правило на тракера си е да определя позволен или забранен е миръра, но забраната на миръра може да се оправдае само с това дето овърмен написа.

Link to comment
Share on other sites

Не, не четем през ред. Уточнете се какъв ви е проблема и тогава занимавайте всички. Щото иначе става миш-маш и тоя миш-маш вие си го правите. Говорите ми в един момент как не трябвало да има миръри на торенти.. после - ма нееее не за мирърии говорим... а за това къде били хоствани някакви си скрийншотове... които не са дори част от торента, а от описанието на съдържанието на торента... накрая ще излезе, че всъщност имате предвид на БДС кирилица ли е писано описанието или на фонетична...

 

Виж сега малко взе да ми омръзва да се повтарям като папагал и никой да не вниква в същността на въпроса. Абе ти толкова ли не разбра какво имам предвид , та постоянно изопачаваш темата и бърбориш неща които само ти си ги разбираш. Какво значи, не са част от торента , а били част от описанието на торента. Виждаш ли аджеба аз торента си го свалих от външен и се потрудих върху него , ама разбираш ли не мога да си правя шотове та затова ги взех от замунда. Ще взема да направя един списък с 30 линка към външни тракери . Да видиш как се прави коефициент там , после съответно ако не можеш да превеждаш пусни си заявка , чакай две седмици за субтитри , ако разбира се ги няма качени вече. След това вземи и си направи нормално описание на торента и го качи и виж разликата и резултата от собствения труд. При това говоря за дивекс формати, айде да не зачеквам темата DVD , щото ептен ще се задълбоча. Колко от такива като теб са направили заявки за субтитри. Колко ??? Аре престани да ме дразниш . Взимате всичко на готово и на всичкото отгоре не правиш и малко опит да вникнеш и да оцениш труда на хора различни от този модел. Това за мен не е работа. Когато в училище получиш добра оценка благодарение на преписване това не е гордост. Това е жалко. За това като е мирър и държиш мирърите да останат поне вземете и пишете от къде е миръра както се практикува поне в десетина международни тракери ако си обърнал внимание. Сваляш примерно от пиратския и наред до описанието ти е даден линка на първоизточника например

http://www.moviex.eu.tf или http://www.torrentleech.org и т.н.

И накрая задай си въпроса защо тракера е в това състояние . Като изключа 5-6 ъплоудера , които са изключително продуктивни и дават торенти различни от останалите. Всичко останало можеш да го намериш с много по добро описание и с нормални коментари отдолу , което дате накефи тотално в големите БГ тракери. Ти знаеш ли , че тук има в този тракер 500 ъплоудера най - малко които не са качили нито един торент. И какво се прави по въпроса - нищо . А в същото време модераторите , които имам честта да познавам добре , са прекрасни хора , но уви. Нищо не може да се направи на своя глава . Докато всеки е с различно мнение по въпроса и всеки се мисли за прав ще е така . И накрая завършвам с въпрос . Защо не ме убедиш , че ти си прав и дай ми линия - права за развитието на тракера в положителна посока . ти си на ход . :D

PS: И ние в момента обсъждаме проблеми , а не даваме акъл.

Link to comment
Share on other sites

Алоу, зе вече да ми втръсваш. Ако искаш да се изживяваш като най великия рипер, ще те запозная с някои хора дето ще те вземат насериозно. Сериозните дела се правят от хора анонимни, за които удоволствието е да направят нещо за останалите от които те вземат нещо. Едни с рипване, други с превеждане, трети със сийд и никой сериозен човек не се бие по гърдите - "Аз съм най-великия рипър". Верно е, че има разни групички извън Беге, които приятелски се съревновават кой по напред, но ние сме на светлинни години от тях! Занимавате се с кокошкарски неща - кой по напред го дръпнал от сценето. Ае у лево.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...