Jump to content
BulForum.com

koi sa po hubavi zapisva4ki


koi sa po hubavi zapisva4ki  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nikoga LiteON nqkolko moi priqteli i poznati si vzeha takiva bokluci i sajalqvat stra6no mnogo :pirate Badjanaka si vze SONY i mnogo qko se darji ma6inata pi6e bez problemi .Nai mnogo me u4udi 4e nqkoi marki 40X gi pi6e na 48X.SONY si e SONY.

Az li4no sam nai dovolen ot NEC i takava 6te si vzema i za v bade6te.Teac 52X ne sa sred nai uspe6nite pisa4ki.Vzimaite NEC 48X s 2 godini garanciq i neveroqtno dobri na normalna cena :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

uf.. kat po4nat takifa "razbira4i" kat teb da govorqt i napravo mi idva da pofurna

 

vsi4ki moi poznat imat lait-on i neat nikfi griji

az f nas imam dve na sestrata na kompota i na moq zver

 

si4ko e to4no samo ot freme na freme neroto ebe maikata na fsi4ko ma tfa 4e neroto moe da preebaa ne6tata mnogo dobre go znaeme

 

ai sas zdrave i pove4e um

Link to comment
Share on other sites

Nikoga LiteON nqkolko moi priqteli i poznati si vzeha takiva bokluci i sajalqvat stra6no mnogo :pirate Badjanaka si vze SONY i mnogo qko se darji ma6inata pi6e bez problemi .Nai mnogo me u4udi 4e nqkoi marki 40X gi pi6e na 48X.SONY si e SONY.

Az li4no sam nai dovolen ot NEC i takava 6te si vzema i za v bade6te.Teac 52X ne sa sred nai uspe6nite pisa4ki.Vzimaite NEC 48X s 2 godini garanciq i neveroqtno dobri na normalna cena :P

eto tova e prikazka viva la vita nec 9300A:)

Link to comment
Share on other sites

RaZoR syglasen sym s teb ..vseki si ima marka.. vse edno da sravnqvash JAMO ..Pioneer , Sony ..JBL V povecheto sluchai ne sa vinovni zapisvachkite za izgorelite diskove.V mnogo sluchai beli pravi i samoto PC ili software-a :ph34r: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

е човека се чуди между тия две марки ся ...

толкова пари има и толкова пита :)

иначе и двете са  :sick

така е то, когато някой вярва на слухове :bgrin:

JIS, а ти лично правил ли си професионални сравнения и измервания между тези записвачки по всички параметри, за да кажеш със сигурност че са :sick , или просто разчиташ, че това което си попрочел някъде е истина? :confused Още повече има най-различни модели от една марка, някои от тях са от различен период на притежаване на една компания от друга, съответно качеството търпи промени във времето.

Аз не бих се изказал така, ако нямах солидни познания по въпроса, или голям статистически материал.

Lite-On се появиха наскоро на пазара и колкото и познати да имам с тях, никой не се е оплакал все още от тях, разбира се може и да е рано да се правят заключения, точно затова не твърдя със 100% сигурност тази е боклук, онази е перфектна. който му се трошат пари, да купува Plextor, аз ша си карам с мойта Lite-On, да видим кой колко сиди-та ще изпече, и колко средно ще му струва едно изпичане (визирам цената на записвачката) до развалата на съответното оборудване ;)

Link to comment
Share on other sites

имам познати в една фирма и ми казаха че 50% от ЛайтОн ги връщат от дефекти ... а един приятел има Сони и пише само на малки скорости че скапва диска

Link to comment
Share on other sites

:P е точно затова не трябва да се прибързва.

"а един приятел има Сони и..." - един приятел означава 'едно', което определено не стига и за най-елементарния статистически анализ, а за фирмата, и аз имам познати във фирми, и информацията ми е по-друга.

Ако тази фирма са ги транспортирали зле, може и 100% брак да се окажат ;)

Link to comment
Share on other sites

:P е точно затова не трябва да се прибързва.

"а един приятел има Сони и..." - един приятел означава 'едно', което определено не стига и за най-елементарния статистически анализ, а за фирмата, и аз имам познати във фирми, и информацията ми е по-друга.

Ако тази фирма са ги транспортирали зле, може и 100% брак да се окажат  ;)

:D man vijdal li si kak gi transportirat po korabi moje napravo da si promeni6 korenno mnenie za tehnika

Link to comment
Share on other sites

Az imah Teac stana na okolo 2 godini( 4x4x32 ) bqh q vzel za 100 $ i predi okolo 5 meseca si vzeh Lite on i zapisvam na 16 skorosti 4ete gi idealno i ne samo tq .Edin si vze LG za baq pari 50$ ne6to takova za 32 skorosti zaisva i taka natataka i nemoje da zapisva diskovete po byrzo ot 12 skorosti :)

 

 

 

Iskam da pitam nqkade ima li Direct CD deto da raboti Lite on s nego 6toto i bratov4etka mi si vze Lite on i nemoje da si polzva prizapesvaemite diskove kado HDD 6toto e i na Win 98 .Ta nqkoi ako znae da kaje de?

Link to comment
Share on other sites

Az ne moga da razbera kakvo ste huknali da sravnqvate vaob6te CD RW za 30 $ s drugi takiva koito sa po 45 50 $ 4e tova sa si po4ti 50 % pove4e kato cena.V po4ti vsi4ki slu4ai LITE-ON 6te raboti katyo za 30 $ razberete istinata 4e vsqko ne6to si struva parite( ili po4ti vsqko ne6to) :music

Link to comment
Share on other sites

Az imah Teac stana na okolo 2 godini( 4x4x32 ) bqh q vzel za 100 $ i predi okolo 5 meseca si vzeh Lite on i zapisvam na 16 skorosti 4ete gi idealno i ne samo tq .Edin si vze LG za baq pari 50$ ne6to takova za 32 skorosti zaisva i taka natataka i nemoje da zapisva diskovete po byrzo ot 12 skorosti :)

 

 

 

Iskam da pitam nqkade ima li Direct CD deto da raboti Lite on s nego 6toto i bratov4etka mi si vze Lite on i nemoje da si polzva prizapesvaemite diskove kado HDD 6toto e i na Win 98 .Ta nqkoi ako znae da kaje de?

man kvi sa teq divotii ne moje da zapisva pove4e ot 12 ne e vqrno ne moje da pi6e na evtini cd pove4e ot 12 ama na skypi i hubavi cd pi6at i az sym imal lg i ne sym dovolen i q smenih na 2 rata sedmica:)

Link to comment
Share on other sites

man kvi sa teq divotii ne moje da zapisva pove4e ot 12 ne e vqrno ne moje da pi6e na evtini cd pove4e ot 12 ama na skypi i hubavi cd pi6at i az sym imal lg i ne sym dovolen i q smenih na 2 rata sedmica:)

abe man ako6te6 vqrvai ama na diskove za 40 stotonki pi6a na 16 skorosti .

Mejdu drugoto az ne gi sravnqvam samo kazvam vie mislete kvoto iskate .

Link to comment
Share on other sites

abe man ako6te6 vqrvai ama na diskove za 40 stotonki pi6a na 16 skorosti .

Mejdu drugoto az ne gi sravnqvam samo kazvam vie mislete kvoto iskate .

qsno no da pi6e6 na max skorost i da gi raz4ete za tova govorih

6to se otnasq za Direct CD probvai easy cd creatora dali 6e q podkara na wareza ima 6 i ako e taka si ok

 

 

sy6to taka stava i s WinOnCd

Link to comment
Share on other sites

аз като тряа да пиша Data CD и винаги го права на 32х :)

и никой не ми се е оплакал

аа и винаги зимам CD-та от 40ст. - EuroSilver

Link to comment
Share on other sites

Az na Neroto si gi zapisvam na 16 skorosti i dosega ne sym imal problemi.

I si mislq 4e mnogo zavisi i ot HDD-to da moje da zapisva6 na pove4e skorosti 6toto az nevqrvam oniq deto sym pisal po gore s LG da ne moje da zapisva s pove4e ot 12 skorosti zaradi zapisva4kata(vse pak skypa e) .

 

Toi kato pusne da zapisva na 16 vmesto da svetne lampi4kata za zapisvane tq miga i misla 4e HDD-to nemije da navaksa i v kraina smetka vmesto za 5min dazapi6e diska toi otiva na 7-8 kolkoto 12 skorosti.

 

Ne e li taka ?

 

a i az zapisvam na CD-та от 40ст. - EuroSilver

Link to comment
Share on other sites

Az puk zapisvam na teac ot 2-3 godini ama e zdravo bi4eto i bluska zdravo...maxa mu e 8 i na 8 si zapisvam. Nonameki sqkvi 4ete i zapisva na tqh, ama za men si zapisvam samo na samsung, TDK, Emtec, Verbatim...vse pak shtom sam go zapisal celta e da dojivee do dr mesec, 4e i ne samo :)

Ina4e po temata...bih izbral lite on. Nadejnostta i na 2te firmi mi se vijda ednakva...cenite sa razli4ni, taka 4e bih izbral po-evtinoto t.e. lite on.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...