Jump to content
BulForum.com

Kaкво мислите за филмите от последните 5 години


Reventon

Recommended Posts

Поставих я тази тема за да разбера какво мислите за филмите които се правят в последните години.Ето го моито менеие- много тъпотии излезнаха на този свят в последните години като например Rambo последната част,Aliens Vs Predator Requiem,Rush Hour 3 (пълно разочарование поне за мене като се има предвид че първите две части бяха добри),Fantastic 4 идвете части,Spider-Man трите части и много други но сега не се сещам.Тия сценаристи трябва да си напънат мозаците и да измъдрят нещо интересно(въпреки че и голяма част от вината е и на режисиорите).Вярно е че има и някои хубави филми, но те се броят на пръсти.Вярно че всеки има различен вкус но като цяло какво ви е мнението?

Link to comment
Share on other sites

Пълни НЕдоразумения гледаме през последните години, тъжно, но факт.Не виждам и как ще се промени това особено като види човек какво стана на оскарите, на Берлинаре, в Кан.Филми, които имат някаква идея, имат някакъв потенциал, не са реализирани като хората, не използват даденостите на сценария, не вникват в дълбочина.Най-касовите актьори в момента също не са стока...Въобще Холивуд върви към самоунищожение с тези продукции, които пуска сега.В интерес на истината на ТВ сцената има някакви свежи попълнения( сериали ), но сериалите не могат да бъдат основа за добра киноматография като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Има достатъчно добри и качествемо филми през последните години. Естествено не ги търсете при изброените в първия пост и себеподобните им.

Link to comment
Share on other sites

Аз също несъм очарован от продукциите в последно време.

Но на 50 филма ще има 5 добри, не качествени но добри.

Иначе все едни и същи простотии взеха да правят, дори могат да си направят класация от ТЪП по ТЪП. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Еми явно вече са им свършили идеите на хорицата в Холивууд и за тва в последно време се създават повече безинтересни и еднообразни филми

Link to comment
Share on other sites

Считам, че не това е причината.Причината е, че се целят сигурни таргет аудитории.Например новия AvP...еми целта е било всички тийнчета в САЩ и Зап.Европа да могат да влязат в салона и рейтинга да го позволява.За това и нямаше дост. кърави сцени, баталиите бяха просто черен екран и поради същата причина беше вкарана историята с разносвача на пици.Мисля, че сценаристите имат идеи, страхотни идеи, но студиата не ги подкрепят и търсят само сухото.Един филм като AvP:R 100% ще се изплати, но една продукция от типа на Звездни Войни( старите част не тая боза сега ) е крайно рискова.Може и да се заблуждавам.

Link to comment
Share on other sites

уф, мноу зле.

Всичко се дължи на тва че преди 5-6 години (или малко повече) не можехте да си свалите всеки нов филм когато си поискате. Имаше едни касети и кино за които се даваха пари и не се гледаха всеки ден по 15 филма и то тези на които още им дават трейлърите по кабелната. За това тогава като си вземеш една касета се настройваш и си е гледаш с кеф и ти е яко, даже и без да го искаш. А с'я сваляш 15 от най-скъпите холивудски филми и си избираш 1, и знаеш че ако началото не те кефи нещо може да го спреш и да пуснеш друг. И така 15 пъти.

Другото което е преди 5-6 години всички сте се кефили на Рамбо, Том и Джери, Кървав Спорт и Спейс Джем. Що ся не си пуснете някои от тия филми като сегашните са ви толко изпростели... Сигурно щото те са още по-глупави.

Просто тогава сме били малко по-малки и глупави, и са ни радвали и глупавите неща като изброените филми горе...

Незнам за вас, ама поне при мен ситуацията е такава. Изискванията за филмите са ми много по-големи и за това ми се струват тъпи. Малко са филмите който са ме кефили преди 5-6 години и още ме кефят...

Да не забравяме че едно време и Чарли Чаплин е разсмивал милиони хора. Просто се изгледаха и направиха толкова филми, че е трудно да намериш нещо което вече не си гледал в друг филм и нещо което да те изненада...

Link to comment
Share on other sites

Правилно си отбелязал, че при теб ситуацията е такава.Мене при мене не.При всеки е различно, но криза има и тя не е щото еди-кой-си бил пишлеме пред 5-6 години, еди-кой-си имал видео и геймбой и ял ванилов сладолед.

Link to comment
Share on other sites

Правилно си отбелязал, че при теб ситуацията е такава.Мене при мене не.При всеки е различно, но криза има и тя не е щото еди-кой-си бил пишлеме пред 5-6 години, еди-кой-си имал видео и геймбой и ял ванилов сладолед.

Добре, гледай рамбо, кървав спорт и спейс джем, и считай че проблемите с новите филми са ти решени...

 

Аз съм отбелязал че така стоят нещата при мен, но съм сигурен че не е само при мен така...

Пусни на едно 14-15 годишно хлапе да гледа спайдер мен 3 да видия че ще е доволно... както и да е. Всеки си знае, но не е нужно да си психолог, за да разбереш че някои неща омръзват с времето особенно ако имаш такъв голям избор....

Link to comment
Share on other sites

Виж не спорим.Всеки си има негова си истина.Просто дост. хора споделяме мнението, че криза има ;) Иначе "Рамбо", "Кървав спорт" и т.н. си ги гледам и не виждам проблеми в тях...все са си като едно време.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох горните менения и съм сагласен, че вкуса на хората се е променил,но какво от това.Нали на хората от холивут им плащат големите пари да се приспособяват към тези промени и да ни представят нещо ново,интересно и неучаквано което не сме виждали до сега.Истината е че целия холивут разчита на стари лаври затова се правят толкова много продълвения на филми от преди 10 и повече години.Кризата е голяма щом се влагат толкова много пари в филмите и пак се получават такива бози.

Link to comment
Share on other sites

Добре, гледай рамбо, кървав спорт и спейс джем, и считай че проблемите с новите филми са ти решени...

 

Аз съм отбелязал че така стоят нещата при мен, но съм сигурен че не е само при мен така...

Пусни на едно 14-15 годишно хлапе да гледа спайдер мен 3 да видия че ще е доволно... както и да е. Всеки си знае, но не е нужно да си психолог, за да разбереш че някои неща омръзват с времето особенно ако имаш такъв голям избор....

 

 

Напълно съм съгласен с теб колега.

Понеже и за мен лично нещата стоят така.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...