Jump to content
BulForum.com

Проблем с новия хард диск


mekiqbot

Recommended Posts

Здравейте! На скоро си купих нов хард диск Hitachi HDP725025GLA380. Проддържа както АТА така и S-ATA интерфейс. Проблема е че не ми го разпознава нито с АТА, нито със S-ATA интерфейс. Моля за савет как да го накарам да го разпознае.

 

П.С. Дъното ми е ASRock K7Upgrade-600, което мисля че задоволява исканията на новия хардиск.

Link to comment
Share on other sites

С риск да прозвуча изключително тъпо... провери ли дали си го вързал правилно? :)

Link to comment
Share on other sites

Къде не ти го засича ако не е тайна?Ако е в БИОС-а значи при положение че е включен САТА контролера значи е дефектен харда!!!

Link to comment
Share on other sites

Иползвай хитачи ътилитито и го сложи да работи на SATA-1.

 

едит: е па не съм казал на същото дъно :-D . Нямам опит с хитачи и не искам да имам. Просто съм чувал че така става.

Link to comment
Share on other sites

Иползвай хитачи ътилитито и го сложи да работи на SATA-1.

А аз защо съм чувал, че това може да стане само на дъно, поддържащо САТА-2 :bgrin: .

Баси, самия факт ме дразни като си помисля, ако е истина. Добре че само сигейти си зимам. Те поне си имат джъмпер както си му е редът, за това.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък с риск да прозвуча песимистично ама винаги като ъпгрейдвам се стига до смяна на почти всичко. Винаги при половинчат ъпгрейд се е стигало до всякакви шантави проблеми. След първите 3 пъти реших че ще си кретам със старата машинка докато мога да изтрая, след това на боклука и нова... Ся при случай като твоя или връщам диска и гледам да си взема колкото мога от парите или сменям и шибаното дъно, а оттам и процесор и памет а ако дъното ти е на АГП значи и видеото... ми то май само кутията и СД-то няма да сменяш ... и за кутията не е особено ясно щото захранването ако е старо и бръмчи и в тоя ред на мисли тъй и тъй сменяш всичко ... пък СД-то - ай ся за 20 лева цигании няма да правим :)

Link to comment
Share on other sites

чакаи малко кво го напраихте вие тва момче :)

иначе към питащия :

даи повече информация кво си вързал и как и къде не ти го засича щото няма екстрасенси тук доклолкото съм запознат :lol:

Link to comment
Share on other sites

А аз защо съм чувал, че това може да стане само на дъно, поддържащо САТА-2 :bgrin: .

Баси, самия факт ме дразни като си помисля, ако е истина. Добре че само сигейти си зимам. Те поне си имат джъмпер както си му е редът, за това.

 

Ми на моя Хитачи наистина няма джъмпер ама на старото дъно си ми бачкаше на САТА 1 понеже дъното не подържаше САТА 2.Без да го барам като си взех новото дъно си тръгна на САТА 2.Ама моя е само с такъв интерфейс.Тея мешаните работи почти винаги правят мизерии.

Link to comment
Share on other sites

Проддържа както АТА така и S-ATA интерфейс.

 

Как така и АТА и SATA - нещо не ми се връзва - според мен говориш за захранването - да не би да си набучил само захранващия кабел и да чакаш да се разпознае????

Link to comment
Share on other sites

Model

Brand HITACHI

Series Deskstar P7K500

Model HDP725025GLA380 (0A35399)

 

Performance

Interface SATA 3.0Gb/s

Capacity 250GB

RPM 7200 RPM

Cache 8MB

 

Physical Spec

Form Factor 3.5"

най-вероятно имаш предвид че кат забиеш диска за инсталиране на вин-а не ти го фаща - нормално е с тоя куц чипсет. работата е там че требе да си направиш дискета за сата контролера която ще ти поиска при помпане на Ф6 в началото на инсталацията. нужните файлове за тази дискета се намират диска на дъното. успех с болката, щото аз кат чуя виа и почвам да вия :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...