Jump to content
BulForum.com

CPU - WaterCooling


Recommended Posts

Не е физически обосновано по голям радиатор с по голям вентилатор да охлажда по зле от по малки такива :)

KILLERINCHO точно това най-много ме дразни. Логиката отвсякъде казва че процесора ми T-Bred 1700+ @1.84(11x166/1.65V) дъно EPoX8RDA, трябва да умре от студ, но... :bgrin: кат го пипна и си пари ranting.gif

Пробвах всякак - с повече паста, с по-малко паста, с повече наместване да не би да не съм уцелил ръба... ама нейсе - не ще и не ще да студи тва животно безполезно маа му деа wallbash.gif. Така че въздъхнах тежко и се примирих 51 градуса - 51 градуса! Толкоз! Голям праз, нали ми е хубав синичък един такъв големичък тихичък хаха кво кат е средна хубост от към полза - карай.

Link to comment
Share on other sites

sMARTBomber, моето CPU и дъното ми са като твоите, и ми е любопитно как ще се държи този твой cooler при мен. Ако имаш желание и свободно време, може да направим експерименти и да видим къде ти е проблема. Аз съм с един мизерен Титан, без грам мед по него и в момента при 2137 MHz температурата ми е 38* (в idle), незнам дали да му вярвам ма така пише. Може да зависи и от кутията, аз наскоро си взех голяма просторна кутия и показанията (подчертавам показанията, незнам дали са реални температури) паднаха с около 5*.

Link to comment
Share on other sites

38* !?! ти ме уби. ОК, аз мога да сваля този и да си сложа стария па нека да поекспериментираме в сряда ако си навит. Tърси ме в ICQ да се разберем...

Link to comment
Share on other sites

Бая фенове има на водното охлаждане. Днеска се поразрових малко в едни irc логове да ви покажа един кореец какво е направил.

Машината е :

AMD Athlon XP, 2500 MHz (6.5 x 385) Volt: 1.87V (42ЎЙ)

Epox EP-8RDA+ / FIC AU11 Chameleon(38ЎЙ) BIOS Data : 08/27/2003T

http://warez.ru:8080/FTP/Pictures/Water.Cooling/

Link to comment
Share on other sites

Ми....малко ми е смешно, но не се обиждайте.Винаги съм подкрепял ентусиастите.

 

ЕПОХ 8рда+; DLT3C 1700+ на 2250 Mhz 10x225.

Akas Sivler Mountain Delta II perka на 5000 оборота/щото тя на 12 Vработи на 7000/.

38 C idle, 42C full load Enemy territory - стайна температура 22C.

Ако отворя да се проветри - 25 C на idle:).

Link to comment
Share on other sites

aragorn на колко волта си бре, на ЦПУ-то .. а и тия 5000 оборота хитч не ми звучат тихо ... а и тия 25 градуса ма съмняват де

 

иначе след обсъждане с един друг "водничар" стигнахме до извода че ако се смъкне 1 мм от блокчето температурата трябва да падне мин. с 3-4 градуса ... факт е обаче, че за сега нямам зор да го правя просто щот процесора повече от 2300 не ще и тва е ... 2400 на 1,9 волта и пак едва успя да тръгне уиндоуса и се отказах ... та 2300 ... сега вече са 209 х 11 / 2.3.3.8 тайминги на паметта и при тва положение нямам зор да го правя по студен

 

иначе мерси за линка ...

 

така или иначе след водното логично продължение е да се направи оптимална кутия ... и аз сега сериозно съм седнал да мъдря кутия от плексиглаз напасната към наличния хардуер и разбира се със вградено водно в нея

за сега така съм я натаманил, че всичко ... ама съвсем всичко (видео, захранване, хард, чипсет и самото водно) да се ожлажда от 3 бр. 12см. вентилатора пуснати на макс 6 волта.

 

корееца според мен не е направил нищо особенно ... просто стени от плексиглаз и водното му "виси" през прозореца ... хех, ;)

 

факт е че фабричните кутии поради факта , че са универсални не са особенно практични ... (едно от големите предимства на марковите компютри - перфектните кутии) ... и може доста да се мисли по една кутия и за една безшумна и добре охладена система

 

ся само да намеря лазерно рязане на плексиглаз

Link to comment
Share on other sites

ся само да намеря лазерно рязане на плексиглаз

Az rabotih v edna firmi4ka deto po princip se zanimava s pravene na tabeli.

Ima gravirna mashina i moje da reje ako se pusne na po-golqma dylbo4ina na noja.

ako si zainteresuvan moje da otide6 i da pitash.

namira se sre6tu stadion HRISTO BOTEV to4no nad magazina za parket deto e na ygala. vhoda e ot drugata ulica.

USPEH

Link to comment
Share on other sites

дей*а и лазер-а. в една фирма питам колко пари ще ми излезе да се отреже просто един кръг на капака с диаметър 20см ...

и ония като ми каза че ще е към 15 лева ... и фанах къра майна :sick

Link to comment
Share on other sites

дей*а и лазер-а. ...

хех, ква е тая мафиа ве ...

 

аз в софия знам 1лев на метър + 0,4лв на контур - тва за 5 мм плексиглаз ... ама в БУЛЛАЗЕР София ... та малко далеч иде

Link to comment
Share on other sites

Смятам да си направя водно. Все още събирам материяли като медни плочки алуминиеви блокчета за да реша от какво ще е. Не ми се дават много пари затова ще го правя от каквото имам. За сега още го мисля и смятам до месец да стане нещо.

Link to comment
Share on other sites

outfaced

 

"aragorn на колко волта си бре, на ЦПУ-то .. а и тия 5000 оборота хитч не ми звучат тихо ... а и тия 25 градуса ма съмняват де"

 

Значи 1.65 V на 2250 Mhz.

 

25 С е когато е отворен прозореца:))) да се проветрява.

Иначе е 38 С idle - 43 С full load ./при 22 С стайна/.

За сравнение с Evercool cud - 48 С idle, 56 С full load.

 

OUTFACED - 5000 са тихи наистина, да чуеш 7200 ...

На мен най-много ми бучи захранването Q-TEC.

 

Да кажа на повечето members - разликата м/у idle и full load - трябва да е в рамките на 5 С. Това показва че охлаждането е добро.

 

Вярно е също че и пастата има значение - с Artic SIlver 5 от MOST съм цапал - 3 С свали температурата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...