Jump to content
BulForum.com

Наръчник на Хубавеца!


Recommended Posts

Това, колкото и да ви е неприятно се нарича мода!!! Всеки може да ходи така, като си пожелае и не е задължително да изглеждаш като горила(толкова космат, толкова смръдлив и толкова приветлив) за да бъдеш мъж! За жените - виж определението за мъжете! Съгласен съм, че някои прекаляват, а дори и злоупотребяват с експериментите си и се превръщат в ходещ кич, но това не се отнася за всеки, който носи слънчеви очила с такава форма или има по-екстравагантна прическа. Аз нямам абсолютно нищо общо като външен вид с тези момчета(с изключение, може би, на обеците), но не ми и пречат. Престанете веднъж за винаги да робувате на някакви измислени от вас или околните, стереотипи и престанете да се опитвате да поставяте всички хора в определени рамки, защото това издава вашата освободеност, или по-скоро липса на освободеност и комплексирано мислене!

Много често начина по който изглежда даден човек издава и за неговите музикални предпочитания, както и средата в която се развива и възрастовата му група. Слушам рок&метъл и съм на 18 - значи ще нахлузя кубинките, ще сложа черния суитчър на Iron Maiden и ще пусна коса до кръста; слушам хип-хоп - ще си купя гащи с 5 номера по-големи, ще сложа шапка на калъч и хокейната тениска и всичките му там аксесуари и т.н. И защо?

Просто приемете, че не сте вие хората, които ще диктуват модата и това, как да се обличат младежите. Това, че на вас не ви харесва - остава изцяло ваш проблем!

 

П.П.

Искате да ми кажете, че тези момичета не изглеждат добре ли?

Link to comment
Share on other sites

Sandman прав си всеки може да се облича и "носи" както си иска но когато тоя кич стане масов и го виждаш на всякъде на където се обърнеш почва да става смешно че и чак грозно разбирам да си със модата и да черпиш идеи от нея и да си облечен по сащия начин и т.н. но когато се стигне до изгъзици като тези които бяха показани на някои снимки тогава единственото нещо което межем да направим е да се хванем за главата и в този случай идва и въпросът как родителите на тези личности повечето от които са между 15 и 17 години,та как рдоителите им които най-вероятно са интелегентни и образовани хора пускат децата си да изглеждат по този начин ми според мен за всичко си има мярка,друг е вече въпросат че сайтът показан тук има по скоро забавна цел

П.П. Предполагам като си се разхождал по улиците и си се разминавал с този тип момичета чийто коси старчат на всички посоки и са вдигнати на горе като гребен на петел и на теб ти е ставало смешно както на повечето хора

Link to comment
Share on other sites

Да, ставало ми е смешно. Не случайно споменах, че някои направо прекаляват. Но както сам каза са на възраст между 15 и 17, едва ли като станат на 25-26 ще продължат да изглеждат така.

Link to comment
Share on other sites

Мда, весело е.Като се има предвид, че очилата са стил "ЛОШОЧЕНГЕОТ79-ТА" а прическата е някаква псевдопънкарска.Поне аз не се сдържам да не се изхиля на такива в мутрите.Черното е винаги на мода.Особено под формата на кубинки с бели връзки :bgrin:

 

Извинявай!

Кубинките са за казармата!

Обувките от типа Рейнджърс, Док Мартенс, Гетагрип,Вермахт,Найтсбридж...Така устройва ли те? :)

Link to comment
Share on other sites

Това, колкото и да ви е неприятно се нарича мода!!! Всеки може да ходи така, като си пожелае и не е задължително да изглеждаш като горила(толкова космат, толкова смръдлив и толкова приветлив) за да бъдеш мъж! За жените - виж определението за мъжете! Съгласен съм, че някои прекаляват, а дори и злоупотребяват с експериментите си и се превръщат в ходещ кич, но това не се отнася за всеки, който носи слънчеви очила с такава форма или има по-екстравагантна прическа. Аз нямам абсолютно нищо общо като външен вид с тези момчета(с изключение, може би, на обеците), но не ми и пречат. Престанете веднъж за винаги да робувате на някакви измислени от вас или околните, стереотипи и престанете да се опитвате да поставяте всички хора в определени рамки, защото това издава вашата освободеност, или по-скоро липса на освободеност и комплексирано мислене!

Много често начина по който изглежда даден човек издава и за неговите музикални предпочитания, както и средата в която се развива и възрастовата му група. Слушам рок&метъл и съм на 18 - значи ще нахлузя кубинките, ще сложа черния суитчър на Iron Maiden и ще пусна коса до кръста; слушам хип-хоп - ще си купя гащи с 5 номера по-големи, ще сложа шапка на калъч и хокейната тениска и всичките му там аксесуари и т.н. И защо?

Просто приемете, че не сте вие хората, които ще диктуват модата и това, как да се обличат младежите. Това, че на вас не ви харесва - остава изцяло ваш проблем!

 

П.П.

Искате да ми кажете, че тези момичета не изглеждат добре ли?

да, посочените от теб лъвчета не изглеждат добре. просто едната има големи цици, но пък и двете са млади, което не ги поставя автоматично в раздел "добре изглеждащи".

модата не е масовото течение в ежедневното облекло, най-малкото защото "мода" и "масов" са доста противоположни. струва ми се че бъркаш понятията. това е dres-code/стил на обличане, с който се обозначава принадлежността към дадена културa/националност/етнос и е белег на социален статус, ниво в йерархията, музикалните предпочитания,сексуалната ориентация и други - със същия успех например можем да се забавляваме и смеем на някои парадни военни униформи по света. не виждам това каква връзка има с комплексите - един от любимите ми "обидни" термини. аз например се радвам ако някой ме нарече комплексиран, защото това означава че в личността ми има прекалено сложни взаимовръзки между емоции и реакции, поради което са непонятни на отправящия определението и ги обединява в един простоват термин.

забележи обаче че никой не мрази посочените в статията хора. нито тук, нито там някой е призовал да бъдат направени на сапун например. заради което отпада и квалификацията "хейтъри", мисля.

просто хора със сходно чувство за хумор се забавляват, пък макар и комплексирано. аз също доста се посмях и си разведрих деня на посочения линк.

 

не приемай нищо лично, защото не е - казвам го предварително, защото напоследък много хора ме питат. извинявам се че те генерализирам и те вкарвам в личния ми стереотип за хората наричащи другите "комплексари", но просто твоето изказване ми даде темата на разсъжденията, а дори и в прости науки като математиката преобладават функциите, които дават еднакви резултати, при еднакви входни данни.

Link to comment
Share on other sites

да, посочените от теб лъвчета не изглеждат добре. просто едната има големи цици, но пък и двете са млади, което не ги поставя автоматично в раздел "добре изглеждащи".

Еее как ша не са бе и двете са много красиви и тук не става въпрос за циците и на двте наистина излеждат много добре

Link to comment
Share on other sites

Момичетата са си трепач бе :P . Иначе т`ва донякъде и мен ме дразни с този стил, защото стана масов. Нямам нищо против така да си ходят, ама някой наистина прекаляват в кич и изгъзици. А пък както и sandman каза това че имаш обеца веднага в тази група ли попадаш :D И аз имам обеца, това не значи,че съм изнежен или нещо такова, пък в главата съм 1-ви номер, е пък сега скин ли ме прави това :bgrin: . Затова всеки има право както си иска да се облича, ама да не се прекалява, защото става прекалено кичозно,грозно, даже и смешно.

Link to comment
Share on other sites

Момичетата са си трепач бе :P .

...

Затова всеки има право както си иска да се облича, ама да не се прекалява, защото става прекалено кичозно,грозно, даже и смешно.

 

Верно, че хората правят секс предимно голи, но една такава цветна феерия, ходеща по улиците изобщо не може да ми грабне вниманието.

Наистина всеки има право да се облича, както си иска - например мога да реша да изляза на главната облечен като клоун, по хавлия или чисто гол при -15 градуса по Целзий. Естествено това ще е мое решение и ще имам право на него, но на колко хора ще им се стори адекватно?

Хората, които бяха разглеждани в блога нямат абсолютно никакво чувство за стил и все едно умишлено бягат от добрия вкус като дявол от тамян. Така обсъжданите в последните няколко поста мацки не правят изключение.

Абсолютно поддържам тезата, че дрехите не правят човека, но все пак си има някакви норми на обличане и държание, извън които комичното се съчетава с трагичното и се получават случаите, описани два параграфа по-горе.

Link to comment
Share on other sites

...Който се познае има поздрав от мен за цялата рода...
...забележи обаче че никой не мрази посочените в статията хора. нито тук, нито там...

mobo, ами кажи ми да псуваш някой, че си е изрусил косата и да се кълнеш, че ти никога няма да го направиш, защото те прави по-малко мъжествен, не е ли признак на "комплексирано" мислене. Според мен всеки който не пропуска повод и начин да подчертае мъжествеността си има какво да крие друго. Причина да не се изрусиш може да бъде - защото не ти допада, но тук, а и там се засяга темата за мъжествеността.

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да си говорим за мъжественост и женственост (заедно: мъженственост :D), това на снимките е модерно (фешйън) и следователно - търсено.

Точка по въпроса. Защото така каза Изрусения :P

Link to comment
Share on other sites

И тук идва лафът за слагането на всички под общо знаменател. Повечето момичета, които познавам не се кефят на подобен род изпълнение.

Link to comment
Share on other sites

mobo, ами кажи ми да псуваш някой, че си е изрусил косата и да се кълнеш, че ти никога няма да го направиш, защото те прави по-малко мъжествен, не е ли признак на "комплексирано" мислене. Според мен всеки който не пропуска повод и начин да подчертае мъжествеността си има какво да крие друго. Причина да не се изрусиш може да бъде - защото не ти допада, но тук, а и там се засяга темата за мъжествеността.

желаеш да навлезнем в дълбокомислени спорове и кой какво бил казал и на какъв се правел ли? което сигурно е сериозен признак на мъжественост, понеже мъжете точно така правят - седят и обсъждат постоянно кой на кого какво бил казал и защо. нали?

хълк хоган е рус, винаги е бил, но не това го прави по-малко мъжествен. по-скоро ме съмнява навика му да носи клинчета и да хваща други мъже за чатала докато си играят на борба върху доста дебел дюшек в пълна с народ зала.

в цитираното от теб, човека отпраща поздрави към обекта на присмех и цялата му рода, заради избраната от него визия и начин на живот и там аз псувни не виждам. виждам добродушен поздрав, едно евала ако щеш, на добрите родители и цялата рода, които са отгледали и оформили подобна ерудирана личност, която няма с какво друго да изпъкне освен позиране в стил "пилешки анус" и изрусяване. та къде видя псувните и перченето, което твърдиш, че е "комплексирано" мислене?

 

и аз съм ЗА свободния избор на стил обличане. нищо против нямам - всеки е свободен да прави каквото си иска. аз пък имам право да му се смея ако искам, примерно.

 

PSYCHOSIS е прав тук. Модерното е търсено и наистина съм забелязал, че момичетата се кефат на такива индивиди :blink:

не се кефят, а ги намират за по-безопасни, щото нали знаеш, че секса е много, ама много, ама съвсем прекалено много ужасно и опасно занимание. това им се обяснява още преди да са проговорили с цел предпазване от евентуални бъдещи неприятни техни изживявания с тия изверги мъжете. абе ужас ти казвам.

Link to comment
Share on other sites

не се кефят, а ги намират за по-безопасни, щото нали знаеш, че секса е много, ама много, ама съвсем прекалено много ужасно и опасно занимание. това им се обяснява още преди да са проговорили с цел предпазване от евентуални бъдещи неприятни техни изживявания с тия изверги мъжете. абе ужас ти казвам.

 

:D :D :D Тука ме разби :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пуснах темата с цел да ви позабавлявам малко пък вие го ударихте на философски спорове :lol: .Аз начи съм пълен комплексар,защото не мога да гледам емовци и такива фешъни :rolleyes: .Оле евала на комплексарщината-аз движа с нормални хора :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...