Jump to content
BulForum.com

Колко струва номер по избор


medeniqt

Recommended Posts

Кво значение има номерът? :) Например едната ни кола е не е кой знае какво, но за сега има само 4(толкова съм виждал в Пловдив) в града. И номерът и е 4 различни цифри (май, не помня как беше номерът).

 

Правилно. Мойто номерче без да иска се получило, така че първите цифри отразвят кубатурата на двигателя а вторите - конските сили. :):). И 4-те са различни :):):)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мисля че ако ще си плащам за номер специално ще избера или нещо което да се помни трудно (4 цифри абсолютно разбъркани) или примерно номер от сорта 1248 или 4816 а в най-лошия случай 1024, 2048, 4096 или 8192 :) Който разбира ще се сети какво е това :)

 

Инак като регистрираш кола за 200-300К дали ще си купиш и номер с 4 еднакви цифри - разхода за това се губи с калабалъка но от личен опит знам че хората се респектират от подобни глупости: примерно моя телефон е с много еднакви цифри и когато се обадя на непознати обикновено са доста любезни дори такива с които предишни дни съм говорил от друг телефон и са ми се правили на интересни.

Link to comment
Share on other sites

Това за респектирането идва да покаже единствено, колко елементарен може да бъде човек ако се впечатлява от такива неща.

 

А аз ако карам кола за над 100 000лв, ще ми е през .... какъв номер имам... Като видя скъпа кола с различни цифри в номера, винаги ми прави добро впечатление, защото си мисля, че човека зад волана обича удобството и лукса, но не е селски гъзар.

Link to comment
Share on other sites

Ти кво си мислиш, че хората с 4 еднакви цифри са откраднали парите или са ги взели от мама и тате ли ? Или пък, че тия които карат коли за 100к лева са си дали последните пари за кола ли ? Пък и на никой не съм казал, че завиждам ! Май ти не си особено умен.

Аз съм си достатъчно умен, съвсем друго нещо се опитвам да ти кажа, ама ти май четеш между редовете. Най малкото спокойно мога да си позволя такъв номер, но както и другите казаха е абсолютно излишно.

 

djadomraz най вече елементарните хора се респектират от такива глупости, жалко, че точно те преобладават..

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мисля че ако ще си плащам за номер специално ще избера или нещо което да се помни трудно (4 цифри абсолютно разбъркани) или примерно номер от сорта 1248 или 4816 а в най-лошия случай 1024, 2048, 4096 или 8192 :) Който разбира ще се сети какво е това :)

 

Инак като регистрираш кола за 200-300К дали ще си купиш и номер с 4 еднакви цифри - разхода за това се губи с калабалъка но от личен опит знам че хората се респектират от подобни глупости: примерно моя телефон е с много еднакви цифри и когато се обадя на непознати обикновено са доста любезни дори такива с които предишни дни съм говорил от друг телефон и са ми се правили на интересни.

Много ясно.И моя мотор нарочно го регнах с възможно най-разбърканите цифри :)

 

Просто всички катаджии в Карловското РПУ са познати и можеше да си избирам-да не си помислите,че съм плащал за номера :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мен утре ше ми регнат кошницата и ми е все тая къв номер ше ми лепнат. И аз се кефа на яки коли с не наредени номера. А забелязали ли сте че теа с наредените еднакви цифри са най големите рогачи на пътя? Все едно карат президента и трябва да са винаги най отпред ...

Link to comment
Share on other sites

Мен утре ше ми регнат кошницата и ми е все тая къв номер ше ми лепнат. И аз се кефа на яки коли с не наредени номера. А забелязали ли сте че теа с наредените еднакви цифри са най големите рогачи на пътя? Все едно карат президента и трябва да са винаги най отпред ...

 

Някои са такива, на мен пък в града специално впечатлението ми е че хората със хубави и скъпи коли карат по-внимателно докато серсеми с 20годишни "голфове" (или джугани) се врат навсякъде с презункцията "ай тресни ме де, ай да видим кой кого? мойта цялата струва 500лв, от застраховката ще взема повече ай удари ме твойта мама"...

Link to comment
Share on other sites

Някои са такива, на мен пък в града специално впечатлението ми е че хората със хубави и скъпи коли карат по-внимателно докато серсеми с 20годишни "голфове" (или джугани) се врат навсякъде с презункцията "ай тресни ме де, ай да видим кой кого? мойта цялата струва 500лв, от застраховката ще взема повече ай удари ме твойта мама"...

 

 

сори майна, ама не си прав въобще, най наглите серсеми са тия с лъскавите коли, щото винаги се водят от селската мисъл " виж кой съм аз, аз съм нещо, ти с голфа си нищо" точно тия наглеци са за трепане, а не тия с 20 г. голфове дето ги карат вече само чичовци на 50-60 г.

иди да видиш тия от голямото добро утро като задръстят "Преслав" покрай у-че "Алеко Константинов" то не става задръстване, то не става чудо, заради некви деца на прости мутри

 

па по темата който му е кеф да си купува номер, който не да чака на късмета

Link to comment
Share on other sites

Не , на истина тея дето са с "яките" коли карат кат полудели....само две случки казвам(това в един и същи ден) :

 

Бях в София преди няколко дни и случайно попаднахме на един Майбах до нас..то онва чудо с 140 профуча на червено през кръстовището....другата случка : Бяхме спряли край пътя за малко..и глей си,пускат тези на кръстовището преди нас (малко след кръстовището бяхме отбили : и един C -Klasse кат настъпа газта и като стигна до нас вече се движеше с 100 поне , чак се усети ударна вълна и колата се разклати от него....после тея с 10-20 годищни коли карали зле......

Link to comment
Share on other sites

Тя селенията си я има винаги, без значение дали е с лъскав нареден номер или в ръждясал случаен.

Иначе 4 еднакви цифри твърдо НЕ! 2 двойки може.. Любимото ми е 7878, Гергов-Мергов все тая..

За сега обаче съм си доволен и на 77ху НН, не че ако беше 4 или 6 еднакви щеше по-меко да вози.

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям друга тема, някой случайно знае ли къде трябва да се мине първо преди да се пререгистрира кола - през КАТ или през данъчното?

Става въпрос за кола от Пловдив, вече регистрирана с всички данъци и застраховки платени, само тярбва да се смени собственика.

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям друга тема, някой случайно знае ли къде трябва да се мине първо преди да се пререгистрира кола - през КАТ или през данъчното?

Става въпрос за кола от Пловдив, вече регистрирана с всички данъци и застраховки платени, само тярбва да се смени собственика.

През КАТ.

Link to comment
Share on other sites

Човек който може да си позволи нещо, го приема като нещо нормално и не го смята за излишен разход, просто има класа на живот, друг е въпроса дали можеш да си го позволиш еднократно или по принцип ти е в класата. То по твойта логика хората които плащат за 4 еднакви цифри 1000 лева дават парите за нещо крайно безмислено (или просто гроздето е киселко). Само за информация ще ти кажа, че от началото на декември са резервирани и платени всички номера с 4 еднакви цифри от серията и такъв номер може чак след нова година да се земе, даже и 6 еднакви цифри е пак след нова година.

 

виж сега за тебе може да е така , моята логика е друга и определено не съм сългасен с тия заключения които правиш за мен , аз не говоря за тези неща защото не мога да си ги позволя а просто защото не виждам смисъл да давам 1000лв за номер , номера няма да ми направи колата супер гъзарска или да се чувствам по някъв различен начин.... не мисля че форума е мястото в което трябва да си мерим пишките и няма да го направя ;)

 

Едит : INCINERATOR теб та уважам, ама явно и за теб като zlobil гроздето е кисело.

 

ти сигурно си някъв телепат ..... как позна ?

 

 

 

сори майна, ама не си прав въобще, най наглите серсеми са тия с лъскавите коли, щото винаги се водят от селската мисъл " виж кой съм аз, аз съм нещо, ти с голфа си нищо" точно тия наглеци са за трепане, а не тия с 20 г. голфове дето ги карат вече само чичовци на 50-60 г.

иди да видиш тия от голямото добро утро като задръстят "Преслав" покрай у-че "Алеко Константинов" то не става задръстване, то не става чудо, заради некви деца на прости мутри

 

па по темата който му е кеф да си купува номер, който не да чака на късмета

 

аз пък съм с друго впечатление много по често се случва лъскава кола да ми даде път или нещо такова отколкото някой селянин с надпис рейсинг на предния джам , има и от тях изключения но като цяло това е мнението ми , човек с хубава кола значи има акъл за да вади пари и да си я купи , като цяло за мене са много по културни и аз ги пропускам и редовно ми се отблагодаряват с жест докато като пусна някой с 20 годишна кошница имам чувството че ме псува на ум :wacko:

 

Бях в София преди няколко дни и случайно попаднахме на един Майбах до нас..то онва чудо с 140 профуча на червено през кръстовището....другата случка : Бяхме спряли край пътя за малко..и глей си,пускат тези на кръстовището преди нас (малко след кръстовището бяхме отбили : и един C -Klasse кат настъпа газта и като стигна до нас вече се движеше с 100 поне , чак се усети ударна вълна и колата се разклати от него....после тея с 10-20 годищни коли карали зле......

 

 

това на нийд фор спийда ли се разиграва ? :tongue

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...