Jump to content
BulForum.com

Има ли разлика в километрите?


operator

Recommended Posts

до сега съм карал с минерално масло..и съм го сменял на 9-10 хил. км.

при пълната синтетика на колко се сменя.. или пак на толкова?

 

и кво ще кажете за Valvolin 5W50

Link to comment
Share on other sites

Аз карам Mobil 1 5w50 и съм го заплюл за смяна на 15К. По каталог ми дават да се сменя на 30К. Всичко зависи от държането на маслото след 15К. Има манометър и ако почне да държи ниско налягане - ще го сменя. Ако държи нормално налягане - ще си го карам до 30К. На другата кола и дават да се сменя на 10К, а двигателите са горе долу едни и същи. Може би защото на нея и дават по каталог Елф, а на тази с 30К - Ессо/Мобил :)

Link to comment
Share on other sites

до сега съм карал с минерално масло..и съм го сменял на 9-10 хил. км.

при пълната синтетика на колко се сменя.. или пак на толкова?

 

и кво ще кажете за Valvolin 5W50

 

На колко препоръчва да се сменя производителя?

Това масълце да не си го приготвил за буса? :blink:

Link to comment
Share on other sites

На колко препоръчва да се сменя производителя?

Това масълце да не си го приготвил за буса? :blink:

 

ми мисля да взема няколко тубички(4л) за 3те буса и колата..

 

и незнам на колко препоръчва.. но сменям на 10хил. миниралното.. за синтетиката вие ще кажете

Link to comment
Share on other sites

ми мисля да взема няколко тубички(4л) за 3те буса и колата..

 

и незнам на колко препоръчва.. но сменям на 10хил. миниралното.. за синтетиката вие ще кажете

 

С тази синтетика, от мен да знаеш няма смисъл, защото ще ти вдигне разхода на масло, ако автомобила не е нов ;)

Другото нещо, с тези смени на по 15 000-30 000км. заеби ги, аз каквото и масло да налея го хвърлям на 8000-10 000км. макс и сменям с филтъра.

От мен запомни нещо, масло се сменя всяка година, защото си губи качествата, караш не караш сипъл ли си го след 1г е хубаво да се смени. Ако правиш над 20 000км. сменяш го няколко пъти през годината.

Link to comment
Share on other sites

С тази синтетика, от мен да знаеш няма смисъл, защото ще ти вдигне разхода на масло, ако автомобила не е нов ;)

Другото нещо, с тези смени на по 15 000-30 000км. заеби ги, аз каквото и масло да налея го хвърлям на 8000-10 000км. макс и сменям с филтъра.

От мен запомни нещо, масло се сменя всяка година, защото си губи качествата, караш не караш сипъл ли си го след 1г е хубаво да се смени. Ако правиш над 20 000км. сменяш го няколко пъти през годината.

 

4 пъти в годината се сменя.. за тва ме интересуваше дали има разлика в километрите.. поне 2 пъти да го сменям.. но пак ще си къркам с 10w40 кастрол и другите с минерално...

Link to comment
Share on other sites

4 пъти в годината се сменя.. за тва ме интересуваше дали има разлика в километрите.. поне 2 пъти да го сменям.. но пак ще си къркам с 10w40 кастрол и другите с минерално...

 

Внимавай с кастрола, ако го вземаш от тук, че има доста ментаци.

За пурата, не правя никакви компромиси и маслата са ми от немско, както и кастрола.

За другите кошници наливам от тук обикновени ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...