Jump to content
BulForum.com

AlienNetwork


Recommended Posts

Явно че са кучета понеже преди 2 дена в наи-големия сняг и студ и духаше вятър 100км пред нас гледах че опъваха някви кабели и се катериха по стълбовете

Link to comment
Share on other sites

Всички малки са така - пазят си клиентите и се грижат за тях. Големите страдат от високомерието си. Нашумелият пример в момента е Визио.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Сайтът им вече работи

http://www.alienwisp.com/

бравос. не знам как им е нета, ама се вижда, че се опитват - семпла страничка, но пределно ясна (цени, покритие, контакти)

btw аз съм от другата страна на македония и тук още нямат покритие :)

Link to comment
Share on other sites

Поне като скорости са далеч от конкуренцията. Дори ЕК вече на теория щял да предлага 6 мбит за 28 лв. Но Alien са wireless така че е разбираемо.

Като такива е ясно че най-вероятните им клиенти ще са такива в движение, или такива, на които им е писнало от досегашния им доставчик и където живеят (в няколкото блока където засега имат покритие според картата) това ще е единствената алтернатива, необременена с толкова негативи като ЕК примерно, или Висио.

Защото един офис или домашен потребител който има покритие от някой 'кабелен' доставчик (примерно AngelSoft) е по-вероятно да са на него с несравнимо по-добрите скорости за по-ниска цена. Стабилността едва ли ще е толкова голям проблем предвид че знам фирми, които в офиса си са с Visio още :) . Каквото и да си говорим, дори за офис, скорост от 1-2 мбит вече е в историята.

Нещо не разбрах само за какво изградено доверие от клиентите говорят в сайта след като те 'вчера' започнаха доставка на интернет. Поне сайтът им сега се появява, а аз за тях чух преди 1 месец.

Или те говорят в бъдеще време :) .

Иначе браво, смел ход за wireless в Пловдив, когато се разрастнат до повече от 1 кв. километър покритие около офиса им, ще си проличи дали ще имат успех, добра е идеята за хора, които ползват примерно на Mtel скъпите удоволствия за мобилен интернет за лаптопите си.

 

А, нека и малко конструктивна критика за сайта :bgrin: .

Семпъл е наистина (като за начало е нормално), и не буди дразнене в очите, освен доста тъмния околен син фон (градиент от двете страни). Този голям контраст според мен не стои добре и леко дразни. Нещо от типа на новия облик на microsoft.com би стояло по-добре. Т.е. по-малък контраст. Но за сайт, на който човек не би се задържал дълго, е Ок все пка.

На началната страница ония приказки в началото са вече абсолютно клише, от което никой няма нужда. Твърде ламерско вече, да вземат да го махнат тоя текст, излагат се :) . Говоря за първия параграф.

За такъв сайт хедъра е твърде голям (висок), не стои добре според мен. То е ясно че като дизайн е шаблонен и прилича на милионите блогове по blogspot, но хедъра с една идея може да е по-малък.

Шрифта Times предполагам е само временен.

И пак виждам текстове от сорта "Вече е време да осъществите присъствието си в интернет пространството – гаранция за успеха на вашата фирма." Клиширано до припадък.

В Технология има грешка 'ДОСТЪПНЕ ЦЕНИ', малко македонско звучене, да си го фикснат :) . Както и на други места с липсващи запетайки и т.н.

Твърде клиширано, с грешки, и с Times, но се предполага че сайта още е в процес на разработка, иначе успех, доста хора имат нужда от wireless, които са често в движение, и 1-2 мбит не им е проблем.

Link to comment
Share on other sites

Мрежата е вече доста над един квадратен километър. :punk :read:

Добре, 3 :bgrin: , поне според картата има 2 кръгчета и 1 малък отсек. Дали са 1 или 3 все тая, казах го метафорично просто.

Като едното кръгче, разбира се, е с център техния офис.

Един човек ми подшушна да видим дали това дето пише, че са лицензирана фирма, е истина, според публичните регистри на КРС. Покажи ми къде я има в регистрите :) .

И аз нещо не я открих в регистъра. Може и да съм пропуснал, кой знае. Въпросът е да няма лъжа и измама и коректно да се знае кое и как. Нищо против нямам, просто като всяко ново нещо, се гледа под лупа.

Както предположих, вероятно пишат в 'бъдеще време', но нека изчакаме техни клиенти да кажат дали са доволни от услугата.

Доколкото разбрах, се изисква пряка видимост, иначе сигналът щял да затихва, почва загуба на пакети, ретрансмисия, оттам нататък се сещате какво настъпва. Ако не е така, някой да ме поправи.

Link to comment
Share on other sites

"Друго си е кабела" казва един мой приятел, собственик на компютърна фирма.

Но според шефа на извъземните не са имали проблеми повреме на снеговалежите и мъглите,и съм съгласен с него че "Кабелът недостига до всеки клиент". Мисля че са намерили тяхната интернет ниша. Пожелавам им късмет с начинанието!

Link to comment
Share on other sites

"Друго си е кабела" казва един мой приятел, собственик на компютърна фирма.

Но според шефа на извъземните не са имали проблеми повреме на снеговалежите и мъглите,и съм съгласен с него че "Кабелът недостига до всеки клиент". Мисля че са намерили тяхната интернет ниша. Пожелавам им късмет с начинанието!

Как ще не стига кабела навсякъде... един колега ми разправяше когато е работил за лан кви неща е правил. Чисто нова измазана къща и собственика не иска никъде да дупчи... е знаеш ли откъде са му пуснали кабела накрая... през тръбата за отвходните води. Така че ако има желание има и начин. А wireless-a не е нищо повече от един SOHO стандарт. Хайде те да са опънали разни радия.. голяма работа, с тоя пинг дето го имат пробвай да играеш някое 3д онлайн. В щатите дето всичко е некст ген като има буря и смущенията са явни тук проблеми нямали... а как да имат като една свясна буря не е имало от как се пръкнаха. Почакай да се пръкнат дъждът и светкавиците да видим тогава какво е дроп на пакети. Да не говорим, че те са хванали баш една плюнка разстояние. И 20 мбита да предлагаха, аз wireless не бих ползвал заради пинга. И да знаеш... баш кабела е истината... ако не беше сега вместо веризон и разни китайски и корейски провайдъри да прекарват кабел под океана, с цел да могат да предават игрите в бейдйжин онлайн, те щяха да вкарат wireless. Истината е оптика до шахтата пред вас и от там гигабитов лан. От това по-бързо няма /на този етап/.

Link to comment
Share on other sites

.......................................................

 

@basten - искаш ли да не плюем преди да е пробвано , а ? Аз имам от техният интернет. Да ти кажа - по-безпроблемен ми е отколкото този на Визио . Викаш проблеми с игрите онлайн ? Интересно ..... хмммм.... аз играя CS:S в международните и българските сървъри без проблеми с този нет (имам оригиналната игра). Това достатъчно ли ти е ? Примерът ти за каблела под океана за онлайн на игрите в Бейджин..... няма смисъл просто .Къв е тоя wireless дето може да мине стоици километри океан - няма такъв , но той и не е предназначен за това. Интернета е добър . Забравяш , че тази есен бе доста дъждовна - проблеми не съм имал нито при дъждът , нито при снегът. Като засвяткат светкавиците обаче - недей злорадствай , защтото при мен може да ми се влоши за момент нета, но при теб с кабела ...... можи да ти светне като крушка компа. Викам да не се заяждаш без да пробваш интернета. Бил съм на почти всички доставчици в Пловдив - без Лангейм , и мога да ти кажа че този нет бива. По-добър е от на Визио, макар и с по-ниски скорости. Когато някой доставчик почне да прекарва както казваш оптиката в шахтата до нас - обади ми се да мина на него . Някой спомена , че нямала лиценз фирмата и т.н. - ще ви кажа мен като потребител на техният нет какво ме интересува : през оная работа ми е дали фирмата има или не лиценз. Обаче ме грее - дали им е добър нета , дали като имам проблем и те се заемат наистина да го оправят в кратки срокове, дали са коректни с мен като клиент . На всички тези неща дето ме греят - те получават + от мен . Друго няма какво да кажа. Както споменах - у дома имаме 2 връзки : на Визио за 36 лева и такава на Алиен . Ще ви кажа само , че връзката на Визио я ползвам само като реша да дръпна нещо от тракерите. Когато искам интернет - я за CS:S онлайн , я за разговори с приятелите в чужбина или просто за браузване - използвам Алиен .Сигруно има защо.

Link to comment
Share on other sites

Как ще не стига кабела навсякъде...

Забравяш човешкият фактор, да кабела стига навсякъде, но има места до които никой неще да го опъне :)

Link to comment
Share on other sites

....

Виж сега, аз не искам да плюя никой. Просто фактите са такива (имам предвид средата за рапространяване на сигнала). А ти намери с кой да ги сравниш... визио. Ако ми трябва синоним на нестабилен и нискокачествен интернет бих използвал точно тях (визио).

За онлайн игрите... разликата в пинг-а аз лично я усещам. Хубаво е да се запознаеш с условията които влиаят на сигнала който се разпространява във въздуха и тогава да говорим. Съмнявам се да са бунали 5 гхц-ви антени, щото те са брадва от към страна на потребителя... ама както и да е.

А знаеш ли що няма такъв уирелесс дето да преплува океана? Щото средата за пренос не го позволява. Макар че има технологии дето насочваш и получаваш гигабитова свързаност на няколко км разстояние.

Не ти злорадствам, а ти казвам какви са минусите. И го правя не, за да плюя, а за да запозная четящите темата. Да няма излъгани. Това, че ти си доволен е много хубаво.

Ами предвид какви са цените на оптиките в момента... трасетата на 2 ИПС-та лека полека се изменят по тоя начин. Така че шахтата до вас си я гледай ти... тя мен не ме касае. Теб ще те касае кога ще има оптика там.

И спри да ми говориш за визио... по-зле организирана фирма за интернет аз лично не знам. Качеството на услугите им пък не искам да го коментирам.

Gorgar, няма не искам... въпроса е колко ще платиш :) Това е стара и мъдра приказка... което не става с пари, става с много пари. Но си прав де... за хората, които кабела толкова ги притеснява. Алтернативата я има на съответната цена.

Link to comment
Share on other sites

Прав си basten , така е - имат си много минуси на технологията. Извинявам се , ако съм бил малко рязък в предният си пост относно теб :) Факт е , че съм доволен от нета им , да. Че по принцип технологията им има минуси - и тва е верно :) За Визио , какво да ти кажа - не ги харесвам но нямам избор в този район на Кичука, с тях ги сравнявам , защото с Лангейм немога - нямат покритие при мен (то ако имаха - щях да съм на тях ) , както и ДЦЦ (но техният нет го пробвам при един съсед наблизо, не ме очарова) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

хаха постове от рода големите доставчици трябва да се учат от съпорта на Елиън ... Добре тея ако имат 100 абоната айде максимум 150 .. примерно моята фирма която е една от 4те фирми на Енджълсофт получава по 20-25 заявки на ден ... на ден ние сме 4 фирми прави около 100 на ден .... има ли смисъл да обяснявам колко хора ни е мрежата едно е да се грижиш за 100 човека дуго е за 10000 ... щото всеки ден гледам как съпорта ни отива да сере с 2 гсм-а .... работил съм в почти всички фирми в плд и знам какви са им мрежите от всички най вони на изилан (ако се каже че имат мрежа 0след това е на визио (пък ако знаете пък при тях какви неща съм виждал ) Лангейм има най добрата мрежа (или по точно Асилан) очарован съм от начина по който е изградена ... винаги има и бакъп .. очарован съм и от това че преди да се претовари от абонати се мисли и се пускат допълнителни тресета ... очарован съм как може да ни чакат 300 заявки и да ходим да оправям аварии вместо да печелим пари както някои други айде сега някой да каже дали е нямал повече от ден нет на Асилан ... в сравнение с месеците на Визио и седмиците на ГГбит ...

Link to comment
Share on other sites

айде сега някой да каже дали е нямал повече от ден нет на Асилан ..

 

един ден?! :blink: аз съм на кабелен интернет от края на 2003 и не си спомням да съм нямал ден цял ден. не съм много сигурен де, но все пак някой стар клиент на кабелния нет може да каже дали е така или не.

иначе за визио и ггбит съм съгласен, макар че случаите ми се опират само на приятели/познати - при визио е с дни, които преминават в седмица та и повече, докато при ггбит май дългия период без нет беше 2 дни

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Актуални тарифи за момента;

 

1 премиум 15 лв / in 1mbit/s out 0.5 mbit/s

2. silver 25 лв / in 2 mbit/s out 1 mbit/s

3. gold 35 лв / in 4 mbit/s out 1 mbit/s

4. platinium 45лв / in 6 mbit/s out 1 mbit/s

 

Инсталационна такса взависимост от вида на прекарване

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Загина ли тази фирма или на мен така ми се струва? Офиса им беше на 50 метра от нас, сега гледам е празен и се дава под наем. На покрива на кооперацията в която се помещаваха имаше няколко тяхни антени, които гледам сега са демонтирани. Отделно от това сайта им не работи, което ме навежда на мисълта, че не са се преместили, ами направо са извън бизнеса. Намирах преди и няколко тяхни мрежи на 2,4 Ghz, а сега вече не. Ако не друго поне поосвободиха малко ефира в този диапазон. Някой с информация относно съдбата на фирмата?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...