Jump to content
BulForum.com

Английски футбол


Rexus

Recommended Posts

i da go vzemat kakvo shte go pravqt shte saberat cal otbor napadateli ot koito polovinata shte stanat neefektivni

Аз не съм гледал много мачове на Тевес, но от това, което съм видял мога да кажа, че той не е типичен нападател. Той играе между халфовете и нападателите, не е бърз, но е много техничен и се откроява на терена. Може да свърши добра работа на всеки отбор. Просто няма смисъл един играч да направи рекорден трансфер и само 6 месеца след това да отиде в друг отбор.

 

Видяхте ли поредния резил на Арсенал? :D Дузпата за Шефилд Юнайтед беше 100%! Сега ще им се сгъсти много програмата, заради преиграването и може скоро пак да се подхлъзнат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply
Ако Арсенал отпадне от Ф.А.Къп това ще означава изцяло провален сезон за тях :blink:

И да спечелят ФА Къп ако отпаднат от Байерн едва ли ще са доволни :) А и не съм съгласен за "поредния резил на Арсенал". Освен че доста играчи бяха оставени да почиват, Шефилд не позволи да се играе никакъв футбол, а критиките към съдията ще ги пропусна...

Link to comment
Share on other sites

Не си бях в Пловдив, но може ли някой да направи малко разбор на мача в Ливърпуул на Гуудисън? Не че след 2-3 дена няма да ми качат голове и highlights, ама ми е интересно още сега как се е държал отборът и изобщо защо баш Форчън ще да е вкарал?

Link to comment
Share on other sites

И да спечелят ФА Къп ако отпаднат от Байерн едва ли ще са доволни :) А и не съм съгласен за "поредния резил на Арсенал". Освен че доста играчи бяха оставени да почиват, Шефилд не позволи да се играе никакъв футбол, а критиките към съдията ще ги пропусна...

arsenal prosto podceniha shefiild i pri tova bqha predimno s rezervite tva ne go zabravqite

a za shampionskata liga dano igraqt svoqta igra i uspeqt da otstranqt bayern

Link to comment
Share on other sites

Лудата банда вече не съществува в предишния си вид. Сега са MK Dons...много тъпо според мен.

 

Айде де...какво стана сега? Челси изхвърча от F.A. Cup. Разбира се то беше драма голяма, а не обикновена загуба и все пак отборът не игра кой знае колко добре. Трябваше Челси да покажат шампионския дух и възможности с човек по-малко срещу един що-годе стойностен отбор. Често казано Нюкасъл бяха отчайващи в атака...имаха поне 6-7 възможности да развият добри атаки с евентуален гол а направиха две - голът и накрая ситуацията за червения картон на Кудичини. Абе не мога да се зарадвам напълно щото каквото и да е - първо с резерви, после с човек по-малко, после и Дъф не можеше да играе реално, накрая и червен картон (напълно заслужен)... От друга страна Челси имаха около 2-3 положения, докато Касъл играеха доста зле (изключвам защитата, която противно на моите очаквания беше здрава). Едното е гредата на Кежман, а другите бяха далечни удари или хитри пасове, които не минаха... Сега ако Дъф е контузен и след контузиите на Робен и Бридж...кой знае...

Link to comment
Share on other sites

Мачът в сряда ще покаже дали Челси са в криза....Аз от един месец ви казвам,че "сините" са в мини криза....И още нещо:идеята за 5 титли този сезон е повече от налудничева....и най-важното-нереалистична.....

Link to comment
Share on other sites

Според мен Челси ще спечелят в Премиършип и може би още един трофей. Мауриньо иска да задържи господството си от миналия сезон в Шампионската лига, но ще му е много трудно с оглед на тежката програма на Челси и тежкия жребии още на 1/8 финала. Очаквам с непърпение истинското шоу в сряда :punk

Link to comment
Share on other sites

аз съм фен на ливърпул и нещата около челси мноо мно не ме вълнуват. вчера обаче гледах мача, а и по принцип съм ги зяпал няколко пъти през сезона .... само едно мога да кажа - челси са един от най-добре балнасираните отбори в момента и на всички останали ще има бъде много трудно да ги надвият ... било то и прехвалената напоследък барселона (то се видя, че срещу един по-слаб отбор от нея - и мой любим btw :love , но играеш тактически правилно). освен това защитата им е под всяка критика (... а и то т'ва при тях не е от вчера). в сряда залагам твърдно на чел$ки.

Link to comment
Share on other sites

Челси ще спечелят само(а и това не е много сигурно)Висшата лига....Вече отпаднаха от едната купа,намират се в криза,а в сряда ще срещнат Барселона,а те не са нито Евертън,нито Бирмингам или който и да е клуб от Англия..

Link to comment
Share on other sites

Челси ще спечелят само(а и това не е много сигурно)Висшата лига....Вече отпаднаха от едната купа,намират се в криза,а в сряда ще срещнат Барселона,а те не са нито Евертън,нито Бирмингам или който и да е клуб от Англия..

 

 

и кое им е криза при тях? .. че няма да играят 1-2 титуляри ли? или че загубиха един решаващ мач? могат и да не играят много привлекателен футбол, но за сметка на това бият ... ако трябва и с 1/2:0 :D

Link to comment
Share on other sites

Според мен Челси ще вземе Премиершип, Карлинг, а може би и Шампионската...но най-вероятно Премиершип и Карлинг. Не ги отписвайте така лесно - един равен, една загуба(и то при какви обстоятелства) и айде на боклука. Докато така прехвалената Барса има доста по-слаби мачове и периоди... Челси според мен продължават да са най-силният отбор в света...ще видите какво могат...

Link to comment
Share on other sites

Челси няма да вземат нито една купа този сезон, снощи се контузиха бая играчи и като цяло в момента духа на отбора е спаднал... Според мен сега и Премиершип няма да успеят да вземат даже, щото 9 точки както изглеждат много, в един момент ще им се сторят като нищо и никаква преднина.

 

Мен ме е яд, че няма да дават Ман Ю - Милан, според мен по-интересен до някаде мач, не от гледна точка на това, че съм фен на Манчестър, а погледнато от там, че Челси и Барселона тепърва се събраха този сезон и новите играчи не носят така да се каже някакъв дух на отбора, докато при Манчестър и Милан ще е така да се каже въпрос на чест. Двата отбора не са се срещали откак Сър Алекс е треньор на Манчестър, а това е от много много отдавна.

 

Е дано поне Барса и Челси направят добър спектакъл, че да не ме е яд толкова много.

Все пак някой ако разбере дали по някоя друга програма на ЕК ще дават този мач да пише, ще ми спести преглеждането на всичките канали във сряда вечерта :)

Link to comment
Share on other sites

Предполагам: Sky Sports, Premiere Sport (комбинирано предаване на всички мачове), евентуално мачове ще има по турската и националната френска телевизия, но сигурно ще дават Барса - Челси...

Link to comment
Share on other sites

Според мен Челси ще вземе Премиершип, Карлинг, а може би и Шампионската...но най-вероятно Премиершип и Карлинг. Не ги отписвайте така лесно - един равен, една загуба(и то при какви обстоятелства) и айде на боклука. Докато така прехвалената Барса има доста по-слаби мачове и периоди... Челси според мен продължават да са най-силният отбор в света...ще видите какво могат...

 

Мне това не мога да го приема, и не виждам как си мислиш все още че Челси са толкова силни, след мача срещу Манчестър за купата, липсва им единствено Робен, който верно е доста силна фигура, но в сравнение с него липсите в Манчестър са по-големи. Та относно мача, не мисля че с нещо Челси показаха, че те са на първо място, а Манчестър на трето, дори обратното, едва ли най-добрия отбор в света би се прибрал и би играл само на контраатаки. Добрата защита не прави отбора толкова добър, ако питаш мен дори и защитата им не е толкова добра, след като Ронална на 2-3 пъти ги направи смешни.

ОТ друга страна първия мач за купата когато Челси бяха домакини и играха с титуляри, тогавашния състав на Юнайтед беше просто смешен, поне 4-5 твърди титуляра липсваха и все пак Ман Ю беше водещата фигура в мача и само късмета спаси на 2-3 пъти Челси от загубата...

Link to comment
Share on other sites

Според мен Челси ще вземе Премиершип, Карлинг, а може би и Шампионската...но най-вероятно Премиершип и Карлинг. Не ги отписвайте така лесно - един равен, една загуба(и то при какви обстоятелства) и айде на боклука. Докато така прехвалената Барса има доста по-слаби мачове и периоди... Челси според мен продължават да са най-силният отбор в света...ще видите какво могат...

 

мда ... интересо е, че точно за отбор като челси, това постоянство не е характерно (старите им фенове си го знаят) ... но е факт, че в момента те са много силни. от друга страна привържениците им, които не са "от вчера" не откриват същата игра като преди т.е. липсва емоцията и вълнението, което съпътствше техните мачове. сега може би (евентуалните) успехите ги карат да гледат и с друго око на отбора си .... кой знае.

 

... а и между друго т.нар. кризи при английските отбори са много относителни. аз от 91-92 следя английските отбори (е, "ерата улие" беше на път да ме пречупи ....) и т'ва ми е правило винаги впечатление.

Link to comment
Share on other sites

Не следя много Челси,та затова да питам:

Тери ще играе ли срещу Барса? :)

 

Разбира се. За къде е един отбор без най-добрият си защитник и капитан?

Knoppix не забравяй, че говориш за мач срещу Юнайтед. А в Англия всеки отбор си има едно на ум срещу Фърги независимо от състава и формата. Припомни си първия кръг и победата на Челси с 1:0. В Юнайтед липсваха 7-8 титуляра и отбър беше просто сглобен колкото да има отбор - при все Челси играха 70% от мача плътно в защита - това си е страх от големия. Подобен страх има в Испания от Реал и Барса, в Италия от Ювентус и Милан...само че това не се проявява на европейските мачове.

Link to comment
Share on other sites

Мда, прав си, но имам и други аргументи все пак :) Срещу Евертън играха цял мач с човек повече и вкараха само един измъчен гол, просто в сравнение с други години, когато други отбори са били с подобна слава, с каквато са сега Челси, ми се струват доста мизерни :P

Link to comment
Share on other sites

Отговорът е доста прост - стилът на Моуриньо (пестелив и печеливш) е различен от стила на Фърги или Венгер (красив и печеливш). Парадоскът леко идва от това, че има играчи, с които спокойно може и да се отпусне и да мачка...може пък да се окаже по-хитър и така да ги запази свежи докрая...кой знае...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...