Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми PC конфигурация


NEO_DDT

Recommended Posts

Значи ако може да ми препоръчате PC конфигурация без монитор и без клавиатура и мишка и да струва не повече от 1500-1600 лв

Link to comment
Share on other sites

MB: Gigabyte GA-P35-DS3L, P35, LGA775

CPU: Core 2 QUAD Q6600, 2.4GHz, LGA775, BOX, Quad-core

RAM: 2x1GB A-Data DDR2 800

GPU: Sapphire Radeon X1950GT 256MB, 256Bit, 500/1200

HDD: 320gb. Seagate SerialATA, 7200, 16MB

DVD: LG GSA-H55N DVD RW, 20X

PSU: Chieftec 450W

Case: Codegen M603-CA

 

Мисля че се вписва в ценовите изисквания ;)

Link to comment
Share on other sites

Правилно казва Xciter, ето например в предния пост тоя Core2Quad за Какво му е? :wacko:

Тия 4 ядрените общо взето само за 3D програми, музики, енкодвания на филми и т.н. мултимедия евентуално може да му е полезен. Темата за 4 срещу 2 ядрен не е за тук, но

по-добре един двуядрен X6800, нейде на 3 ГХц. Огромното мнозинство програми които ще ползва, не са multithreaded, при което повече ще усети 2 ядрен, но с по-висока честота, от 4 ядрен на 2.4.

Докато едва ли и 1% от времето ще се оказва в ситуация, в която да натовари 4 ядра на 100% едновременно.

Дали ще клоква или не, също е важно.

В зависимост от зависи, може да е много по-добре да инвестира в примерно 4 диска за RAID заедно с един добър RAID контролер (не тоя на дъното) за около $200, защото дисковата подсистема в днешно време (а и винаги де) е най-спъващата и най-се усеща когато е бавен диска, и колкото и бърз процесор да имаш, ако зареждаш и сейваш на 70МБ/с, кел файда.

Link to comment
Share on other sites

Човека не е опоменал за какво ще ползва конфигурацията ... В зависимост от това може да му предложим 2-4 ядрен. Аз лично бих му препоръчал тази конфигурация. (разбира се с по-мощно захранване, както отбеляза @OutSider)

 

А относто хардовете така е... но явно има доста неизвестни (отностно изискванията на @NEO_DDT).

Link to comment
Share on other sites

Човека не е опоменал за какво ще ползва конфигурацията ... В зависимост от това може да му предложим 2-4 ядрен. Аз лично бих му препоръчал тази конфигурация. (разбира се с по-мощно захранване, както отбеляза @OutSider)

 

А относто хардовете така е... но явно има доста неизвестни (отностно изискванията на @NEO_DDT).

Компютъра ще се ползва за програмиране и игри, хард повече от 250 GB не ми трябва, за предпочитане е максимално количество системна памет, за да може като съм отворил повечко приложения да няма забавяне при зареждането, че и секунда да е ме изнервя адски...

Link to comment
Share on other sites

MB: Gigabyte GA-P35-DS3L, P35, LGA775

CPU: Core 2 QUAD Q6600, 2.4GHz, LGA775, BOX, Quad-core

RAM: 2x1GB A-Data DDR2 800

GPU: Sapphire Radeon X1950GT 256MB, 256Bit, 500/1200

HDD: 320gb. Seagate SerialATA, 7200, 16MB

DVD: LG GSA-H55N DVD RW, 20X

PSU: Chieftec 450W

Case: Codegen M603-CA

 

Мисля че се вписва в ценовите изисквания ;)

Ами значи това си ти върши идеална работа с един двуядрен процесор, ако ти е по-големичък монитора можеш да си вземеш с 512 памет радеонката и едно малко по-ячко захранване и си 6. :) Ся видях ко имаш повечко парички или останат незнам как излиза сметката си вземи GA-P35-DS3R

 

 

edit: мхм зимай 512. Ми че то и тия двете си поддържат 4гб. То си зависи от операционната система...

Link to comment
Share on other sites

Ами тогава замени 4ядреният с 2ядрен и замени х1950гт с 8800 гс или 2900. 4ядреният и без това не си струва парите, на еднакви честоти с 2ядреният ще е по-бавен от 2ядреният по ред причини от архитектурно естество. А програми за 4ядрен се броят на пръсти, пък и ти очевидно няма да ги ползваш. И да има дъна които поддържат не само 4 ами и повече гб... просто може да смениш тогава ХП с виста :D Тогава ако искаш и 8 си сложи.

Link to comment
Share on other sites

А няма ли начин да съм с 4гб рам и да съм с XP?

Има, само че ХР-то ще ти познава и ползва само около 3 ГБ :bgrin: .

Това е проблем на 32-битовите Windows-и, дори и Виста х32 да сложиш, все тая.

Ако сложиш 64 битов Windows, па какъвто и да е (ХР, виста), няма никакъв проблем да си ползваш целия инсталиран рам.

Link to comment
Share on other sites

Мммм, бос съм така че моля не ми се смейте :rolleyes: ама може ли набързо да ми кажеш каква е точно разликата между 32 битов и 64 битов windows и къде да го намеря тоя 64 битов... :)

Link to comment
Share on other sites

Мммм, бос съм така че моля не ми се смейте :rolleyes: ама може ли набързо да ми кажеш каква е точно разликата между 32 битов и 64 битов windows и къде да го намеря тоя 64 битов... :)

Перефразиран горе-долу въпросът би звучал така:

Каква е разликата между двуместна и четириместна кола?

Отговорът: може да вози повече хора... :D

Link to comment
Share on other sites

Мммм, бос съм така че моля не ми се смейте :rolleyes: ама може ли набързо да ми кажеш каква е точно разликата между 32 битов и 64 битов windows и къде да го намеря тоя 64 битов... :)

64 bit xp е нещо много нестабилно ако ще играеш игри. Просто го забрави като опция. 32 битовите хр и виста по дефиниция могат да дресират до 4096 мб. Разбирай 4 гб. Проблема при тях е, че изписват виртуалната памет (суап) + рама заедно. И понеже имайки 4ГБ ти ще имаш над 1 или повече гб суап (windows сам си прави да е толкова) то реално в таскбара и навсякъде другаде ще ти пише, че ползваш само 3 от 4те гб РАМ. Всъщност от Майкрософт се кълнат, че това не пречи на програмите в техният ОС да използват пълните 4ГБ, а самата ОС да адресира. Някои забраняват суапа и така си виждат 4те ГБ, други вярват на думите на МС. Факт е обаче, че 4те ГБ няма да са на 100% използваеми!

Абе да не се впускам в подробности, но ако ще е windows и ще е с 4гб - windows 2003 (без web edition), който си го правиш на workstation или виста 64 бита.

Link to comment
Share on other sites

64 bit xp е нещо много нестабилно ако ще играеш игри. Просто го забрави като опция. 32 битовите хр и виста по дефиниция могат да дресират до 4096 мб. Разбирай 4 гб. Проблема при тях е, че изписват виртуалната памет (суап) + рама заедно. И понеже имайки 4ГБ ти ще имаш над 1 или повече гб суап (windows сам си прави да е толкова) то реално в таскбара и навсякъде другаде ще ти пише, че ползваш само 3 от 4те гб РАМ. Всъщност от Майкрософт се кълнат, че това не пречи на програмите в техният ОС да използват пълните 4ГБ, а самата ОС да адресира. Някои забраняват суапа и така си виждат 4те ГБ, други вярват на думите на МС. Факт е обаче, че 4те ГБ няма да са на 100% използваеми!

Абе да не се впускам в подробности, но ако ще е windows и ще е с 4гб - windows 2003 (без web edition), който си го правиш на workstation или виста 64 бита.

Не Xp е нестабилно, софтуера и двайверите за него са скапани. Най-доброто решение е 64бит виста. Сичко си върви 6, има си и драйвери и софтуер....

За съжаление аз си нямам идея кой едишън съм ползвал, така че приемаме че си прав.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност самата ОС не е особено стабилна. Ако знаеш по какъв начин адресира чрез емулацията виртуални адреси... хм, чиста проба глупост. Не знам кой нормален човек ще седне да пише софт за тово лайно недосче. Да поясня, че съм забравил... имах предвид 2003 които са разпространени в бг за сваляне без уеб варианта. Това ми твърдение включва - Datacenter Edition и Enterprise Edition.

Link to comment
Share on other sites

ATHLON X2 6400/3.2GHZ/S.AM2/BOX

MSI K9N DIAMOND/S.AM2/NF590/DDR II/PCI-E/ SATA2/ 8CH/ GLAN

HITACHI 500GB/7200/16MB/SATA II

2x DDR II 1GB 800 SUPER T CL4

XPERT VISION GF 8600GT - PCI 256MB DDR3, 128BIT, DVI, HDTV

DVD +/-RW LG GSA-H55N 20X BLACK

POWER SUPPLY 600W EPSILON FORTRON

 

около1500лв взимаш и нещо такова Cooler Master SUSURRO /SILENT 754/939/AM2 и се вместваш в 1600лв

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо де ама 8600ГТ са пълни боклуци ... не се представят добре поне при тестове под DX10, а като производителност под DX9 ... :sick . По-добре 7600ГТ..

 

Според мене не си струва да имаш толкова голям харддиск за сметка на такава Видео карта ... иначе общо взето това е алтернативата в ценовия клас при АМД. Аз лично като фен на АМД бих я предпочел, но в момента (ако трябва да бъда обективен, доколкото мога + това съм и фен на Оувърклок-а :) ) Интел е по-доброто решение.

Link to comment
Share on other sites

С две думи:

ако не клоква - АМД е по-изгоден.

За диска - не е разумно да взимаш 500 ГБ диск, понеже 2х250 в РАЙД е много по-добре откъм скорост.

4х160 даже повече.

Но понеже не искаш голям хард, един ще е, най-добре 320ГБ, в момента тоя размер все още е просто най-изгодния както и да го погледнеш. 130 лв е, а по 100 лв са 160-ките. Виждаш за какво става дума.

А тоя 5000+, освен за клок, за какво друго не знам, той май беше някаква средна мента на 2.2 ГХц мисля, ама може и да греша.

Мен ако питаш, рама да е 2х1 SuperT DDR2-800, както ти казаха вече, диска да е Seagate 320G/SATAII/16MB, видеото 7900GS/T (това можеш впоследствие да решиш) щото 8800GTS/320 и нагоре са майка си и баща си.

DVD ASUS 1814BLT/SATA.

Захранване Fortron 500W някое, различно от PNR ще ти свърши работа, даже и 400W също, понеже и мойта система е подобна, и съм с 400 вата, щом аз със спокойна съвест карам с такова, какво да кажа.. :)

ама айде 500 вата заради видеото - ~100 лв.

Остана дъно и процесор, вече зависи какво предпочиташ и дали ще клокваш.

Ама щом питаш за разликата между 32 и 64 бит windows, явно няма да клокваш, и според мен сметни едно ASUS M2N-E с един X2 5600+.

Колкото до 64-битовия ХР, наистина емулирането WOW64 не е много добра идея, ама какво да правиш - съвместимост се иска.

Друг проблем - 64 битова ОС си иска и своите 64-битови драйвери за всяко устройство, 32-битовите няма да станат, това може да е проблем за теб (само с проба се установява и с четене на дисковете, които имаш за всяко устройство, дори принтер). Освен това има някои програми, за които може да се наложи да търсиш заместители - някои partition managers, defragmenters и т.н., и също така shell интеграцията за да работи с програмите, които се опитват да слагат такава поддържка в explorer, се изисква да е 64-битова, т.е. ако програмите (32 или 64 битови) не са предвидени изобщо да се интегрират с 64 бит ОС, те просто няма да се интегрират нормално - пример за такова интегриране е в Explorer да цъкнеш на някой файл и да има Add to archive (Winrar)... или подобно.

Но доста програми вече, въпреки 32 битови, се разпространяват с 64-битови библиотеки за интегриране и за тях това не е проблем, просто пробваш кое се интегрира и кое не, и преценяваш дали можеш да живееш така :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Казах 5000+ блек щото просто може да дигне множителя с една идея, без да бара нищо друго и ще има доста по-бърз процесор за по-малко пари. Абе защо никой не ми вярва, До неска на обяд(изтрих си без да искам всички партишъни по харда) си имах идеално работеща 64бит виста. Никакви проблеми с драйвери или програми. Поне за нея вече ги правят и двете разновидности програми и драйвери, а компютъра ще е нов...

Link to comment
Share on other sites

GB P35-DS3R /P35/LGA775 123

C2 DUO E6550/2.33G/1333/4M BOX 199

KIT 2X1GB DDR2 1066 A-DATA 189

320GB SEAGATE /7200/16MB / RaID| 98

320GB SEAGATE /7200/16MB \ | 98

GALAXY 8600GTS 256M DDR3 PCI-E 202

PSU + case 80

LG GSA-H44N DVD RW/18X BLACK 30

1000$ x1.14 =1161$ = x1.4 = 1600лв @ most.bg

Link to comment
Share on other sites

GB P35-DS3R /P35/LGA775 123

C2 DUO E6550/2.33G/1333/4M BOX 199

KIT 2X1GB DDR2 1066 A-DATA 189

320GB SEAGATE /7200/16MB / RaID| 98

320GB SEAGATE /7200/16MB \ | 98

GALAXY 8600GTS 256M DDR3 PCI-E 202

PSU + case 80

LG GSA-H44N DVD RW/18X BLACK 30

1000$ x1.14 =1161$ = x1.4 = 1600лв @ most.bg

По-добре тия 100$ от втория хард да ги даде за карта и парите за нея стават около 300$ , но в този случай ще е по-добре да изчака да дойдат 8800ГТ на пазара в България ... тъй като те издухват всичко направено от АТИ до момента , включително и 2900-ката с 1гб. памет и като производителност се нареждат м/у ГТС и ГТХ въпреки че са с 512мб. и само 256битова шина ( а и заемат само 1 слот за PCI-E :) ).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
По-добре тия 100$ от втория хард да ги даде за карта и парите за нея стават около 300$ , но в този случай ще е по-добре да изчака да дойдат 8800ГТ на пазара в България ... тъй като те издухват всичко направено от АТИ до момента , включително и 2900-ката с 1гб. памет и като производителност се нареждат м/у ГТС и ГТХ въпреки че са с 512мб. и само 256битова шина ( а и заемат само 1 слот за PCI-E :) ).

 

Ново развитие по моя проблем (бахти мрънкалника дето съм :rolleyes: ) Конфигурацията може да е до 2000 лв и ако може да ми кажете кога ще дойдат горе долу тези 8800 GT че да знам дали да ги чакам... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...