Jump to content
BulForum.com

Къде в Пловдив да си сменя амортисьорите?


gadniqt

Recommended Posts

Значи искам да си сложа нови предни амортисьори и ме интересува къде ще ми ги сменят най-тънко :).Даже ако има някъде добър сервиз в Кичука,ще ми е идеално.Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

информативно мога да ти кажа, цената на един сервиз, на автосвят май беше , в тракия до мебелна къща, един път видях че сменят там на една кола и ги питах колко взимат , цената беше 20 лв на амортисьор

питах просто информативно , но според мен ще се намерят и места с по-тънки цени :) , дано някой друг има инфо ;)

 

 

8 болта и едни пружинки, където ако не ги сгънеш добре ако се изплеснат ще ти откъснат я глава, я ръка. За това си плащаш 50 лева , и за да не се цапаш и да си губиш времето и нервите

които пружинки си искат едни скоби с които се притягат така както са си били ,

някой да знае къде ги продават ?

Link to comment
Share on other sites

Значи искам да си сложа нови предни амортисьори и ме интересува къде ще ми ги сменят най-тънко :) .Даже ако има някъде добър сервиз в Кичука,ще ми е идеално.Мерси предварително :)

 

Най-тънко в Кичука ще ти ги сменят в автосервиза на Механото :D

Link to comment
Share on other sites

Не ми се иска колата да ми е "опитно зайче" :)

 

Ти ся хем без пари искаш хем иначе.Пък едва ли ще ти е правят учениците там. :) Сам си решаваш.

Link to comment
Share on other sites

Според мен , ако я правят ученици, даже ще е по добре защото ще я правят под надзора на майстор, и ще е така както пише по книгите (дано не се лъжа де :D ) .

Link to comment
Share on other sites

Има нещо вярно.На мен сега Рендето ми регулираха клапаните и хората си казаха направо че незнаят на тази кола каква трябва да е хлабината.Отвориха едни дебели книги и намериха че е между 0,18 и 0,22 за този двигател .Взеха пластини и ги регулираха.После си сложиха капака и го намазаха със силикон даже и около гайките които държат капака ми сложиха въпреки че аз ако бях намаше да сложа.Пък едни амортисьори не са кой знае каква философия само развъртат няколко болта и после ги закчат няма никъв по-особен пипкав реглаж.

Link to comment
Share on other sites

взимаш крика и я вдигаш.. работата е 8 болта.. няма да дам 50 лева ,че и повече да ми ги развият и да ми ги завият...

 

8 болта и едни пружинки, където ако не ги сгънеш добре ако се изплеснат ще ти откъснат я глава, я ръка. За това си плащаш 50 лева , и за да не се цапаш и да си губиш времето и нервите ;)

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим че тея болтове са такива запекани защото редовно се мокрят и се калят и т.н. и трябва бая сериозно напъване за да ги развиеш.Поне сега е лесно че продават спрейове където разкарват такива болтове.За пружините ще трябва скоба..........Трябва много инструмент и наистина е рисковано особенно с пружините.Аз си смених 1-ния на Рендето със скоба за пружини самоделки и щях да се н***ра от страх да не хвръкне пружината и за другия отидох в сервиз.Да не говоря че за горната гайката на която е хванат лагера около който се върти Макферсъна се развинтва трудно.Държи се контра с имбусен ключ и изпотроших няколко докато се развие.Оня в сервиза само врътна там с няква специален инструмент и готово.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...