Jump to content
BulForum.com

Покачване на мускулна маса...


AlStyle

Recommended Posts

защо да няма нужда? тук доста може да се поспори, всичко е строго индивидуално. примерно на един човек, който тренира активно двуразови тренировки и т.н. независимо на каква възраст е, би му се отразило отлично един суроватъчен протеин от гледна точка на възстановяването ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

За мен лично истината е ,че в това което човек прави в залата е има-няма някъде 20% от цялата картинка.Вярно е ,че принципа на който се тренира е важен ,НО огромното време ,което човек прекарва извън фитнеса и нещата ,с които се храни ,времето което отделя за сън и работата която върши през деня( била тя интелектуална или физическа ) са решаващи за добрия резултат.Най-добре ,пак казвам според мен ,е човека да си направи някаква изпълнима за него програма или режим ,както искате го наречете ,която да може да изпълнява.Става въпрос за хранения и тренировки.Само ,чрез постоянство може да има резултати ,другото са глупости.Не казвам ,че съм прав...за мен така изглеждат нещата.И да не забравяме ,че в зависимост от количеството всичко може да е вредно ,дори спорта ;)

Link to comment
Share on other sites

защо да няма нужда? тук доста може да се поспори, всичко е строго индивидуално. примерно на един човек, който тренира активно двуразови тренировки и т.н. независимо на каква възраст е, би му се отразило отлично един суроватъчен протеин от гледна точка на възстановяването ...

 

Много се преувеличава значението на тия добавки. И защо така твърдя ли? Ами защото познавам хора, които никога, никакви добавки не са взимали и са изключително здрави, силни и добре развити. В същото време по залите виждам, как болшинството хора се нахвърлят на добавки, препарати и други магии за бърз разтеж и хем на нищо не приличат, хем не могат дори да се доближат с резултатите си до моите познати. :P

 

За да има смисъл да се тъпчеш с такива работи трябва да си изразходвал естествените начини да растеш и да се развиваш. А на 15 години - моля ти се... та той тепърва започва да се развива. Като стигне да трябва да ядеш над 1-2 кг месо на ден, за да се развиваш... може и да е дошло време за добавки. Ама ако не се храниш свястно и се опитваш да компенсираш с протеини... това е толкоз безмислено. ;)

Link to comment
Share on other sites

Момчета...вече реших, ще си взема суроватъчен протеин (1-во в него има повече белтъчине, които от ядене много трудно ще си ги набавя а и по-скъпо ще ми дойде,2-ро ще ми помогне за по бързо възтановяване и 3-то ще се надявам да ми се подобри фигурата, и да кача малко маса ) Малко или много понаучил кое е вредно, кое полезно.Започнах да се храня по-правилно и със взимането на хранителната добавка (суроватъчен протеин) се надявам да си подпомогна.

Link to comment
Share on other sites

тренирам от 7 години , допреди година не бях взимал нищо , единствено си правех ИСТИНСКИ мед разтворен във вода, сега не тренирам поради здравословни причини , само си правя кросче на гребната,

веднъж и аз като теб викам да пробвам да кача кила, и просто ядох където каквото имаше , сладолед, пържоли , картофи , в интерес на истината за около по-малко от месец качих 10-тина кила само с ядене без да подбирам много много , нещата който пия сега са за да мога да не съм заспал толкова през деня и защото боледувах да се възвърна ;)

 

дето има един лаф "ранътъ прай борбътъ"

Да,качил си килограми,но какви.Тук не е целта да се качва мазно.

Link to comment
Share on other sites

zlobil-e опитвам се да го откажа от Нутрима :D .Тоя гейнър един приятел го ползва-във втора тема пиша за него.Последно като говорих с тфа момче каза,че добре му действа-не забелязвам да се е умазнил-напротив.Пича бавно но славно си расте.Един друг мой познат си купи гейнър на Нутрим и каза,че има вкус на ла''а...Юниверсъла бил с приличен вкус.Само тфа мога да кажа.

 

И не мога да разбера(към автора на темата)-абе батка щом си си наумил да си купуваш Нутрим защо пускаш тема????Разбирам да нямаш никъква насока или наистина да се колебаеш между няколко продукта,но ти си решил да зимаш Нутрим и пак пускаш тема-ако очакваш някой да ти каже колко е хубав Нутрим-а...едва ли ще се намери такъв ;)

Link to comment
Share on other sites

...И не мога да разбера(към автора на темата)-абе батка щом си си наумил да си купуваш Нутрим защо пускаш тема????Разбирам да нямаш никъква насока или наистина да се колебаеш между няколко продукта,но ти си решил да зимаш Нутрим и пак пускаш тема-ако очакваш някой да ти каже колко е хубав Нутрим-а...едва ли ще се намери такъв ;)

Да и аз те разбирам напълно, но за тези пари с които разполагам Нутрим е най-доброто.Това което взеХ (Junior) + хубава храна + добри тренировки, си мисля че ще постигна нещо...

Link to comment
Share on other sites

zlobil-e опитвам се да го откажа от Нутрима :D .Тоя гейнър един приятел го ползва-във втора тема пиша за него.Последно като говорих с тфа момче каза,че добре му действа-не забелязвам да се е умазнил-напротив.Пича бавно но славно си расте.Един друг мой познат си купи гейнър на Нутрим и каза,че има вкус на ла''а...Юниверсъла бил с приличен вкус.Само тфа мога да кажа.

 

И не мога да разбера(към автора на темата)-абе батка щом си си наумил да си купуваш Нутрим защо пускаш тема????Разбирам да нямаш никъква насока или наистина да се колебаеш между няколко продукта,но ти си решил да зимаш Нутрим и пак пускаш тема-ако очакваш някой да ти каже колко е хубав Нутрим-а...едва ли ще се намери такъв ;)

 

единственното добро нещо е вкуса това не го мога да го отрека ама като цяло е абсолютен боклук

 

Да и аз те разбирам напълно, но за тези пари с които разполагам Нутрим е най-доброто.Това което взеХ (Junior) + хубава храна + добри тренировки, си мисля че ще постигна нещо...

 

хубава храна казваш.... я кажи какво точно е хубавата храна за тебе , ако трябва да се храниш както е по книгите ти гарантирам че трябва да даваш едно минумум 400лв месечно така че това с хубавата храна го заеби........ между другото има разни чешки протеини горе долу на цените на нутрим които са доста по добри ;)

Link to comment
Share on other sites

...хубава храна казваш.... я кажи какво точно е хубавата храна за тебе , ако трябва да се храниш както е по книгите ти гарантирам че трябва да даваш едно минумум 400лв месечно така че това с хубавата храна го заеби........ между другото има разни чешки протеини горе долу на цените на нутрим които са доста по добри ;)

ами за мен хубава храна е : картофи, яйца, риба, месо (най-много пилешко, много малко свинско), плодове (банани, ябълки...). Ами в общи линии е това.Мисля че г/д е добре.

Link to comment
Share on other sites

братле ти си на 15 годинки...

бих ти препоръчал повече мръвка да хапваш

не започвай още от сега със синтетиката

зимай си витамини, силна храна и тренировки. тва е.

Link to comment
Share on other sites

единственното добро нещо е вкуса това не го мога да го отрека ама като цяло е абсолютен боклук

хубава храна казваш.... я кажи какво точно е хубавата храна за тебе , ако трябва да се храниш както е по книгите ти гарантирам че трябва да даваш едно минумум 400лв месечно така че това с хубавата храна го заеби........ между другото има разни чешки протеини горе долу на цените на нутрим които са доста по добри ;)

Я кажи марките на тези чешки протеини и откъде можем да си ги купим, щото аз много лошо прекъснах лятото, кажи речи от зимата не съм дигал поради липса на време и ся съм се надъхал наистина сериозно да се захвана тая зима, а това ще рече 4 посещения седмично + протеин + креатин + трибесан.

Link to comment
Share on other sites

Да,качил си килограми,но какви.Тук не е целта да се качва мазно.

 

 

определено не е на мазно ;)

трудно качвам , а за мазно може и да не намериш по мен, особено от пържолите и картофите,(много добре ми действат с червено вино )

и все пак истината си остава в храната , когато ям както трябва и дори повече си наливам доволно и то много добре разпределено , но трябва да правиш елементарни упражнения ,

мечтая си за корем да имам :laughing: :laughing: :laughing:

 

някой като прочете , ще каже да бе, пържоли с червено вино нямал корем :D , но истината е че го няма , и решението е редовни лицево опори и подобни лесни неща , прави всяка сутрин 50-тина лицеви упори и т.н. и лошо няма ;)

за поръчки ToP ShoP :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Здравете.На 15г. съм и тежа 62кг. Искам да ви попитам каква хранителна добавка да вземам за да кача мускулна маса.Бих искал да стана към 70кг. . Ходя на фитнес 3 пъти седмично (понеделник, сряда и петък) разполагам с 40-50лв. мислях си за някакъв гейнър (например за Mass Gain на Нутрим + креатин монохидрат) Моля ви препоръчайте ми какво да вземам...Благодаря предварително.

Прочитайки почти всички мнения по нагоре считам ,че никой от Вас не е чувал за MULTIPWER като марка на пазара за гек=йнари и т.н.

Взех си въглехидратен протеин от тях който беше разфасофка от 1кг и за 1месец при нон-стоп тренировки по 3-4 пъти седмично качих 8кг

Дали действа според вас?

А и честно казано зависи от организма на човека който го приема .

За побликувалия темата -моето момче не се напъвай на тази възраст за се тъпчеш с каквото ида е било -няма смисал стани на 26-7 пък тогава мисли (как да отслабнеш) ,а и боя килограми няма :)

Link to comment
Share on other sites

Прочитайки почти всички мнения по нагоре считам ,че никой от Вас не е чувал за MULTIPWER като марка на пазара

 

пил съм креатин на MULTIPOWER и наистина беше супер, но беше доста скъп ако не се лъжа, един познат ми го даде, не знам той на каква цена го беше взимал , на мен ми го даде на аванта :P

Link to comment
Share on other sites

Абе хора правите ли разлика между маса и мускулна маса?8 кг за 1 месец,колко мислиш,че е чистата маса?Аз ще ти кажа около 1-2 кг.Тялото както си има максимум при качване,така и при сваляне.2-3 кг е максимума на месец за качване на ЧИСТА мм,и то според зависи храненето,добавките(качествените) и т.н.

Към автора:нямаш нужда от добавки,защото си още малък(едва на 15 години) и си начинаещ,подчертавам начинаещ,защото ще растеж бързо,тъйкато тялото ти не е подлагано на стрес.Едва на 17-18 години можеш да помислиш за добавки.Ти на 15 години какъв очакваш да станеш?

Link to comment
Share on other sites

Абе хора правите ли разлика между маса и мускулна маса?8 кг за 1 месец,колко мислиш,че е чистата маса?Аз ще ти кажа около 1-2 кг.Тялото както си има максимум при качване,така и при сваляне.2-3 кг е максимума на месец за качване на ЧИСТА мм,и то според зависи храненето,добавките(качествените) и т.н.

Към автора:нямаш нужда от добавки,защото си още малък(едва на 15 години) и си начинаещ,подчертавам начинаещ,защото ще растеж бързо,тъйкато тялото ти не е подлагано на стрес.Едва на 17-18 години можеш да помислиш за добавки.Ти на 15 години какъв очакваш да станеш?

[/quote

Правя разлика м/у маса и мусколна маса ! Вярваи ми не са ми увиснали кожите ,напротив доста добре сам си сложен .

Мусколната маса зависи исцяло от начина на тренировка, а не от добавките които взимаш!

Към Автора -послушай @Divaka относно възраста и какво ти трябва .Аз подкрепям неговото мнение

Link to comment
Share on other sites

Мусколната маса зависи исцяло от начина на тренировка, а не от добавките които взимаш!

 

 

верно ли бе .... ?!

аз си мислех че зависи от храненето , кажи сега как за 1 месец си качил 8 кила само чист мускул и веднага ще те обявим за детето чудо :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте!Признавам си нов съм във фитнес.Ходя с един приятел 3 пъти седмично.Висок съм ~ 184 и тежа 67 килограма на 21 години съм.Можете ли да ми обясните какво трябва да ям и какво не, за да качвам мускулна маса.Да пия ли нещо?Препоръчаха ми високо въглехидратен протеин на прах, магнезий и витамини.Вие какво ще кажете?Имам малко коремче, което е доста дразнещо, как да го накарам да си отиде? :) ...Трябва ли да спра биричката?

Ако се сетя нещо друго пак ще питам!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!Признавам си нов съм във фитнес.Ходя с един приятел 3 пъти седмично.Висок съм ~ 184 и тежа 67 килограма на 21 години съм.Можете ли да ми обясните какво трябва да ям и какво не, за да качвам мускулна маса.Да пия ли нещо?Препоръчаха ми високо въглехидратен протеин на прах, магнезий и витамини.Вие какво ще кажете?Имам малко коремче, което е доста дразнещо, как да го накарам да си отиде? :) ...Трябва ли да спра биричката?

Ако се сетя нещо друго пак ще питам!

Ами като за начало се храни по 5 пъти на ден.Поемай повече въглехидрати-ориз, тестени изделия и др.Ако имаш пари си вземи някакво протеинче или най добре гейнър.Има един на универсал 30лв килограма.А за коремчето малко коремни преси няма да е лошо.Биричката-ми аз я пия и нямам корем

Link to comment
Share on other sites

абе не можагте ли да разберете че с коремни преси корем не се сваля а просто се тренира коремният мускул под сланината , корем се прави с бягане коремните преси правят мускула от долу голям , оформят плочките но като са скрити под слой мазнина забравете че без бягане и без намаляване на процента мазнини ще направите нещо

Link to comment
Share on other sites

Ами като за начало се храни по 5 пъти на ден.Поемай повече въглехидрати-ориз, тестени изделия и др.Ако имаш пари си вземи някакво протеинче или най добре гейнър.Има един на универсал 30лв килограма.А за коремчето малко коремни преси няма да е лошо.Биричката-ми аз я пия и нямам корем

Как може да му препоръчаш за корем на пича да яде тестени изделия ? Ти си бахти бруталния тип :lol:

Link to comment
Share on other sites

Как може да му препоръчаш за корем на пича да яде тестени изделия ?

 

+ бира е екстра за корем , точно за година - две ще направи невероятен корем :lol:

Link to comment
Share on other sites

+ бира е екстра за корем , точно за година - две ще направи невероятен корем :lol:

+ сладко и пържено :laughing:

 

Едит : сетих са, че преди време някой беше казал и много банани - пълни са с протеини :punk

Link to comment
Share on other sites

Как може да му препоръчаш за корем на пича да яде тестени изделия ? Ти си бахти бруталния тип :lol:

Хах ми той е висок 1.84 и тежи 67кг и пита как да качи мускулна маса.Като имате по добри предложения за да качи трябваше да му ги дадете а не да ме обсъждате.Това за корема си е от структурата защото аз пия бира и наблягам на въглехидратите но го нямам.Също зависи и от начина на живот.Еми ако по цял ден стоиш и нагъваш храна и бира много ясно че ще имаш корем :D .Имена няма да споменавам те се знаят кои са.А и да много културисти наблягат на бананите.Ето инфо за тях http://www.belchohristov.com/275.html

Link to comment
Share on other sites

Ок, значи не мога да пия бира, защото шкембакът ще продължи да расте така ли?Бира = голям корем или бира + пържени работи (като мезе) = корем?Ако пия бира без да ям мазнотий ще имам ли корем?Правя преси (нормални) и V преси (за долната група мускули - зле съм и не знам как се казват).Трябва ли да тичам, за да се махме коремчо и по колко километра и колко пъти в седмицата? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...