Jump to content
BulForum.com

Покачване на мускулна маса...


AlStyle

Recommended Posts

Здравете.На 15г. съм и тежа 62кг. Искам да ви попитам каква хранителна добавка да вземам за да кача мускулна маса.Бих искал да стана към 70кг. . Ходя на фитнес 3 пъти седмично (понеделник, сряда и петък) разполагам с 40-50лв. мислях си за някакъв гейнър (например за Mass Gain на Нутрим + креатин монохидрат) Моля ви препоръчайте ми какво да вземам...Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

От Нутрим бягай като вампир от чесън :laughing: .Големи лайна са :D .Купи си Mega Mass 3000 на Universal -много добър гейнър.Един приятел го ползва и е много доволен :)

Link to comment
Share on other sites

От Нутрим бягай като вампир от чесън :laughing: .Големи лайна са :D .Купи си Mega Mass 3000 на Universal -много добър гейнър.Един приятел го ползва и е много доволен :)

 

А къдя в Пловдив се продават продукти на Юнивърсъл ?И каква е цената на този гейнър ?

Link to comment
Share on other sites

и аз бих ти препоръчал на Unuversal , един приятел изпи килограми на нутрим и нищо не стана, докато лично аз сега ползвам юниверсал и съм доволен , взех си гейнар който съдуржа креатин и глутамин , лично на мен много добре ми действа :punk

 

моя е Gaint Mass 4100 , 31 лв го взех , кило и 300 грама е ;) взех го от един магазин , зад хотел марица , посока новотела отлявата страна ;)

Link to comment
Share on other sites

...моя е Gaint Mass 4100 , 31 лв го взех , кило и 300 грама е ;) взех го от един магазин , зад хотел марица , посока новотела отлявата страна ;)

Ок. а този килограм и 300 грама за колко време ще стигне ?

Link to comment
Share on other sites

ако питаш мен по-добре си вземи някакъв хубав протеин изолат + креатин монохидрат, а останалите средства задели за храна.

Link to comment
Share on other sites

ако питаш мен по-добре си вземи някакъв хубав протеин изолат + креатин монохидрат, а останалите средства задели за храна.

Да това е мн хубаво, но за хубав протеин изолат ще трябват не по-малко от 40-50лв то тогава няма да ми останат за креатин.. така че мисля да се спра на "Gaint Mass 4100" . Само искам да питам "Gaint Mass 4100" с какво мога да го комбинирам ?

Link to comment
Share on other sites

Да това е мн хубаво, но за хубав протеин изолат ще трябват не по-малко от 40-50лв то тогава няма да ми останат за креатин.. така че мисля да се спра на "Gaint Mass 4100" . Само искам да питам "Gaint Mass 4100" с какво мога да го комбинирам ?

 

 

както споменах в "Gaint Mass 4100" се съдържа креатин и глутамин, за нещо по конкретно с какво може да го допълниш може да питаш някой по навътре в сферата, аз не съм толкова :rolleyes:

но иначе, мога да ти препоръчам да го разтваряш в прясно мляко с ниска масленост и банани , все пак бананите са 100 % протеин :D

Link to comment
Share on other sites

, все пак бананите са 100 % протеин :D

Дам,личи си,че не си навътре в сферата.Бананите не са протеин,а бърз въглехидрат,подходящ за след тренировка,за запълване на глигогена(тук моля да ме поправите дали беше глигоген или гликоген).

Бананите съдържат някаде около 1 гр протеин.

Link to comment
Share on other sites

както споменах в "Gaint Mass 4100" се съдържа креатин и глутамин, за нещо по конкретно с какво може да го допълниш може да питаш някой по навътре в сферата, аз не съм толкова :rolleyes:

но иначе, мога да ти препоръчам да го разтваряш в прясно мляко с ниска масленост и банани , все пак бананите са 100 % протеин :D

; Д Не са 100%, ами са направо 1000% чист протеин.Затова маймуните в Африка имат такива мускули, а и негрите са толкова напред с физиката си. ; Д

Иначе аз бих препоръчал на човека Анимъл и отделно креатин.На нутрим креатина не е лош и е удачен, имайки предвид ограничените финансови възможности.

Link to comment
Share on other sites

; Д Не са 100%, ами са направо 1000% чист протеин.Затова маймуните в Африка имат такива мускули, а и негрите са толкова напред с физиката си. ; Д

Иначе аз бих препоръчал на човека Анимъл и отделно креатин.На нутрим креатина не е лош и е удачен, имайки предвид ограничените финансови възможности.

Ок. Ами кажи ми какъв Анимъл да взема...и от къде и каква марка, а и на каква цена... ???

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая един 15 годишен да напише мускул правилно!!!

 

 

Не знам, колко си висок и не съм фитнес специалист, нито треньор, но на тая възраст, какъв е смисълът да се опитваш да качваш килограми и то чрез добавки? Хич не ми изглеждаш малко килограми на тая възраст, но то зависи и колко си висок, така че не пропускай тия параметри. Напоследък растете много добре на височина :)

 

Имай предвид, че ако надебелееш на тая възраст и до 20 не се оправиш - после оправия - няма! Аз съм доказан пример!

 

Имам един приятел, тренирал е спринт, трибой и бокс, който ме научи да тренирам, сега не на 26 тренира от 13 годишен. За килограмите си е изключително силен. Много по-силен от хора с много по-големи мускули при това никога не тренира на макс - тренировките за него са все едно балет - никога не реве, никога не пуфти, за разлика от много други големи батковци. Никога не е вземал добавки или химии и това, което казва, че са го учили, че докато не завърши пълното развитие на човек не трябва да се вземат химии, за да може да му се отключи пълния потенциал.

 

Ти си преценяваш вече.

Link to comment
Share on other sites

ок..но съм решен да си взема някакъв гейнър..та последно се колебая между: Universal Gaint Mass 4100 (в него има креатин, глутамин и др.. затова не мился да купувам друго) или Nutrim Super Mass Gain (специално за този гейнър на Нутрим съм разпитвал и са ми казвали че е много добър.) + Creatin Monohydrate на Nutrim (зам че креатина на нутрим е много добър...) моля ви кажете ???

Link to comment
Share on other sites

@Zingam човека пита за хранителни добавки, никой не е говорил за химия.

@AlStyle между Юнивърсъл и Нутрим има огрооомна разлика, щом си се спрял на гейнер взимай американския.

Link to comment
Share on other sites

ако питаш мен по-добре си вземи някакъв хубав протеин изолат + креатин монохидрат, а останалите средства задели за храна.

Да и на мен днес шефа във фитнеса в който ходя ми препоръча Junior на Нутрим. Каза че го е ползвал далго време и имал много голям ефект.

Link to comment
Share on other sites

ок..но съм решен да си взема някакъв гейнър..та последно се колебая между: Universal Gaint Mass 4100 (в него има креатин, глутамин и др.. затова не мился да купувам друго) или Nutrim Super Mass Gain (специално за този гейнър на Нутрим съм разпитвал и са ми казвали че е много добър.) + Creatin Monohydrate на Nutrim (зам че креатина на нутрим е много добър...) моля ви кажете ???

Бе батка колко човека тряа да ти кажат,че Нутрим са БОКЛУЦИ!!!!Влез в www.bb-team.org и прочети малко какво се говори за Нутрим :bgrin: .Взимай си гейнъра на Universal и си бомба :) .А също и на друго място се продава-като тръгнеш посока джумаята ти се пада отдясно,малко след Vega-та :) .Има една жена там та ако не ти е ясно може да я поразпиташ как да го взимаш-аз нарочно и зададох 1000 въпроса,на които знам отговора да я видя дали знае какво приказва :P

Link to comment
Share on other sites

Да и на мен днес шефа във фитнеса в който ходя ми препоръча Junior на Нутрим. Каза че го е ползвал далго време и имал много голям ефект.

 

естествено, че ще ти каже така, нали трябва да има и будали на които да си пробута стоката...

Link to comment
Share on other sites

естествено, че ще ти каже така, нали трябва да има и будали на които да си пробута стоката...

Каква стока да пробута..аз да не би да си го копувам от него ? За Джуниър-а нищи незнам не сам го ползвал преди.Но за Креатина на нутрим е много добър, защото се прави в Австрия.Един казва "вземи си на нутрим" друг "не на нутрим, вземи си на юниръсъл" трети " вземи си на ...." еее Джуниор-а на Нутрим е 16лв. ае кажи ми на юнивърсъл нещо подобно за подобна цена?Мисля да си взема един килограм Джуниър и да го пробвам...апък ако не видя резултат/ефект от него вече ще си взема на юнивърсъл.

Link to comment
Share on other sites

От Нутрим бягай като вампир от чесън :laughing: .Големи лайна са :D .Купи си Mega Mass 3000 на Universal -много добър гейнър.Един приятел го ползва и е много доволен :)

 

абе не мога да разбера какво го хвалиш тоя убит гейнър толкова това е вече 2-ра или 3та тема в която го препоръчваш кажи какво му е толкова хубавото айде убеди ме .... аз съм го ползвал и смело мога да твърче че това е абсолютен боклук омазняваш се супер много а и като цена не е чак толкова евтин като за гейнър юниверсал бил голямо важно не всичко което е на известна фирма е супер добро

 

; Д Не са 100%, ами са направо 1000% чист протеин.Затова маймуните в Африка имат такива мускули, а и негрите са толкова напред с физиката си. ; Д

Иначе аз бих препоръчал на човека Анимъл и отделно креатин.На нутрим креатина не е лош и е удачен, имайки предвид ограничените финансови възможности.

 

анимал какво ? пак , стак , мстак ?

анимал пака е абсолютно безмислен витамини , минерали и аминокиселили които без проблем се набавят и то на 1/3 от цената на пак-а .

анимал стака съм го ползвал пълен ташак само рекламите са му големи , за мстака незнам но предполагам че е същата работа . само рекламите са им големите на тези продукти както и цените ефекта е нулев .

 

 

Каква стока да пробута..аз да не би да си го копувам от него ? За Джуниър-а нищи незнам не сам го ползвал преди.Но за Креатина на нутрим е много добър, защото се прави в Австрия.Един казва "вземи си на нутрим" друг "не на нутрим, вземи си на юниръсъл" трети " вземи си на ...." еее Джуниор-а на Нутрим е 16лв. ае кажи ми на юнивърсъл нещо подобно за подобна цена?Мисля да си взема един килограм Джуниър и да го пробвам...апък ако не видя резултат/ефект от него вече ще си взема на юнивърсъл.

 

креатина на нутрим се внасяше до скоро от китай и тогава беше добър наистина и то на добра цена в момента незнам как е но ако е от старата партида е доста добър.

 

 

 

 

а към автора на темата

на 15 години си в момента си в разцвета на растежа си и без каквито и да е добавки ще растеж достатъчно много , доколкото разбирам стажа ти в залата е малък , изчакай известно време и тогава се захващай с добавките виждам че искаш да качиш 8кг-ма , ако искаш това да са мазнотии зимаи си гейнър само после не пускай нова тема как да сваля шкембето гейнерите лично според мене са пълни боклуци все едно ядеш вафли , виж идеята за креатина е добра макар че не виждам за какво ти е , купи си някакъв добър суроватъчен протеин и имай търпение ;)

Link to comment
Share on other sites

От тук само поста на злобил е смислен.98 % от постовете са на хора със стаж не повече от 2-3 месеца.

А автора е онзи тип "трениращи""кажете кво да пия,че да се стегна до морето".Интересувай се какво да ядеш,а не какво да пиеш.

Link to comment
Share on other sites

От тук само поста на злобил е смислен.98 % от постовете са на хора със стаж не повече от 2-3 месеца.

А автора е онзи тип "трениращи""кажете кво да пия,че да се стегна до морето".Интересувай се какво да ядеш,а не какво да пиеш.

Да и на това щеше да му дойде времето.Та сега друг въпрос.кажете ми какво да ям и какво не .Аз да си кажа от седмица и нещо спрях хляба.сцредно на ден по дже яйца ям..мазнотиите ги избягвам.Относно до "какво да пия" мисля да си взема Джуниър който е 53% суроватъчен протеин...+ креатин.

Link to comment
Share on other sites

тренирам от 7 години , допреди година не бях взимал нищо , единствено си правех ИСТИНСКИ мед разтворен във вода, сега не тренирам поради здравословни причини , само си правя кросче на гребната,

веднъж и аз като теб викам да пробвам да кача кила, и просто ядох където каквото имаше , сладолед, пържоли , картофи , в интерес на истината за около по-малко от месец качих 10-тина кила само с ядене без да подбирам много много , нещата който пия сега са за да мога да не съм заспал толкова през деня и защото боледувах да се възвърна ;)

 

дето има един лаф "ранътъ прай борбътъ"

Link to comment
Share on other sites

@Zingam човека пита за хранителни добавки, никой не е говорил за химия.

 

:) Хранителните добавки, защо мислиш им казват добавки, а не храна и как мислиш се получават? И тва си е химия :lol: както и да си го представяш иначе. Иначе стероидите са си стероиди. Протеиновите добавки - протеинови добавки - все се получават чрез магиите на химията. :) Друго си е чистото месо! Макар че вече и то е тъпкано с химия. :blink:

 

Аз говоря, че един 15 годишен - въобще няма нужда от такива неща още!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...