Jump to content
BulForum.com

Mакларън са изключени от сезони 2007/08


Recommended Posts

Ква маневра на Маса?Маса неискам да го коментирам той за мен не е пилот!Особенно се надявам утре пак да завали та още повече да му се смея на "карането".

Какво му е на Фелипе? Говориш за случката в Германия, когато Алонсо караше с настройки за мокро, а Фелипе с тези за сухо? Сам Алонсо каза по време на пресконференцията, че ако Маса е имал време за да настрои болида си за условията, е нямало той да е на тази позиция....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Едно не разбирам ебаси. Всяка година има по някой дето да се плюни срещу Ферари. Феновете на отбора с който Ферари се бори за първо място винаги се опитват да ни убедят, че са преебани с нещо, че Ферари са едни такива лоши типове... Тимчета дето повече от една-две годинки на върха не могат да се задържат. И все плюнки, плюнки и ние все сме си в топ тимовете. Макларън специално да си припомнят миналия и по-миналия сезон какви палячовци бяха, че нямаше състезание дето да им завършат и двата болида. И ся изведнъж станаха мнооого бързи и стабилни. Да бе, няма майтап, тия работи стават ей така, за едно щракване с пръстите. То и Дядо Мраз съществува даже. Ебаси заслепените фенчета ебаси.

Link to comment
Share on other sites

Какво му е на Фелипе? Говориш за случката в Германия, когато Алонсо караше с настройки за мокро, а Фелипе с тези за сухо? Сам Алонсо каза по време на пресконференцията, че ако Маса е имал време за да настрои болида си за условията, е нямало той да е на тази позиция....

 

Да за нея говоря.Пък ако си забелязал и преди нея не съм го харесвал и съм казвал че няма никви успехи.Както казах той за мен не е пилот неискам да го коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Едно не разбирам ебаси. Всяка година има по някой дето да се плюни срещу Ферари. Феновете на отбора с който Ферари се бори за първо място винаги се опитват да ни убедят, че са преебани с нещо, че Ферари са едни такива лоши типове... Тимчета дето повече от една-две годинки на върха не могат да се задържат. И все плюнки, плюнки и ние все сме си в топ тимовете. Макларън специално да си припомнят миналия и по-миналия сезон какви палячовци бяха, че нямаше състезание дето да им завършат и двата болида. И ся изведнъж станаха мнооого бързи и стабилни. Да бе, няма майтап, тия работи стават ей така, за едно щракване с пръстите. То и Дядо Мраз съществува даже. Ебаси заслепените фенчета ебаси.

 

Което си е така. Така си е.

 

Да за нея говоря.Пък ако си забелязал и преди нея не съм го харесвал и съм казвал че няма никви успехи.Както казах той за мен не е пилот неискам да го коментирам.

 

Тогава бяха с различни настройки. Така, че.........

Link to comment
Share on other sites

След толкова много плюнчене вие все още не можете да схванете същността на проблема.

Да, Макларън са виновни, ама я ми кажете ако вие бяхте шеф на отбор дали щяхте да откажете информация за най-големия противник? Едва ли някой щеше да се направи на светец и да не й обърне внимание. "Не е луд този, който я де баницата, а този, който му я дава" Или пак Макларън са виновни, че Степни и Кулън са се напили по приятелски и понеже Ферариста не може да си държи езика зад зъбите.... Не казвам, че така е станало, но нещо от сорта е според мен.

Във всеки случай не е обир с взлом или наилствено ограбване...

 

Съгласен съм с наказанието като цяло, но е прекалено тежко. Одобрявам взимането на точките за този сезон (макар и да не е доказано, че Стрелите са използвали информацията в болида и подготовката си), но не и всичките точки за следващия сезон. Може би да започнат с някакъв дефицит, примерно -50, или нещо такова. Както и пилотите трябва да карат догодина, но не мисля, че има съмнение, че това ще се случи.

100те милиона са такава глупост, че не мога да повярвам, че трезвен човек може да го измисли.

Link to comment
Share on other sites

След толкова много плюнчене вие все още не можете да схванете същността на проблема.

Да, Макларън са виновни, ама я ми кажете ако вие бяхте шеф на отбор дали щяхте да откажете информация за най-големия противник? Едва ли някой щеше да се направи на светец и да не й обърне внимание. "Не е луд този, който я де баницата, а този, който му я дава" Или пак Макларън са виновни, че Степни и Кулън са се напили по приятелски и понеже Ферариста не може да си държи езика зад зъбите.... Не казвам, че така е станало, но нещо от сорта е според мен.

Във всеки случай не е обир с взлом или наилствено ограбване...

 

Съгласен съм с наказанието като цяло, но е прекалено тежко. Одобрявам взимането на точките за този сезон (макар и да не е доказано, че Стрелите са използвали информацията в болида и подготовката си), но не и всичките точки за следващия сезон. Може би да започнат с някакъв дефицит, примерно -50, или нещо такова. Както и пилотите трябва да карат догодина, но не мисля, че има съмнение, че това ще се случи.

100те милиона са такава глупост, че не мога да повярвам, че трезвен човек може да го измисли.

 

Или аз или ти не си разбрал.

Така почваме под ред. Милиони пъти казахме, а и се потвърди, че МКЛ не са разглеждали нашето окачване и НЕ са го пльоснса ли в болида си(пример може да бъде даден и с друг компонент). Тва няма как да стане, ако ще и мини модел да им дададем. Става дума за разпределение на масите, за състава на ГАЗА в гумите, за начина на по-бързото им загряване, за това че са знаели кой пилот КОГА ще влезе в бокса, за бъдещи ъпргейди, за нашия ПОД, с който бяхме най-бързи на правите. А от имейлите показани може да бъдеш сигурен, че Алонсо е помилван и че РОН няма да му цепи басма ами ще му покаже вратата. Също така Макси е подхвърлил, че наказанието е МЕКИНКО. Може даже да провериш и какво е наказанието РЕАЛНОТО, а НЕ ТОВА ПОМИЛВАНЕ за притежаването само тези ДОКУМЕНТИ. Никой до сега не е бил хващан така по-бели гащи. ;) Ето за тва аз лично не съм доволен от прекалено мекия път, по който се отърваха. А трябваше да ги погребът веднъж и завинаги. Дано поне тия 100 млн да им попречат за другия сезон. И още нещо ТЕ ЩЕ КАРАТ ДОГОДИНА, ако ФИА НЕ ДОБАВИ нещо към наказанието щото и тва го има.

И още нещо. Може ли драги да те питам защо РОН НЯМА ДА ОБЖАЛВА. Нали е чист, нали всичко е скалъпено. Защо веднага след наказанието МКЛ ги намаше в ТОП 10 на максималните засечени скорости, а на МОНЦА и ТУРЦИЯ бяха най-отгоре. Да кажем, че СПА е бавна - не е. Странно нали.

Link to comment
Share on other sites

И още нещо. Може ли драги да те питам защо РОН НЯМА ДА ОБЖАЛВА. Нали е чист, нали всичко е скалъпено. Защо веднага след наказанието МКЛ ги намаше в ТОП 10 на максималните засечени скорости, а на МОНЦА и ТУРЦИЯ бяха най-отгоре. Да кажем, че СПА е бавна - не е. Странно нали.

 

Може, скъпи. Това е така, защото маскималната скорост зависи в огромна степен от настройките. Ако не си забелязал вчера на квалификацията Макларън бяха бързи във втория сектор, който е с най-много завои. Очевидно е, че настройките са с приоритет към стабилността в завоите, следователно се жертва скоростта на правите. На Монца такива вариации са безмислени и тогава всичко зависи от двигател и челно съпротивление. Очевидно там Макларън бие Ферари.

 

Рон няма да обжалва, защото няма да се стигне до никакъв по-добър резултат, а напротив, възможно е утженяване на наказанието. Да не говорим, че едно такова обжалване ще доведе до още много сътресения, несигурност и ангажираност на важни членове на отбора и той предпочита да съсредоточи силите върху титлата при пилотите, къде отбора има съвсем реални шансове.

 

Пак търсиш под вола теле, и пак там няма нищо...

Link to comment
Share on other sites

След толкова много плюнчене вие все още не можете да схванете същността на проблема.

Да, Макларън са виновни, ама я ми кажете ако вие бяхте шеф на отбор дали щяхте да откажете информация за най-големия противник? Едва ли някой щеше да се направи на светец и да не й обърне внимание. "Не е луд този, който я де баницата, а този, който му я дава" Или пак Макларън са виновни, че Степни и Кулън са се напили по приятелски и понеже Ферариста не може да си държи езика зад зъбите.... Не казвам, че така е станало, но нещо от сорта е според мен.

Във всеки случай не е обир с взлом или наилствено ограбване...

Тази година Спайкър незнайно от къде се сдобиха с много документи на Торо Росо.... та тези портокалчета разгледаха инфото, разучиха го и се свързаха с ФИА, предадоха го на федерацията и нито скандал, нито наказание... ми сивите да бяха взели пример от опашкарите...

Link to comment
Share on other sites

BG Formula 1.com) Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън щяха да бъдат извадени от борбата за титлата във Формула 1, ако това зависеше от президента на ФИА Макс Мозли. Пред BBC по-рано пред седмицата Мозли сподели, че е бил един от малкото членове, заседаващи в Световния съвет, които са искали по-сурово наказание за Макларън.

 

Мозли също каза, че дори Люис Хамилтън или Фернандо Алонсо да спечелят титлата при пилотите, винаги ще има сянка на съмнение и въпросителен знак над трофея, заради информацията от Ферари, използвана в колите им.

 

Президентът на ФИА признава, че би отнел всички точки от Хамилтън и Алонсо, защото, според него, те са спечелени неправомерно. По-голямата част от заседаващите, обаче, са решили да запазят интригата в шампионата, като оставят пилотите на Макларън да се състезават.

 

Петима от членовете на съвета (предимно адвокати) са гласували за по-тежка санкция и отнемане на точките от пилотите, и Мозли признава, че е разочарован от изхода на изслушването. След като всичко отмине, хората ще започнат да се питат дали Райконен или Маса са щели да спечелят титлата, ако Макларън не са имали информацията от Ферари, коментира Мозли.

 

Според Съвета, станалото в Макларън не е било по вина на пилотите, но Мозли дава за пример как пилотите са дисквалифицирани, след като колата им е по-тежка с един килограм, което също не е тяхна грешка и споре

Link to comment
Share on other sites

BG Formula 1.com) Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън щяха да бъдат извадени от борбата за титлата във Формула 1, ако това зависеше от президента на ФИА Макс Мозли. Пред BBC по-рано пред седмицата Мозли сподели, че е бил един от малкото членове, заседаващи в Световния съвет, които са искали по-сурово наказание за Макларън.

 

Мозли също каза, че дори Люис Хамилтън или Фернандо Алонсо да спечелят титлата при пилотите, винаги ще има сянка на съмнение и въпросителен знак над трофея, заради информацията от Ферари, използвана в колите им.

 

Президентът на ФИА признава, че би отнел всички точки от Хамилтън и Алонсо, защото, според него, те са спечелени неправомерно. По-голямата част от заседаващите, обаче, са решили да запазят интригата в шампионата, като оставят пилотите на Макларън да се състезават.

 

Петима от членовете на съвета (предимно адвокати) са гласували за по-тежка санкция и отнемане на точките от пилотите, и Мозли признава, че е разочарован от изхода на изслушването. След като всичко отмине, хората ще започнат да се питат дали Райконен или Маса са щели да спечелят титлата, ако Макларън не са имали информацията от Ферари, коментира Мозли.

 

Според Съвета, станалото в Макларън не е било по вина на пилотите, но Мозли дава за пример как пилотите са дисквалифицирани, след като колата им е по-тежка с един килограм, което също не е тяхна грешка и споре

 

Дано сивите колеги НАЙ НАКРАЯ да проумеят, че ги помилваха. Очаквам сеха отново гърч, плюнчене и пяна на уста, но да отрекат всяка вина и да кажат, че ВСИЧКО Е СУРОВО. Е джозо много ЗАСЛУЖИЛ шампион ще имаш ЕВЕНТУАЛНО ;). Не се знае.

Link to comment
Share on other sites

И кво ?Макс хубаво мисли така ама пък Бърни сигурно мисли друго яче.Да вярно Макс оправя техническата част обаче Бърни държи пачките и той коли и беси.Пък и щом са гласували противоположно и има мнозинство значи всичко е честно.Тва че Макс мислил еди как си 5 пари неструва щото в демокрацията не 1 решава и за това има съвет.

 

Хайде де като Алонсо е сметкажия и незаслужил Шампион що ще стане 3-кратен?Хайде де като Масата и Кивито са мноо добри и отворени що нямат титли?Щото не са си ги заслужили затова!Ай стига глупости който може го може!Другите като немогат завиждат и плямпат глупости!

Link to comment
Share on other sites

И кво ?Макс хубаво мисли така ама пък Бърни сигурно мисли друго яче.Да вярно Макс оправя техническата част обаче Бърни държи пачките и той коли и беси.Пък и щом са гласували противоположно и има мнозинство значи всичко е честно.Тва че Макс мислил еди как си 5 пари неструва щото в демокрацията не 1 решава и за това има съвет.

 

Хайде де като Алонсо е сметкажия и незаслужил Шампион що ще стане 3-кратен?Хайде де като Масата и Кивито са мноо добри и отворени що нямат титли?Щото не са си ги заслужили затова!Ай стига глупости който може го може!Другите като немогат завиждат и плямпат глупости!

 

С толкова крадено ИНФО, дори АЗ ставах претендент за титлата ;). Дано не я спечели. Дано РОН му го върне и го прецака. А АКО ЛУ не издържи и направи някоя глупост от рода на Сена-Прост 89 на Сузука ще се изкъртя от КЕФ

Link to comment
Share on other sites

Хайде хайде то от много сънища за титла вече взехте да санъвате какви ли не глупости.Гладна кокошка просо сънува е казал народа.Рон няма да му отмъсти щото още повече ще си отреже главата.Трябва да е луд да го направи.Нестига че осра достатъчно тима си ако го направи представяш ли си какво ще стане?

Link to comment
Share on other sites

Хайде хайде то от много сънища за титла вече взехте да санъвате какви ли не глупости.Гладна кокошка просо сънува е казал народа.Рон няма да му отмъсти щото още повече ще си отреже главата.Трябва да е луд да го направи.Нестига че осра достатъчно тима си ако го направи представяш ли си какво ще стане?

 

Не Алонсо е племиник на Рон. Аз ако съм ще бутна Хами напред. И боли ме чепа кво ще мисли света ;)

Link to comment
Share on other sites

Не Алонсо е племиник на Рон. Аз ако съм ще бутна Хами напред. И боли ме чепа кво ще мисли света ;)

 

Да ама Мерцедес ги боли кво мисли света.А там където има пари роднински връзки няма ку ще и внук да му беше!Тъй че няма да стане колкото и да ви се иска.

Link to comment
Share on other sites

Малко Офф ама , ако знаете колко сте смешни отсрани как се карата за такива Простотий , При Свършен факт за кво още се плюнчите ?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да има жега ,бе човек!Иначе не е интересно.Всички знаят ,че Алонсо е смотан ,всички знаеха ,че Монтоя е смотан ,обаче трябва да се плюят Ферари :) :) :) Райконен защо не го плюеха толкова като беше в Макларън???Може би защото е добър пило и свестен човек?Се тая ,важното е да се хлебим тука или поне така изглежда ,нали :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Хайде де като Алонсо е сметкажия и незаслужил Шампион що ще стане 3-кратен?Хайде де като Масата и Кивито са мноо добри и отворени що нямат титли?Щото не са си ги заслужили затова!Ай стига глупости който може го може!Другите като немогат завиждат и плямпат глупости!

Защото Маса и Кими не са знаели кога ще спре Альо и да сложат още малко тунджа и в хода на състезанието да минат пред тях. Не са знаели баланса на масите в сивата кола, не са знаели състава на газта в гумите пак на същия болид...

 

Но за едно си прав! Евала! Който може го може.... да мами.

 

 

Да ама Мерцедес ги боли кво мисли света

Е с това мнение се изложи неимоверно много... Всяка компания се бори главно за едно нещо... АВТОРИТЕТ на пазара! Има ли авторитет има поръчки, има ли поръчки има пари... има ли пари компанията печели... та не ми говори глупости, че на Мерцедес не им пукало...

 

Малко Офф ама , ако знаете колко сте смешни отсрани как се карата за такива Простотий , При Свършен факт за кво още се плюнчите ?

Иди тва го напиши и в темата за Ботев vs Локо или Уефски vs СеСека...

 

 

(BG Formula 1.com) 21.03.2007 – 09:57 Де ла Роса към Майк Кулън:

„Здравей Майк, знаеш ли разпределението на тежестта в „Червената кола"? За нас ще бъде много важно да го знаем, за да може да го тестваме в симулатора. Благодаря ти предварително. Педро."

 

П.С. „Ще бъда в симулатора утре."

 

Педро де ла Роса признава в показанията си, че Кулън му е отговорил с точните данни от разпределението на тежестта в болида на Ферари.

 

25.03.2007 – 01:43 Де ла Роса изпраща на Фернандо Алонсо пълни данни с разпределението на тежестите в болида на Ферари.

 

Отговорът на Алонсо:

„Тяхното разпределение на тежестите ме учудва; не знам дали информацията е 100% точна, но поне привлича вниманието."

 

Имейлът продължава с дискусии на разпределението на тежестта в болида на Ферари.

 

Де ла Роса пише малко по-късно същия ден на Алонсо:

„Цялата информация от Ферари е много надеждна. Идва от Найджъл Степни, техния бивш главен механик – не знам каква позиция заема той в момента. Той е същия човек, който ни каза, че Кими ще спира в 18-та обиколка в Австралия. Той е приятел с Майк Кулън – нашия шеф дизайнер и му е казал това."

 

В имейл от същата дата де ла Роса казва, че са проведени тестове с подвижно задно крило което „е копие на това, което използват Ферари".

 

В едни от имейлите от същия ден де ла Роса съобщава на Алонсо, че Ферари използват специален газ в гумите си, за да намалят блистеринга. Съобщението завършва така:

 

„Трябва да го пробваме, лесно е!"

 

Алонсо отговаря:

„Много е важно да го тестваме.... Ферари имат нещо различно от другите отбори и не само за тази година. Има нещо различно и може би то е ключово; да се надяваме, че ще можем да го тестваме и да го направим приоритет!"

 

Де ла Роса:

 

Съгласен съм 100%, че е много важно да тестваме това с газта възможно най-бързо."

12.04.2007 – Де ла Роса към Майк Кулън:

 

Можеш ли да ми обясниш спирачната система на Ферари, доколкото е възможно? Те настройват ли я от кокпита?"

 

Следва съобщение с данни за спирачната система на Ферари, които според технически лица от Ферари са точни, макар и непълни. Оказва се, че спирачната система, която използват в Макларън е много подобна на тази във Ферари, но Майк Кулън признава, че знанията за принципа на работа на спирачките във Ферари са им дали предимство.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да има жега ,бе човек!Иначе не е интересно.Всички знаят ,че Алонсо е смотан ,всички знаеха ,че Монтоя е смотан ,обаче трябва да се плюят Ферари :) :) :) Райконен защо не го плюеха толкова като беше в Макларън???Може би защото е добър пило и свестен човек?Се тая ,важното е да се хлебим тука или поне така изглежда ,нали :) :) :)

 

Райконен не го плюеха щото никога не е бил шампион и като гледам и никога няма и да стане.Хептен да не говорим за двукратен.Алонсо може да е смотан ама ги мачка всичките "добри" пилоти.Той и Михаел имаше сума народ които го плюеха и още толкова които го обичаха.Така че всичко е ясно за да си шампион трябва да си нахален понякога и за това Киви ще е вечната надежда.

 

Защото Маса и Кими не са знаели кога ще спре Альо и да сложат още малко тунджа и в хода на състезанието да минат пред тях. Не са знаели баланса на масите в сивата кола, не са знаели състава на газта в гумите пак на същия болид...

 

Но за едно си прав! Евала! Който може го може.... да мами.

 

Да той сигурно и миналата година е знаел разпределението на масите на Ферари затва ги би и тогава знаеше състава на газта в гумите....Хайде стига с глупавите оправдания ясно ни че ви е криво че ви биха.Пък и да не говорим че не Алонсо си пърди в гумите газа така че не той прави тея работи и не той трябва да ги прави което го прави невинен.Него му плащат да кара.

 

Еми да другите като са олигофрени нито могат да карат,нито могат да са постоянни, нито могат да са сметкаджии затва завиждат,принижават чуждите успехи и се ядат от завист.

Link to comment
Share on other sites

Райконен не го плюеха щото никога не е бил шампион и като гледам и никога няма и да стане.Хептен да не говорим за двукратен.Алонсо може да е смотан ама ги мачка всичките "добри" пилоти.Той и Михаел имаше сума народ които го плюеха и още толкова които го обичаха.Така че всичко е ясно за да си шампион трябва да си нахален понякога и за това Киви ще е вечната надежда.

 

 

 

Да той сигурно и миналата година е знаел разпределението на масите на Ферари затва ги би и тогава знаеше състава на газта в гумите....Хайде стига с глупавите оправдания ясно ни че ви е криво че ви биха.Пък и да не говорим че не Алонсо си пърди в гумите газа така че не той прави тея работи и не той трябва да ги прави което го прави невинен.Него му плащат да кара.

 

Еми да другите като са олигофрени нито могат да карат,нито могат да са постоянни, нито могат да са сметкаджии затва завиждат,принижават чуждите успехи и се ядат от завист.

 

Алонсо мачка к*ра ми. И двата пъти не успя да победи преките си конкуренти ами имаше равен на брой победи. И сега пък с тия 4 победки за къде се напъва. Само, че ЧИЧ РОН няма да преебе племенника си. Монтоя го натири, сега е Лимонсо на ред. Той е един сметкаджия и нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

Алонсо мачка к*ра ми. И двата пъти не успя да победи преките си конкуренти ами имаше равен на брой победи. И сега пък с тия 4 победки за къде се напъва. Само, че ЧИЧ РОН няма да преебе племенника си. Монтоя го натири, сега е Лимонсо на ред. Той е един сметкаджия и нищо повече.

 

Алонсо му го тури и ако сега Рон му направи нещо сам той ще си го тури 2 ката както казах.Пък и другото кето ти казах е че там където има пари роднини няма.Така че не разчитай много на роднинските отношения.

 

П.П.Племеник,племеник ама като му резнаха телеметрията и настройките и се осра.

Link to comment
Share on other sites

Алонсо му го тури и ако сега Рон му направи нещо сам той ще си го тури 2 ката както казах.Пък и другото кето ти казах е че там където има пари роднини няма.Така че не разчитай много на роднинските отношения.

 

П.П.Племеник,племеник ама като му резнаха телеметрията и настройките и се осра.

 

Пилоти БОЛ. Един Сутил все още държи рекорда на Монако за СЕРИЙТЕ ГП2. Всички специалисти сравнят Лу с Нико. Казват, че и двамат биха карали така Мп4-22, но НИКО ПРОСТО НЯМА КОЛА. Същото се говори и за Сутил. Но той хептен няма кола. Алонсо в Минарди какво направи. Ами в Рено( е да имаше уволнения там)

 

В момента Рон има един пилот и една примадоничка, на която трябва да и се счупят крилчицата. Най нагло ще излезе и ще каже, че ТОЙ САМ ДОНЕСЪЛ 6 ДЕСЕТИ на МКЛ. Кой си ти бе бай......да кажеш, че сам си донесъл 6 десети чиста бързина на една обиколка. Един новак го направи за смях и за тва тръгна да изнудва Рон. Недооценен бил. А най-зле е да те бият с твойте настройки. Тогава най боли. Тогава пък всичко е равно и май пилотските качества......................,А?

Link to comment
Share on other sites

Видяхме го новака колко струва.Резнаха му настройките и се оказа че нищо неструва.Нико е 100 пъти по-добър пилот от чернилката ама нямаше същия късмет веднага да седне в супер автомобил.

 

Иначе днес по ТВ Европа дадоха някакво изказване на Макс че сега ще следи под лупа Макларън ОТНОВО ДА НЕ ОЩЕТЯВАТ Алонсо.Демек в началото са го правили и затва всички ахнаха кав бил младока.Ако го направили щяло да има още санкции за тима.При тая ситуация мислиш ли че чичко Рон ще му пука за племеника си?Могат да го изритат НЕГО не племеника му като мръсно коте той ша му пука за няква си надувка.Да бе да........

Link to comment
Share on other sites

Джозо, стига си плюл по Хамилтън. Нормално е в дебютен сезон да не може да се спрява толкова добре с настройките си, колкото Алонсо примерно. Не виждам нищо лошо в това, да получи насока. Спа е изключително трудна писта, която на всичкото отгоре е неподходяща за Макларън (спрямо по-дългата база на Ферари).

Алонсо също си има причини за колебливото представяне на моменти и тях ги знаят всички. Най-вече строгата атмосфера в британския отбор не понася на топлия му нрав.

 

Сега като четох една статия за наказанието много ми хареса едно изказване на Денис. Беше в духа на това, че една компания не носи отговорност за действията на служителите си, още повече ако тези дейтвия са в разрез с вътрешния правилник и политика на отбора (какъвто не се съмнявам, че е случая). Никой не е подтиквал Кулън към снабдяване с тази информация. Дори и той да има пръст в това, това е изцяло на негова глава...

Имаше и теза, според която Степни, ядосан от това, че за пореден път не е получил повишение и признание е сам е предложил на Кулън документите. А кажете ми, ако това е вярно, за къв чеп за виновни Макларън?!

 

Казва се още, че Кулън е бил пред напускане на отбора в посока Тойота, и че е искал да запази документацията на Ферари за тамошната си длъжност. Денис не е в течение, че той притежава тази документация. Самият дизайнер твърди, че единственото, за което е използвал информацията е да сигнализира ФИА за нелегалния подвижен под на Ферари. (Чефо, не знам кво толкова ми мрънкаш за тоя прословут под, след като той е незаконен :confused ) Всички други технически решения били или вече познати от шионаж посредством анализ на звукови и снимкови материали или са били несъвместими с техниката на вече почти готовия болид.

 

Ако сте слушали студиото по БТВ там и Иван Тенчев и Йордан Севов казаха, че това за тях е предимно политическо решение по оста Денис-ФИА.

 

Не знам колко трябва да е тесногръд човек (дори и да е фен на основния съперник за титлите), за да продължава да твърди, че Макларън са безусловно и изцяло виновни, и че даже наказанието им било малко...

Link to comment
Share on other sites

Вижте кво за последен път ви казвам и показвам. Правилата БЯХА ПОДА да издържи СТАТИЧНО, а не ДИНАМИЧНО натоварване от 500 НЮТОНА. На тези тестове нашия и на БМВ пода издържаше. Нелегален ли е? Трябва ли да ни дисквалифицират за това. След това ФИА проумей го ФИА ПРОМЕНИ регламента и каза не 500, а 2 килонютона тва са ако не знаеш 2000 НЮТОНА. При равни други условия естествено е ПОДА ДА ПОТДАДЕ повече на това 4 пъти по-голямо натоварване. Сега имаме под който отговаря на това и той ли е не законен. Ама иска се малко мисъл ......не е сложно. Макс Мозли казва, че има примери в които колите на пилотите са по-леки с 1 КИЛО, но ги диксвалифицират нали. За този килогграм пилотите НЕ са виновни, но ядат дървото. Ето за тва и сега трябваше да го гризнат. Друго нещо. Кой по дяволите е Кулан. Подчинен на РОН или шеф. Защо патологично 140 човека в МКЛ лъгаха и сменяха показания. Сички те ще бъдат осъдени в Италия. Ако искаш още нещо да ти се разяснява само кажи. И моля престанете да ги бъркате щатовете. Инжинерите няма как да знаят какво ще реши ФИА след 6 месеца. Те правят колата да отговаря на регламента СЕГА. Компренде? Ако не беше така щяхме да сме дисквалифицирани, ама малко се иска

 

В прав текст големите босове казват, че НЕ СА БАННАли и пилотите не ЗАЩОТО НЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТ, а да запазят няква интрига. Ей това най не го разбирам. Така, че замълчете и приемете ПОМИЛВАНЕТО. Пак да те питам. Защо РОН не обжалва. Нали е невинен, нали е толкова просто според теб. За всичко е виновен Кулан. Иди и го кажи ти тва на тях

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...