Jump to content
BulForum.com

WiFi Routers


Recommended Posts

Няма да имаш проблеми с тази схема. Само те съветвам Рутер 1 да бъде в Bridge режим. Излишно да е прави втори NAT. Не че няма да работи, просто ми се струва по - добър вариант.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ТОВА устройство сега в Технополис струва 89 лв като има подарък - ТОВА . Добра ли е цената според Вас ? Бива ли го въобще рутерът?

А имам и друг по-важен въпрос - ще ми свърши ли работа горното устройство за споделянето на интернета (Ейнджълсофт) м/у настолния компютър и лаптопа. И има ли нещо сложно в настройките ,или е като обикновен рутер?

Link to comment
Share on other sites

това е прекрасна машинка за... из път. ако пътуваш е перфектно за хотелите които имат само кабелен интернет в стаите. малка е, удобна за прибиране. аз я използвам в къщи. огромен минус - не поддържа DDWRT или какъвто и да е къстъм фърмуеър - много малко е мястото за инсталиране... има и проблеми с обхвата в затворени помещения. ако ще я ползваш като основен рутер за у вас задължително трябва да си вземеш по-добра антена за мъника. което прави цената му почти като на голям линксис...

 

:ghost

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам следното питане :)

Взех си лаптоп и утре ще ходя за рутер!Какъв рутер ми препоръчвате да си взема?Трябва ми възможно най-евтината опция.Ще го ползвам в апартамент!И...като си го купя ще мога ли да настроя рутера сам или трябва да викам човек :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да дам мнение. Аз си взех TP-LINK ROUTER този модел ЛИНК и подържа eXtended RangeTM. За което ми обясниха доста хора ,че има по силен сигнал от рутъри които нямат такава опция.През 2-3 ПАНЕЛНИ стени връзката е на 50-60% ,а на пряка видимост от колега ми е казвал ,че хваща на 100 метра.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Айде да се изкажа...Та купих си най-евтиния рутер който намерих в Технополис(в Метро бяха скъпи :) ).Марката е D-Link!Използвам интернет в 120 квадрата апартамент(бетонни стени...не панел) и из целия апартамент хващам супер сигнал и си тегля със скорост,все едно съм вързал нета директно през кабела...много съм доволен :) .Ако не се лъжа го взех за ~50 лева :)

Link to comment
Share on other sites

Колеги - help-вайте :D

 

Рутера е DL-524. От една година го ползвам. Flash-нат е с най новия firmware, който намерих.

Общо взето се държи много добре, рядко забива и т.н. Имат достъп 1 PC , 1 Laptop , 2 Pocet PC.

Има съответната WAP защита и MAC Filter.

Всичко е добре , с нета нямам никакъв проблем.

Локално обаче е много зле работата. Шернал съм една папка на PC-то, спокойно си я намира Laptopa и т.н. обаче постоянно ме диконектва и казва че не бил наличен ресура вече и т.н. Когато почна да прехвърлям нещо към него, скоростта е меко казано лайняна!!! Спирам да тегля каквото и да било( от интернет ) и започвам прехвърляне ... 700мб ако не се disconнect-не минимум за 20мин се прехвърлят или скоростта е супер зле. Все пак от замундата това нещо го свалям за 4 мин...

От какво може да е това? От MTU може ли да е? В момента ми е 1500 , на 1494 ли беше е същата работа.

Трябва ли да настройвам нещо допълнително в routing table ?

 

Дайте малко градивни идей :)

 

10х

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Няколко питания:

Искам да "метна" сигнал на 150 метра между две жилища с пряка видимост. Интернета ще влиза по LAN в рутер Linksys WRT54GL с оригиналния фърмуер (или Bufalo WHR54G, ако успея да намеря) и трябва да избера аксес пойнт за repeater в отдалечената точка. Направих проба с моя рутер WRT54GL и лаптопа на 120 метра зад 2 частични прегради; лаптопа успешно се свърза и имаше приличен (и за целта достатъчен) сигнал.

Предварителната идея е двете устройства да са до прозорците на двете жилища; без външни антени, най-много да сложа рефлектори от типа Windsurfer; отдалечената точка ще обслужва лаптоп и десктоп. Рутера също ще обслужва лаптоп и десктоп. Няма да се шерва съдържание, само интернет.

Някой може ли да ме светне по въпроса защо в повечето случаи аксес пойнтите са по-скъпи от рутерите с вграден AP, независимо, че са една марка и клас?

Ще се правят проби на място, но все пак е важно да се ориентирам към 2-3 принципни възможности, защото някак не върви да ходя повече пъти до магазина и да искам да ми заменят една стока с друга, понеже не ми върши работа.

Понеже изложението стана доста объркано, формулирам въпросите така:

1. Имайки предвид целта на занятието, какво да избера за втората точка - аксес пойнт или рутер с аксес пойнт (тук не гледам кое от двете е по-евтино)?

2. Ако някой е правил подобно упражнение, моля да препоръча модели.

3. Защо в повечето случаи AP са по-скъпи от рутерите с вграден AP от същата марка и клас?

4. Дали по-дългите и дебели антени са гаранция за по-добър сигнал?

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

4. Дали по-дългите и дебели антени са гаранция за по-добър сигнал?

 

Благодаря предварително.

Естествено че сигнала е по добър но с 2 рутера WRT54GL+DDWRT със стндартните антени не би трябвало да имаш проблеми

Аз имам WRT54GL v1.1 но за съжаление с DDWRT не работи добре просто даунлода го реже на 1мб/с докато със стандартния Firmware държи 4мб/с а и с DDWRT свободната памет дето се вижда в статуса постоянно намалява и след седмица забива а със стандартния Firmware на линксис от 6 месеца не съм го рестартирал

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Canyon-a не виждам да поддържа друга кодировка освен WEP ;) което не е добре...

Аз мислех да взема същия , но да го сложа на място което ще се ползва free.

 

С Dlink-a съм вече съм над година и половина , няма проблем никакъв , не е забивал от незнам колко време , но ми прави проблем с WPA2 кодировката и при локалните скорости ( PC <> laptop) нещо не се оправя...

Ако ще се ползва само с една машина според мен си заслужава парите.

 

@slick - кажи кой да вземе тогава! Всеки може да пише такива постове!!!

 

 

edit2: Canyon-а е 50лв в D&E на главната by the way :)

Link to comment
Share on other sites

CyberHill, мерси за изчерпателния отговор, въпреки че не разбирам :rolleyes:

Идеята е да се пусне нет на още едно ПЦ, което няма да се ползва много често и ще е в общи линии само за сърф. Иначе се бях засилил да взимам каньона, и да, от цената си личи, че не струват, но точно в момента търся нещо евтино, до около 70-80 кинта макс...

Link to comment
Share on other sites

Ами взимай DLink-a. поне има повече възможности за кодиране и се държи добре.

И аз не съм спец, но от опит и от това което съм чел ти казвам. :)

Link to comment
Share on other sites

...
Ако вече не си на Евроком, разгледай buy/сell секцията. Продаваше се наскоро в една тема един Linksys WRT-54GL, гарантирано си струва парите. Но не бих го препоръчал на клиент на Евроком, защото имам същия и бях принуден да го ползвам като аксес пойнт към жичен рутер докато им бях клиент - доколкото си спомням не се "разбираше" с DHCP сървъра им.
Link to comment
Share on other sites

Ако вече не си на Евроком, разгледай buy/сell секцията. Продаваше се наскоро в една тема един Linksys WRT-54GL, гарантирано си струва парите. Но не бих го препоръчал на клиент на Евроком, защото имам същия и бях принуден да го ползвам като аксес пойнт към жичен рутер докато им бях клиент - доколкото си спомням не се "разбираше" с DHCP сървъра им.

Тц, махам ги ек тия дни. А за втора ръка не ща и да чуя вече :wacko:

Препоръчаха ми, като за малкия ми бюджет, това: http://www.voodoo.bg/categories/386/products/8614

Ако не го намеря се местя на този: http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528170

Link to comment
Share on other sites

Видя ли този? ASUS RT-G32 WL-G ROUTER

Работи доста прилично. Имам го комплект с USBwifi.

Има малка особеност с клонирането на МАС адреса във фирмуера с който дойде - за да се активира поленцето трябва да се мине през PPPoE.

Link to comment
Share on other sites

Тц, махам ги ек тия дни. А за втора ръка не ща и да чуя вече :wacko:

Препоръчаха ми, като за малкия ми бюджет, това: http://www.voodoo.bg/categories/386/products/8614

Ако не го намеря се местя на този: http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528170

като гледам си готов да дадеш вече 100лв виж Linksys WRT-54G2 но за евроком трябва да го флашваш с

DD-WRT

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...