Jump to content
BulForum.com

пържен сладолед


Recommended Posts

Топка сладолед се потапя в рядко тесто (като за бухти) и се слага в силно нагорещена мазнина. Тестото веднага "шупва" и служи като термоизолация :).

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни как се прави такъв сладолед че ми е интересно.

 

сладоледа се оформя на топки

връща се във фризера да стегне

разбиват се 1-2 белтъка със щипка сол на средно твърда пяна

в купа слагаш кокосови стърготини

може да са с различни вкусове и цветове и в тях овалваш много добре топките сладолед

отупваш ги внимателно от излишните стърготини и ги пускаш в купата с белтъците и там същата процедура докъто попият отвсякъде но внимавай да не "пада" пяната

от белтъците ги връщаш обратно в стърготините и повтаряш процедурата по овалването

в дълбок тиган загряваш чисто олио пускаш топките за 25-30сек като постояно ги разбъркваш да не се слепят и вадиш

олиото трябва да е силно гагрято !

изваждаш ги с решетъчна лъжица в чиния с домакинска хартия на дъното за да поеме ако има излишна мазнина по топките

консумират се не по-малко от 5-6мин след изпържването !

дано да съм ти бил полезен и добър апетит :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 months later...

Та да ви кажа аз как го направих.Продуктите които ни трябват са:

-сладолед-аз взех ванилов в кутия

-пакет бисквити

-яйце

Оформям сладоледа на топки и ги слагам в фризера малко да се стегнат.После наронвам бисквитите на много ситно.Разбивам и яйцето в една купа.Топките със сладолед се слагат в разбитото яйце после в бисквитите и пак в яйцето - това може да се направи още веднъж за да не се разтече сладоледа като се пържи.Олиото трябва да се нагрее много.Пържи се няколко секунди като се обръща.Топките се слагат в чиния с салфетка за да попие олиото.Консумира се до 2-3 минути за да не се разстопи сладоледа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...