Jump to content
BulForum.com

Fiat 500 в България ?


georgekodinov

Recommended Posts

http://www.fiat500.com

 

Абе това чудо да знаете дали някой ще го продава в БГ и кога ?

Че съм се зарибил страшно : особенно двигателя със 100-те коня кърти мръвки :)

Ама като гледам засега само в Италия го продават.

Link to comment
Share on other sites

Би било нормално, ако се продава в магизините на Фиат :)

не ти разбирам нещо отговора ?

Иначе не се продава НИКЪДЕ другаде : дори и тука го няма : само на http://www.fiat.it.

Сега гледам че на http://www.fiat.de има реклами. Ама ценички няма още :)

А иначе за от магазина говорим : за малка кола не си струва да се набутваш със втора употреба ако може да си го позволиш.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fiat500.com

 

Абе това чудо да знаете дали някой ще го продава в БГ и кога ?

Че съм се зарибил страшно : особенно двигателя със 100-те коня кърти мръвки :)

Ама като гледам засега само в Италия го продават.

 

Ми тва им е последното моделче за сега и не ми се вярва да го има все още в БГ. Не съм го виждал. Бтв във ФИАТ форума има човек работещ в завода им в Турция и изнася повечко инфо от "КУХНЯТА". Там има повечко инфо ;) Моделчето и мен ме кефи, но джЕба ми е "плитък" :(

Link to comment
Share on other sites

Тва ми се повръща като го гледам.Хора,верно всеки си има вкус ама кой нормален мъж би дал пари за тая кутия.Тва е доста женско даже и за жена.

Link to comment
Share on other sites

Тва ми се повръща като го гледам.Хора,верно всеки си има вкус ама кой нормален мъж би дал пари за тая кутия.Тва е доста женско даже и за жена.

И на мен нещо не ми допада все едно е правено в час по труд и техника :blink: . Ако си го поръчаш бая време ще си почакаш докато дойде ;)

Link to comment
Share on other sites

И на мен нещо не ми допада все едно е правено в час по труд и техника :blink: . Ако си го поръчаш бая време ще си почакаш докато дойде ;)

Това е идеалната градска кола ! Сега остава да кажете че и Mini-то и то е "грозно" и "женско" ? :)

Гроздето като е високо и е кисело, а ?!

Fiat 500 е легенда : питайте по-мъдрите от вас :)

А и варианта със 100-те коня хич не е за изхвръляне : на кръстовищата ще си като "Хилядолетния сокол" със 100 коня на това малко купе !

Link to comment
Share on other sites

Това е идеалната градска кола ! Сега остава да кажете че и Mini-то и то е "грозно" и "женско" ? :)

Гроздето като е високо и е кисело, а ?!

Fiat 500 е легенда : питайте по-мъдрите от вас :)

А и варианта със 100-те коня хич не е за изхвръляне : на кръстовищата ще си като "Хилядолетния сокол" със 100 коня на това малко купе !

Идеалната градска кола?Всичко си има граници.Знаем че е легенда.То и голф двойка GTI е легенда.И на теб като мъж няма ли поне малко да те е срам да излезнеш от тоя кашон.Като искаш малка градска кола според мен има варианти при които няма да падат от смях минувачите като минеш покрай тях(примерно пежо 206 или ситроен).А да сравняваш тоя кокошарник с мини купър е много смешно.Тая топка никога няма да постигне спортното излъчване което лъха от купъра а ще си остане само една пазарска чанта с 4 гуми което пак ме довежда до въпроса-като си мъж какво намираш в тоя сапун??.И ако не задруго не ли ви е страх поне малко че някой ще ви шибне челно с 40 и ще ви стържат от бронята му.Съмнявам се това да има клетката правеща друга също толкова отвратителна кола толкова безопасна(SMART) защото все пак е фиат.Но пак казвам-мое мнение,всеки си харесва каквото си реши.

Link to comment
Share on other sites

Идеалната градска кола?Всичко си има граници.Знаем че е легенда.То и голф двойка GTI е легенда.И на теб като мъж няма ли поне малко да те е срам да излезнеш от тоя кашон.Като искаш малка градска кола според мен има варианти при които няма да падат от смях минувачите като минеш покрай тях(примерно пежо 206 или ситроен).А да сравняваш тоя кокошарник с мини купър е много смешно.Тая топка никога няма да постигне спортното излъчване което лъха от купъра а ще си остане само една пазарска чанта с 4 гуми което пак ме довежда до въпроса-като си мъж какво намираш в тоя сапун??.И ако не задруго не ли ви е страх поне малко че някой ще ви шибне челно с 40 и ще ви стържат от бронята му.Съмнявам се това да има клетката правеща друга също толкова отвратителна кола толкова безопасна(SMART) защото все пак е фиат.Но пак казвам-мое мнение,всеки си харесва каквото си реши.

 

От всичката тази тирада съм съгласен само за клетката. За дизайна всеки си има мнение. А и не мисля че има "женски" и "мъжки" коли : само комплексарите смятат че колата може да замести п...ката. Освен споменатия голф двойка де : той е за големи мъже дето живеят в малки населени места : може да се каже "полска кола" ;)

Тука иде реч за обновена версия в съвременно изпълнение. И според мен от Fiat са се справили добре. Това е била (и все още е : вижте цените на fiat.it) народна кола (като бръмбъра на VW). Нямам идея колко е укрепена, но факта че си има целия набор възглавници СТАНДАРТНО (а не на оцпия като споменатия голф, дори и съвсем нов) говори че са помислили и в този аспект.

 

Моите уважения към пежо, ама 206 не мисля че може да е образец за добра кола : при това тя е и от съвсем друг клас.

Link to comment
Share on other sites

Това е идеалната градска кола ! Сега остава да кажете че и Mini-то и то е "грозно" и "женско" ? :)

Гроздето като е високо и е кисело, а ?!

Fiat 500 е легенда : питайте по-мъдрите от вас :)

А и варианта със 100-те коня хич не е за изхвръляне : на кръстовищата ще си като "Хилядолетния сокол" със 100 коня на това малко купе !

 

Защо се хабиш. Нека си мислят квото искат. Все едно новия Бийтъл или Мини е с перфектна аеродинамика. Нали тва е целта да се възроди легендата........да се съжеви спомена за първата кола. 1,4 с турбо мисля е още по зловещ

Link to comment
Share on other sites

Защо се хабиш. Нека си мислят квото искат. Все едно новия Бийтъл или Мини е с перфектна аеродинамика. Нали тва е целта да се възроди легендата........да се съжеви спомена за първата кола. 1,4 с турбо мисля е още по зловещ

Гледам ти подписа ... знаеш ли защо ми хареса основно : има същото червено като F1 и може да му се сложат стикери с баркодове : поиграй си с конфигуратора. Да ти прилича на едно возило дето покара бързо до Истамбул тази неделя ?!? :) Едно червено такова : и един бразилец бяха докарали да го управлява ;)

Link to comment
Share on other sites

Идеалната градска кола?Всичко си има граници.Знаем че е легенда.То и голф двойка GTI е легенда.И на теб като мъж няма ли поне малко да те е срам да излезнеш от тоя кашон.Като искаш малка градска кола според мен има варианти при които няма да падат от смях минувачите като минеш покрай тях(примерно пежо 206 или ситроен).А да сравняваш тоя кокошарник с мини купър е много смешно.Тая топка никога няма да постигне спортното излъчване което лъха от купъра а ще си остане само една пазарска чанта с 4 гуми което пак ме довежда до въпроса-като си мъж какво намираш в тоя сапун??.И ако не задруго не ли ви е страх поне малко че някой ще ви шибне челно с 40 и ще ви стържат от бронята му.Съмнявам се това да има клетката правеща друга също толкова отвратителна кола толкова безопасна(SMART) защото все пак е фиат.Но пак казвам-мое мнение,всеки си харесва каквото си реши.

 

206 не е в нейния клас. ;).

Link to comment
Share on other sites

От всичката тази тирада съм съгласен само за клетката. За дизайна всеки си има мнение. А и не мисля че има "женски" и "мъжки" коли : само комплексарите смятат че колата може да замести п...ката. Освен споменатия голф двойка де : той е за големи мъже дето живеят в малки населени места : може да се каже "полска кола" ;)

Тука иде реч за обновена версия в съвременно изпълнение. И според мен от Fiat са се справили добре. Това е била (и все още е : вижте цените на fiat.it) народна кола (като бръмбъра на VW). Нямам идея колко е укрепена, но факта че си има целия набор възглавници СТАНДАРТНО (а не на оцпия като споменатия голф, дори и съвсем нов) говори че са помислили и в този аспект.

 

Моите уважения към пежо, ама 206 не мисля че може да е образец за добра кола : при това тя е и от съвсем друг клас.

Тук не става въпрос за комплексарщина.Женски и мъжки коли има и това съвсем не е мое мнение.Не схвана иронията ми за голф двойка-беше написано в отговор на твоето заключение,че щом е легенда е невероятна кола.Това,че 1 кола притежава въздушни възглавници съвсем не значи автоматично,че е безопасна.Виж ТОВА произведение на инженерната китайска мисъл.

http://youtube.com/watch?v=F06LjugtIUo

Сигурност съвсем не означава да шибнеш няколко еърбега.За 206 знам че е друг клас,това е идеята за безмислените bubble cars клас прълкнали се от петролната криза ,превърнали се в блондинската мечта и пазарска чанта.Примера ми с пежо,ситроен и рено е,че това също са ГРАДСКИ коли,които не са толкова втрисащо малки.Ти би ли возил детето си в тоя сапун.Градските bubble cars съвсем не са практични ако трябва да превозиш повече от 1 и половина човека вътре.И споменатите от мен коли са далече по сигурни от Фиат.Тази кола ми се струва логичен избор само за жена до 25 години,искаща да разкарва приятелките и кучето си по магазините.Пак повтарям-лично мое мнение-всеки харесва каквото му е присърце.

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос за комплексарщина.Женски и мъжки коли има и това съвсем не е мое мнение.Не схвана иронията ми за голф двойка-беше написано в отговор на твоето заключение,че щом е легенда е невероятна кола.Това,че 1 кола притежава въздушни възглавници съвсем не значи автоматично,че е безопасна.Виж ТОВА произведение на инженерната китайска мисъл.

http://youtube.com/watch?v=F06LjugtIUo

Сигурност съвсем не означава да шибнеш няколко еърбега.За 206 знам че е друг клас,това е идеята за безмислените bubble cars клас прълкнали се от петролната криза ,превърнали се в блондинската мечта и пазарска чанта.Примера ми с пежо,ситроен и рено е,че това също са ГРАДСКИ коли,които не са толкова втрисащо малки.Ти би ли возил детето си в тоя сапун.Градските bubble cars съвсем не са практични ако трябва да превозиш повече от 1 и половина човека вътре.И споменатите от мен коли са далече по сигурни от Фиат.Тази кола ми се струва логичен избор само за жена до 25 години,искаща да разкарва приятелките и кучето си по магазините.Пак повтарям-лично мое мнение-всеки харесва каквото му е присърце.

 

Абе човек много е просто. Нека аз да получавам 5000 еврА всеки месец и ще видиш кво ще си взема. И голямо и надежно и луксозно и всичко............... тва все пак е градка кола, където ако не се лъжа трябва да се кара с 50, 60. Защо трябва да се шибваш в някой.......... колата не е за шибане :D

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос за комплексарщина.Женски и мъжки коли има и това съвсем не е мое мнение.Не схвана иронията ми за голф двойка-беше написано в отговор на твоето заключение,че щом е легенда е невероятна кола.Това,че 1 кола притежава въздушни възглавници съвсем не значи автоматично,че е безопасна.Виж ТОВА произведение на инженерната китайска мисъл.

http://youtube.com/watch?v=F06LjugtIUo

Сигурност съвсем не означава да шибнеш няколко еърбега.За 206 знам че е друг клас,това е идеята за безмислените bubble cars клас прълкнали се от петролната криза ,превърнали се в блондинската мечта и пазарска чанта.Примера ми с пежо,ситроен и рено е,че това също са ГРАДСКИ коли,които не са толкова втрисащо малки.Ти би ли возил детето си в тоя сапун.Градските bubble cars съвсем не са практични ако трябва да превозиш повече от 1 и половина човека вътре.И споменатите от мен коли са далече по сигурни от Фиат.Тази кола ми се струва логичен избор само за жена до 25 години,искаща да разкарва приятелките и кучето си по магазините.Пак повтарям-лично мое мнение-всеки харесва каквото му е присърце.

Според твоята логика да вземем по един БТР и да МАЧКАМЕ : най-безопасно е.

 

Малко не са ти подредени аргументите (явно от доста места си чел статии).

Понякога просто не ти се налага да возиш 10-на човека на хиляди километри. А и затова си има т.н. "първа кола": комфортна, голяма и (съответно) харчеща като змей. Понякога просто ти се налага да отидеш на работа или до магазина. и обикновенно отиваш сам (или най-много с още някой). И тогава не ти се кара кола (а и не е честно спрямо горките хорица дето трябва да ти дишат изгорелите газове по кръстовищата) която гори 20/100. А и знаеш ли колко трудно се намира място зая паркиране до четвъртък пазара примерно ?

 

Ето този въпрос решават (както ти ги наричаш) bubble cars : те са малки, горят малко, не са скъпи, лесни са за управление и поддръжка, и са комфортни доколкото може (все пак това не ти е приоритет когато караш за по 15-на минути от магазина до в къщи). Идеята е да не плащаш за порше и да му слушаш само радиото.

От тази гледна точка (за втора кола) Fiat 500 е според мен удар в 10-ката.

Ето ти и още едно нещо за което си противоречиш : според мен колите които наричаш "дамски" (смятам че е по-точната дума) са такива поради културните особенности на W.A.S.P. (или съвременния немски бургер): жената е една фабрика за деца дето си седи в къщи и ако излиза, е без децата : я на фризьор, я до магазина. Децата остават при бавачката.

Когато се излиза с децата се води "семейна разходка" и тогава се взима голямото возило : я ван, я микробус (зависи колко е челядта : имам един колега от Америка с 8 деца).

И естествено на жената й трябва отделна кола (не семейната) : нещо просто и т.н. (виж по-горе).

И ето ти : "дамска кола". А за мъжа : или семейната кола, или (ако може да си го позволи) някаква спортна гъзария със 200+ коня.

За жалост това не е съвсем както са устроени нещата в България (поради ред причини, най-вече финансови, а така също и инфраструктурни).

В България нещата обикновенно седят така (поне за т.н. средна класа) :

Има най-много 2 коли : една семейна, която кара (най-често) жената, понеже трябва да разкарва децата наляво надясно (не си и помисляй за бавачка : и то не защото няма възможност, аз пробвах да намеря и на кви кукумицини попаднах, не е истина).

И една втора кола (ако я има въобще): която или е спортната гъзария от преди 10-на години на същия този немски бюргер от по-горе или някоя малка нова кола. Тази втора кола в България я кара мъжа ако няма служебна или не може да си позволи да хвърли 40+ хилки за някоя нова спортна гъзария дето ще върши същата работа за ходене от къщи до офиса, само дето ще гори с 400% повече и ще му трябва отделен площад да си я паркира.

Не казвам че е лошо да си позволи човек спортна гъзария, но според мен да си купиш такава на 10+ години е меко казано глупаво. Ще ми се да видя повече хора да могат да си позволят по-висок клас нови коли, ама реалността в момента е такава.

Ето как "дамските" коли по света стават "мъжки" в България.

Но ще порастнеш и ще го разбереш този "феномен" по-добре (говоря ти от позицията на моите 35 години) ;)

Недей да си пълниш главата със чуждоземски термини ами опитай да ги прекараш през своята си гледна точка :)

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос за комплексарщина.Женски и мъжки коли има и това съвсем не е мое мнение.Не схвана иронията ми за голф двойка-беше написано в отговор на твоето заключение,че щом е легенда е невероятна кола.Това,че 1 кола притежава въздушни възглавници съвсем не значи автоматично,че е безопасна.Виж ТОВА произведение на инженерната китайска мисъл.

http://youtube.com/watch?v=F06LjugtIUo

Сигурност съвсем не означава да шибнеш няколко еърбега.За 206 знам че е друг клас,това е идеята за безмислените bubble cars клас прълкнали се от петролната криза ,превърнали се в блондинската мечта и пазарска чанта.Примера ми с пежо,ситроен и рено е,че това също са ГРАДСКИ коли,които не са толкова втрисащо малки.Ти би ли возил детето си в тоя сапун.Градските bubble cars съвсем не са практични ако трябва да превозиш повече от 1 и половина човека вътре.И споменатите от мен коли са далече по сигурни от Фиат.Тази кола ми се струва логичен избор само за жена до 25 години,искаща да разкарва приятелките и кучето си по магазините.Пак повтарям-лично мое мнение-всеки харесва каквото му е присърце.

Всичко много хубаво, ама това е кола, която е получила максимален брой точки на краш тестовете, където иначе много по-големи немици виждат зор. Колата определено има стил, и то много. Другото е вкус. Карал съм много големи и много малки коли - когато си наглася шофьорската седалка, растоянитето отзад не се различава дори с педя , така че всеки сам си решава. Ако не човек не му трябва багажник за повече от две чанти /или не ходи на село да я товари с домати - то за мене това означава градска кола/.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Да ни е честито Фиат 500 е автомобил на годината за 2008. На разбирачите усмивки.

Да, и на мен ми пратиха поща от ауто италия. Но не ми е ясно според кого е автомобил на годината ?

Щото според мен има много такива класации.

То и червената лада петица със заешка опашка е кола на годината в шекера ;-)

Link to comment
Share on other sites

Да, и на мен ми пратиха поща от ауто италия. Но не ми е ясно според кого е автомобил на годината ?

Щото според мен има много такива класации.

То и червената лада петица със заешка опашка е кола на годината в шекера ;-)

 

След като не ти е станало ясно досега, според мен няма как да ти стане ясно. Но ще ти обесня. Автомобил на годината наградата е най-авторитетната за един автомобил. В нея участват от всички водети Европейски държави, мисля 15 на брой от по 4-5 от всяка държава инженери, корифей в атомобилостроенето който оценяват десетки автомобили за тази награда. Конкурсът е по-вече от жесток. Та малкото Фиатче спечели и победи на Мазда 2 и Форд Мондео по-вече от убедително. По някога когато фактите говорят и боговете мълчат. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

След като не ти е станало ясно досега, според мен няма как да ти стане ясно. Но ще ти обесня. Автомобил на годината наградата е най-авторитетната за един автомобил. В нея участват от всички водети Европейски държави, мисля 15 на брой от по 4-5 от всяка държава инженери, корифей в атомобилостроенето който оценяват десетки автомобили за тази награда. Конкурсът е по-вече от жесток. Та малкото Фиатче спечели и победи на Мазда 2 и Форд Мондео по-вече от убедително. По някога когато фактите говорят и боговете мълчат. :rolleyes:

 

Много ми е интересно как тези корифеи са сравнявали Фиат 500 с Форд Мондео. :D

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно как тези корифеи са сравнявали Фиат 500 с Форд Мондео. :D

 

Е, ти пък сега : ако не ти е станало ясно досега няма как да ти стане ясно. Ама ще се опитам да обясня : обикаляли са в кръг около колата и са викали : Ц-ц-ц-ц-ц ! Кармазъ ! Шукар, шукар ! :D

И водещия експерт ... ги е водил :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...