Jump to content
BulForum.com

virus v evrokom


Recommended Posts

Никой не знае! Може би трябва да зададеш въпроса си към някой от собствениците на форума. Щото тая работа с TechBG си е направо саботаж, мен ако питаш! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Пък и тези от GGbit .. :angry1 :angry1 :angry1 .Кофти работа е тва със заразените сайтове. А тва със заразените мозъци е още по-кофти. Като гледам как се отразява на правописа и гладкото протичане на мисълта, направо не знам къде ще му излезе краят!

Link to comment
Share on other sites

Тъй като преди малко изтеглих последните дефиниции на антивирусната, ми стана интересно и реших да прослушам "вируса" :bgrin: . Наистина има нещо, дето се отчита като вирус, троянец или малък зловреден код....но така и не разбрах какво точно е, защото чичко Нортън само цъкна един път и ми изкара съобщение, че е оправил проблема на някакъв файл в кеша на Firefox-a...Ако е нещо сериозно, обикновено има повече запитвания, невъзможност да се постави под карантина и др. подобни.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам наградата ще да е от забранените развеселяващи вещества, някои от които са в бял, прахообразен вид :P

Link to comment
Share on other sites

Тъй като преди малко изтеглих последните дефиниции на антивирусната, ми стана интересно и реших да прослушам "вируса" :bgrin: . Наистина има нещо, дето се отчита като вирус, троянец или малък зловреден код....но така и не разбрах какво точно е, защото чичко Нортън само цъкна един път и ми изкара съобщение, че е оправил проблема на някакъв файл в кеша на Firefox-a...Ако е нещо сериозно, обикновено има повече запитвания, невъзможност да се постави под карантина и др. подобни.

 

third party tracking cookie? Някое външно банерче или линк... Но чак пък вирус или зловреден код... това и моята параноя намира за преиграване...

Link to comment
Share on other sites

Ето това докладва Kaspersky:

 

detected: Trojan program Trojan-Downloader.JS.IESlice.c URL: http//stepbystepbg.org/cold//index.php//Crypt.DCScript

Няма лошо да е яка антивирусната.

Едит: За да не спамим темата, отговарям тук:

Малко встрани от темата, ама как го подкара тоя Касперски? Аз преди известно време имаше един период, когато blacklist-ваха постоянно и го заебах, макар че не съм бил по-доволен от никоя антивирусна. Сега съм на Avast, което ми се струва доста добър избор, но ако има начин да се върна на Kaspersky може и да се замисля...
Насвалих си ключове от нета, най-вече от руски сайтове и пробвах. Сега вероятно работещи ключове има навсякъде. За Avast съм съгласен, че е много добра програма но май свободната версия няма резидентно следене на браузъра.
Link to comment
Share on other sites

Малко встрани от темата, ама как го подкара тоя Касперски? Аз преди известно време имаше един период, когато blacklist-ваха постоянно и го заебах, макар че не съм бил по-доволен от никоя антивирусна. Сега съм на Avast, което ми се струва доста добър избор, но ако има начин да се върна на Kaspersky може и да се замисля...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...