Jump to content
BulForum.com

Съвет?


hosta

Recommended Posts

Такам ,имам тука едни приготвени 11k и съм замислил да ги изхарча за 520-ка.Гледах как вървят в мобиле и из някои салони в Пловдив ама някакси не ме урежда цена 12 500 +.Каква цена според вас е реална и ме интересува какви са най-често срещаните проблеми ,да знам все пак за какво да внимавам при покупката.

 

BTW:Колебая се дали да не взема Пежо 406-ца ама просто невзрачно ми се вижда до 5-цата :)

Link to comment
Share on other sites

Ами виж във форума на BMW. Аз лично бих ти препоръчал да си вземеш по-старата 5-ца, защото като им чета форума точно на тези 5-ци и направо се чудя какво му е здраво на този модел. Отделно един приятел изгоря с една 525tds, която купи за 18500, даде 10000+ за ремонти, защото колата пука глава, чупи 2 вала, ГНП-то й се прецака. В сервиза на BMW казват, че като видят тази 5-ца и им става лошо. В крайна сметка продаде колата за 15000 на някакъв мангасарян и се упокои. Иначе поддръжката на бензинката си е скъпичка, съдейки пак по форума на BMW. Защо не приготвиш още малко и не събереш новата 3-ка? За цените се ориентирай от някой немски сайт, защото тук каквото и да гледаш, най-вероятно ще е маскирано и после ще излезе, че си си купил ядове. Един комшия си купи скоро новата 3-ка дизелче и е доста доволен. Спомена, че му е излезнала около 15500 или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

Вземи 520-ката, жалко че са малко по скъпи, не правят никакви проблеми и е страхотна кола, просто я караш на сервиз (аз ще ти кажа къде на лично) и тогава я купуваш.А Пежото е боклук, по добре не си давай паричките.

Link to comment
Share on other sites

Хех, откъде реши, че Пежото е боклук. Имал ли си такова, карал ли си?

И двете коли си имат предимства и недостатъци ;)

Link to comment
Share on other sites

Хех, откъде реши, че Пежото е боклук.

С теб се познаваме лично, имам те за добър приятел и не желая да споря , нека да не сравняваме коли които са произведени едната да кара 10 години а другата 30. Спрямо Е39 е боклук да и тва си е моето мнение, не желая да те обидя или засегна, имам право да кажа това в което съм убеден.

Link to comment
Share on other sites

С теб се познаваме лично, имам те за добър приятел и не желая да споря , нека да не сравняваме коли които са произведени едната да кара 10 години а другата 30. Спрямо Е39 е боклук да и тва си е моето мнение, не желая да те обидя или засегна, имам право да кажа това в което съм убеден.

 

ОК и аз не искам да споря - питах как си убеден като не си карал :) Естествено всеки има право на мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Такам ,имам тука едни приготвени 11k и съм замислил да ги изхарча за 520-ка.Гледах как вървят в мобиле и из някои салони в Пловдив ама някакси не ме урежда цена 12 500 +.Каква цена според вас е реална и ме интересува какви са най-често срещаните проблеми ,да знам все пак за какво да внимавам при покупката.

 

BTW:Колебая се дали да не взема Пежо 406-ца ама просто невзрачно ми се вижда до 5-цата :)

 

Щом имаш тия 11 хилки и си решил да скочиш на хубаво и скъпо возило - разгледай големите и нови Алфи, ако искаш ;)

Link to comment
Share on other sites

Не е лоша кола но трябва внимателно да я гледаш като я купуваш.. Препоръчвам ти да избягваш произведените първите 1-2 години и да си отговориш на въпроса защо ги има и за 12 и за 20 хиляди.

Link to comment
Share on other sites

Колкото до Алфите ,ми какво да кажа.Повече мнения са или че са пълни боклуци или че много ги бива.Ако ще е Алфа ще трябва да е 166 ,щото 156 мъничка ми се вижда.

Link to comment
Share on other sites

Колкото до Алфите ,ми какво да кажа.Повече мнения са или че са пълни боклуци или че много ги бива.Ако ще е Алфа ще трябва да е 166 ,щото 156 мъничка ми се вижда.

 

И аз такива гледах. Щото ми се струва са в един клас с 5-цата

Link to comment
Share on other sites

Реших да изчакам ,тъй като един познат ще ходи до Италия и ако намери нещо - Пежо ,Алфа ,5-ца или Ауди - ще ме извести.Та и някои други оферти от Бг за Пежо изникнаха.Мисля че в случая правилното решение е или 98 и нагоре БМВ или 2000 и нагоре Пежо.

 

BTW - И за C-тка има някаква възможност ама съм много бос по въпросите свързани с Мергелите ,та ме е леко страх да правя покупка на такъв.

Link to comment
Share on other sites

Ти дизелова или бензинова кола си търсиш ? Ако е дизелова вдигам 3 ръце за бмв 320д е46 . Мой роднина си я докара от Германия кара я 2 години и абсолютно никакви проблеми не му беше правила и я продаде тъй като искаше по нова неговата беше 2001 . Много хубаво возеше имаше 150 кобилки и рядко ги впрягаше всичко но като ги впрегнеше излиташе . По размери не отстъпват по нищо на старите 5тици

Link to comment
Share on other sites

Ти дизелова или бензинова кола си търсиш ? Ако е дизелова вдигам 3 ръце за бмв 320д е46 . Мой роднина си я докара от Германия кара я 2 години и абсолютно никакви проблеми не му беше правила и я продаде тъй като искаше по нова неговата беше 2001 . Много хубаво возеше имаше 150 кобилки и рядко ги впрягаше всичко но като ги впрегнеше излиташе . По размери не отстъпват по нищо на старите 5тици

 

 

По кои размери ? на гумите ли :) 5-цата както и да е гледаш си е по-голяма и вози по-добре.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Темата може да се изтрие.Накрая се стигна до покупка на S40 ,1997 7250лв 2.0 бензин.Без никакви забележки.Като я снимам ще пусна тема "Волво".Благодаря на всички за мненията и съветите им.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...