Jump to content
BulForum.com

Къде мога да си купя OSRAM или Philips крушки..?


operator

Recommended Posts

Къде мога да си купя OSRAM или Philips крушки..?

 

OSRAM Cool Blue или Silver..

 

кажете адрес на магазина и ориентировачна цена..

Имам приятел,който работи за фирмата,която е дистрибутор на тези крушки утре ще го питам за цената и къде можеш да си ги купиш!Моя съвет обаче е да се насочиш към сериите на Philips Blue Vision и Vision Plus по добър светлинен поток и по дълъг живот.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Имам приятел,който работи за фирмата,която е дистрибутор на тези крушки утре ще го питам за цената и къде можеш да си ги купиш!Моя съвет обаче е да се насочиш към сериите на Philips Blue Vision и Vision Plus по добър светлинен поток и по дълъг живот.. ;)

 

мерси, ще чакам цени и адрес на магазин от който може да се вземе..

 

а имаше едни Philips Premium(май така беше) много ги хвалеха.. тия Blue Vision/Plus по-добри ли са..?

Link to comment
Share on other sites

Има един магазин на бул. "Източен", пред автомивка Румекс. Точно на спирката е. Оттам си бях купил крушки Осрам, за Филипс не съм проверявал.

Link to comment
Share on other sites

Въпросния магазин се казва 4X4, и аз съм пазарувал от там, не е зле.
Всъщност писах за друг магазин, специално за осветителни тела (и всичко за тях) и той наистина се намира точно зад спирката. Но бях забравил за "4х4", който се намира 50-тина метра по-нататък (посока Марица). Да, не е зле - имат доста разнообразни аксесоари, но нямам инфо какви крушки продават там и как са цените. Сега ми идва наум, че в Практикер имаше доста видове авто-крушки. Струва си да се погледне, а и цените там по принцип са нормални.
Link to comment
Share on other sites

В 4Х4 последния път имаха и филипс и осрам, но аз цени немога да каже понеже беше доста одавна. Аз лично файда в тях не виждам, има много по-евтини неща със същото качество.

Link to comment
Share on other sites

да се похваля.. взех си Philips power2night GT130.. страшни крушки.. наистина видимостта през ноща се подобрява в пъти..

 

Кажи ориентировъчна цена на въпросните крушки, че едната ми преди час даде фира, та мисля да взема нещо по-така. Значи искам само да светят бяло, а не както обикновените жълто. Също така ако може някой да ми препоръча габарити? Искам сини, но не съм изобщо в час с моделите и т.н. Просто за сефте откакто съм шофьор ми се налага да сменям крушка на фар, въпреки, че имам около 100000 км стаж. На тази и старата ми кола само съм сменял по един стоп и толкова :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Кажи ориентировъчна цена на въпросните крушки, че едната ми преди час даде фира, та мисля да взема нещо по-така. Значи искам само да светят бяло, а не както обикновените жълто. Също така ако може някой да ми препоръча габарити? Искам сини, но не съм изобщо в час с моделите и т.н. Просто за сефте откакто съм шофьор ми се налага да сменям крушка на фар, въпреки, че имам около 100000 км стаж. На тази и старата ми кола само съм сменял по един стоп и толкова :laughing:

 

точно този модел ги взех от АВТО 1 до папараци.. за 31 лева.. светят супер бяло..

сега ще заменям габаритите с бели диоди с цокъл(2-3 лева са), че ме дразни това жълто..

Link to comment
Share on other sites

Май това ще е новия хит на Philips....звучи доста внушително +80% повече светлина,ама и цената си я бива около 70 лева!!!

 

http://www.xp-lamp.com/

 

ЕДИТ:Оператор честито за лампите аз не съм писал понеже бях се залисал в тия жеги и забравих да питам моя човек....сори!!!

Link to comment
Share on other sites

То хубаво 80% повече, но няма ли да е повече и консумацията, както и товаренето на копчето за фаровете и окабеляването? :bgrin: Иначе лошо няма, може спокойно да замествам уличните стълбове, някои от които не виждам смисъл да ги има, защото светят точно като свещ в зала...

Link to comment
Share on other sites

То хубаво 80% повече, но няма ли да е повече и консумацията, както и товаренето на копчето за фаровете и окабеляването? :bgrin: Иначе лошо няма, може спокойно да замествам уличните стълбове, някои от които не виждам смисъл да ги има, защото светят точно като свещ в зала...

Не разбира се!Това са си съвсем нормални крушки просто ползват нова технология...даже някъде прочетох,че дори консумацията им е по ниска ама сега не мога да открия линка!Това със сигурност ще ми бъдат следващите крушки....сега съм с VisionPlus (+50% more light) и съм много доволен буквално правят ден пред колата!БТВ намерих ги по евтинко тия пущини 54 лева! :punk

 

http://www.autoe-xtras.com/index.php?page=...p;lp=2&ps=0

Link to comment
Share on other sites

тия крушки на philips и osram са с намален живот поради повечето нагряване на самата крушка..това нагряване дава повечето светлина..

Link to comment
Share on other sites

тия крушки на philips и osram са с намален живот поради повечето нагряване на самата крушка..това нагряване дава повечето светлина..

Ми аз си ползвам филипса вече 2 години не са мръднали....това за намаления живот от теб го чувам!

Link to comment
Share on other sites

Ми аз си ползвам филипса вече 2 години не са мръднали....това за намаления живот от теб го чувам!

 

то даже на самите опаковки има едни часовници.. единия(на обикновнната крушка) е запълнен целия.. а на тия с повечето светлина е наполовина.. то така го пише производителя..би трябвало да е така..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...