Jump to content
BulForum.com

Колко е разхода на гориво при Голф 3 1.6 МИ?


gadniqt

Recommended Posts

7-8 газ на 1.6 двг , като се каро до 2000 оборота.. то може ли да караш до 4-5хил. оборота и да искаш малък разход..

който невярва нека пробва.. буса ми 1.6 дизел , извън града 4-5 в града най-много 6.. ама се кара като хората не да се ядосваш да настъпваш и пак да спреш на светофара след 100 метра..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Аз карам голф 3-ка от 6 години 1,8 моно инжекция 75 коня (вечният двигател на Фолксваген).ААМ.

На бензин ми гори 7 извън 8 -9 градско.

На газ ми гори 9 извън и 11-12 градско .

Ама яко си го настъпвам ,той и без това си е куц кон с тия 75 кобили... ;):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

А иначе 1.8Ми ми гори 12 градско и 8 извънградско - но аз доста настъпвам...

Номера е да отидеш към кат някъде към 6:30-7:00 сутринта защото тогава им се сменят смените и има малко който дебнат ;) Аз мойта трошка е карах в този часови диапазон и нямах никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо останах с впеч., че разговора за нерегистрираните автомобили е един или два поста над моя :) сори.

 

Да сме пункутални ето какво пише в закона -

 

Чл. 140. (1) По пътищата, отворени за обществено ползване, се допускат само моторни превозни средства и ремаркета, които са регистрирани и са с табели с регистрационен номер, поставени на определените за това места

 

л. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:

 

1. управлява моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред или което е регистрирано, но е без табели с регистрационен номер или табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места;

 

И не карайте на халогени, че -

 

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Link to comment
Share on other sites

Аз карам голф 3-ка от 6 години 1,8 моно инжекция 75 коня (вечният двигател на Фолксваген).ААМ.

На бензин ми гори 7 извън 8 -9 градско.

На газ ми гори 9 извън и 11-12 градско .

Ама яко си го настъпвам ,той и без това си е куц кон с тия 75 кобили... ;):):)

 

Kви са тия разходи кво е тва чудо. Браво HGT 5 цилиндъра 2 литра и 20 клапана в най-големия студ отчете на колонка 11.1 литра А98Н. С тая уговорка, че тва е едно от най-запазените и добре поддържани ХГТ-та в ПЛД.

Link to comment
Share on other sites

Разходите са си напълно нормални и си зависят и от доста странични фактори-задръствания,колко се настъпва,зима,лято...и т.н.Не знам,ама на някои хора колите направо им връщат бензина май.Вектра 2.0 да гори 5/100...че те нова и дават повече :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Разходите са си напълно нормални и си зависят и от доста странични фактори-задръствания,колко се настъпва,зима,лято...и т.н.Не знам,ама на някои хора колите направо им връщат бензина май.Вектра 2.0 да гори 5/100...че те нова и дават повече :laughing:

по каталог е 5.7, ако не ми вярваш идвай слагаме 10лв да видим колко ще мине? Иначе е засичана миналото лято до Варна и обратно :bgrin:

 

:пп 10те лева са от теб :P

 

Ето и един пост на колегата от форума със същата вектра, общо-взето дава като моите резултати само градското му е 8 :)

Кой има от вас такава кола,няма зн. А,В,С.Аз имам една Вектра А и съм много очарован като за кола на 16г.Има фул екстри (климатик,бордкомп,ел пакет) и е 2.0NE 115 к.с.Ако ви кажа и разхода сигурно няма да ми вярвате ама гори към 6 на сто бензин извън и 8 вътре в града.Аре стига съм си хвалил баракудника,ами дайте и вие отзиви!

 

и не мога да разбера за къв уй ми е да лъжа колко ми гори колата?!

Link to comment
Share on other sites

На моя Спортинг му дават 9,7 на сто. Мотора е 1,2 16В 86 мулета. Тва всичко е на книга. Е да ама на мен ми даде 7и 5 да го кажем ;). А го карам сутрин в задръстване и вечер пак в задръстване. Доволен съм ;)

Link to comment
Share on other sites

На моя Спортинг му дават 9,7 на сто. Мотора е 1,2 16В 86 мулета. Тва всичко е на книга. Е да ама на мен ми даде 7и 5 да го кажем ;). А го карам сутрин в задръстване и вечер пак в задръстване. Доволен съм ;)

А тези разходи по каталози не са ли с средна скорост от еди колкоси километра в час а-у...тоест доста ще се различава от едно каране нормално та дори задруствания и такива работи пък може и да си късметлия или вълшебник :punk :D

Link to comment
Share on other sites

А тези разходи по каталози не са ли с средна скорост от еди колкоси километра в час а-у...тоест доста ще се различава от едно каране нормално та дори задруствания и такива работи пък може и да си късметлия или вълшебник :punk :D

 

Не съм вълшебник. Сутринта е задръстването на сточна гара. Вечер по-рядко в ГОЛЕМИТЕ задръствания пак там, но утре ще ти сканирам на Италиански да видиш какво пише. Ако го разбираш ОК. Имах една дръпка и с 14 литра и 300 грама минах 190 200 км. Смятай ;). А на Бравото по книга му дават 13.7 или 13.4 нещо то сорта ;)

Link to comment
Share on other sites

Еми радвайте се на колите си тогава-хем са мощни,хем икономични :P Ама за такъв разход сигурно не трябва и да се настъпват хич.Как засичате разхода?По борд компютър или...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...