Jump to content
BulForum.com

Честит Свети Валентин!


Recommended Posts

От жриците на любовта.. мда :)

 

Какво да ти кажа.. не харесвам Свети Валентин по няколко причини :)

 

Първо защо само един ден в който да направиш специална вечер за половинката. Не ми харесва защото е някак си твърде клиширано. Не ме кефи публичността на цялата работа - съответно не ме кефят хората които публично демонстират любовта си на всевъзможни места. Няма да си кривя езика и този път - дразнещо е за хората които не са in a relationship. Пък и тия връзки.. са си нещо лично ама това е отделна тема. :)

 

Ако говорим лично за мене :) Аз в момента не съм обвързан с никого и съответно утре няма да празнувам (като изключим студената бутилчица Шуменско червено която ме очаква - моята единствена приятелка която никога не ме изостави дори и в най трудните моменти!!)

 

... и съответно :D мисля че имам правото да си злобея и да спамя с брутални psycho-флашчета по свети-валентинските теми на хората :) Пък това дали имам нужда от психиатър.. ще го реши личния лекар в момента когато ми подпише съответното направление :D

Link to comment
Share on other sites

Ей на това му викам картичка за Св. Валентин :lol: :lol: :punk :lol: :punk

Смях!!! Този празник наистина е пълна измишльотина !

Първо не е православен,а католически - американски празник, българския е Трифон Зарезан. А май май се оказа ,че е езически празник в крайна сметка защото го няма тоя светец и в католическия календар.

Второ, защо трябва човек да засвидетелства любовта си в точно определен ден. Такъв ден трябва да е всеки, а ако не е така,значи просто тя липсва ;) Имам предвид ,че цялата тази показност е отвратителна :sick Като някаква секта ми изглежда :lol:

 

А в крайна сметка на хората не им трябва празник свети Валентин за да се обичат. Обичайте се,уважавайте се и всичко ще е ок :)

Link to comment
Share on other sites

The uncertainty, the rejection, the bullshit, the cheating, the lying, the games, the weird fucking mating ritual dance, the expectations, the mood swings, the temper tantrums, the breakups and all that awful piece of shit feeling only another human being can make you feel. No thank you.

 

Честит Свети Валентин! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да разваля темата. Ако сте католици.. Нямам проблем, НО ВИЕ НЕ СТЕ! Не мога да повярвам, че има толкова ниско деградирали хора, които търсят повод да подарят сърчице на приятелката си или по - лошо... Стегнете се малко! НЕ много.. Малко се иска...

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...eoid=1916246942

Link to comment
Share on other sites

Тоя празник е търговски празник... ако може от празнуването на националния празник на Занзибар да се правят пари - и него щяха да ви накарат да празнувате. Всичко е яка манипулация с цел да купува народа - сърчица, балончета, подаръци.. на кой му пука за любовта, бизнеса трябва да върви, пари да се въртят... Ако традицията на Трифон Зарезан изискваше масова размяна на подаръци - тогава днес щяхме да празнуваме със същата истерия трифоновден. Въпрос на манипулация... До преди десет години никой не беше и чувал за тоя празник, щото никой нямаше далавера от него. С отварянето ни към света и влизането на чуждите компании у нас - ето ти нов празник, не защото ни се празнува, а защото трябва да се купува.

 

Та така - днес празнуват търговците и най-вече цветарите... Консуматорското общество си създава празници.

Link to comment
Share on other sites

Тоя празник е търговски празник... ако може от празнуването на националния празник на Занзибар да се правят пари - и него щяха да ви накарат да празнувате. Всичко е яка манипулация с цел да купува народа - сърчица, балончета, подаръци.. на кой му пука за любовта, бизнеса трябва да върви, пари да се въртят... Ако традицията на Трифон Зарезан изискваше масова размяна на подаръци - тогава днес щяхме да празнуваме със същата истерия трифоновден. Въпрос на манипулация... До преди десет години никой не беше и чувал за тоя празник, щото никой нямаше далавера от него. С отварянето ни към света и влизането на чуждите компании у нас - ето ти нов празник, не защото ни се празнува, а защото трябва да се купува.

 

Та така - днес празнуват търговците и най-вече цветарите... Консуматорското общество си създава празници.

10x u :)

айде да ви е весело :tongue

Link to comment
Share on other sites

Честито на всички , които празнуват :)

Честито и на именниците , все пак тва не е само празник на влюбените ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да разваля темата. Ако сте католици.. Нямам проблем, НО ВИЕ НЕ СТЕ! Не мога да повярвам, че има толкова ниско деградирали хора, които търсят повод да подарят сърчице на приятелката си или по - лошо... Стегнете се малко! НЕ много.. Малко се иска...

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...eoid=1916246942

 

Нито съм православен, нито съм католик... Сигурен съм, че не си от най-набожните!

Тоя празник е търговски празник... ако може от празнуването на националния празник на Занзибар да се правят пари - и него щяха да ви накарат да празнувате. Всичко е яка манипулация с цел да купува народа - сърчица, балончета, подаръци.. на кой му пука за любовта, бизнеса трябва да върви, пари да се въртят... Ако традицията на Трифон Зарезан изискваше масова размяна на подаръци - тогава днес щяхме да празнуваме със същата истерия трифоновден. Въпрос на манипулация... До преди десет години никой не беше и чувал за тоя празник, щото никой нямаше далавера от него. С отварянето ни към света и влизането на чуждите компании у нас - ето ти нов празник, не защото ни се празнува, а защото трябва да се купува.

 

Та така - днес празнуват търговците и най-вече цветарите... Консуматорското общество си създава празници.

Има ден за борба против спин , против рак на гърдата и така и така...Защо да няма ден на влюбените ?!

Кой е казал, че някой обича повече на въпросният ден :D Че търговците намазват - намазват :) Но, на коледа да не би да не намазват ? Излагате се, а някой сигурно и злобеят, че са сами затова "Ще се напием 'шото днеска не е св.Валентин ами е Трифон Зарезан - мрете там комерсиалисти" :D Аз пък, що да не празнувам двете ;) ?

@afx Баце живееш в някъв вакум....

 

Общо взето => всичките сте haters ;)

Честит празник на празнуващите :)

Link to comment
Share on other sites

:lol: повечето май не го зачитат тоя "празник"

все пак честито на всички влюбени

May you always have love to share, health to spare, and friends that care!

Link to comment
Share on other sites

@afx Баце живееш в някъв вакум....

 

Общо взето => всичките сте haters ;)

Честит празник на празнуващите :)

 

Има време и за теб, баце. Животът не е подминал никой. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Нито съм православен, нито съм католик... Сигурен съм, че не си от най-набожните!

 

Има ден за борба против спин , против рак на гърдата и така и така...Защо да няма ден на влюбените ?!

Кой е казал, че някой обича повече на въпросният ден :D Че търговците намазват - намазват :) Но, на коледа да не би да не намазват ? Излагате се, а някой сигурно и злобеят, че са сами затова "Ще се напием 'шото днеска не е св.Валентин ами е Трифон Зарезан - мрете там комерсиалисти" :D Аз пък, що да не празнувам двете ;) ?

@afx Баце живееш в някъв вакум....

 

Общо взето => всичките сте haters ;)

Честит празник на празнуващите :)

Respect! :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Любовта не е била справедлива със всички.. и не всеки се чувства щастлив от.. щастието на другите. И съответно кръга се затваря защото същите тези хора стават егоцентрици. Ами така е - трябва да има и haters иначе нямаше да е интересно :)

Link to comment
Share on other sites

Моля темата да се затвори, поради неспособността на някой хора да се държат зряло. Просто ви съжалявам. Всеки е бил разочарован, но празнуващите не са ви виновни, за да им съсипвате празника. Благодаря на малцината, които коментираха нормално и интелигентно!

 

edit: И, психара, ако мислиш, че всеки под 18г. е олигофрен...

Link to comment
Share on other sites

Само дето днес не е св. Валентин. Не е и св. Трифон... Хайде някой да се поинтересува кои светци чества днес католическата църква и после да си говорим, а? Според календара на католическата църква днес се празнува Св. Св. Кирил и Методи. Шашнахте ли се? И да сте - това е факт. Изобщо няма Св. Валентин в календара нито на католиците, нито на православните. А православната църква днес чества Успение на Св. Кирил.

Link to comment
Share on other sites

След като се порових и аз малко :

Най-разпространената история за св. Валентин е следната: В доброто старо време император Клавдий събирал доброволци за армията си, но никой от мъжете не искал да се бие и да умре, оставяйки любимата и семейството си сами и явилите се били малцина. Тогава на Клавдий му хрумнала щурата идея, че ако забрани брака, доброволците ще станат повече... И, както може би се досещате, тъкмо това направил. Някъде в древната римска държава живял свещеникът Валентин, който напук на императора венчаел влюбени двойки. Изпълнявайки мисията си, той бил заловен и екзекутиран на 14.02.269 г. за подстрекателство. Самата екзекуция била по-скоро тържество, тъй като хората го изпратили с цветя и сладки. Стотина години по-късно хората все още се сещали за това, на което ги учел Валентин и го провъзгласили за светец и покровител на влюбените.

Link to comment
Share on other sites

NightWolf - не си се ровил достатъчно... сайта на бТВ едва ли е меродавен източник в случая... ето:

 

http://www.catholic.org/saints/sofd.php

 

Today's Saint

 

February 14

 

* Sts. Cyril and Methodius

* Sts. Cyril and Methodius

* St. Maro

* St. Abraham of Carrhae

* St. Antoninus of Sorrento

* St. Auxentius

* St. Theodosius

* St. Conran

* St. Dionysius

* St. Eleuchadius

* St. Nostrianus

 

Де го?! Нема го...

 

Какъв хубав пример за масова манипулация, а? Купихте ли си балонче? А кока-количка? Айде бързо марш да си дадете лептата на корпорациите - празник е днес, трябва да празнуват...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...