Jump to content
BulForum.com

Сериалът Rome / РИМ


Burkoff

Recommended Posts

rome12121.jpg

## Режисьор : Michael Apted , Timothy Van Patten , Steve Shill и Alan Taylor

## В ролите : Kevin McKidd , Ray Stevenson , Polly Walker , James Purefoy , Max Pirkis , Kerry Condon , Lindsay Duncan , Tobias Menzies и др.

## IMBD : Линк към IMBD

## BBC : Линк към HBO

## Държава : USA

## Година: 2006

## Времетраене : 42 min

## Език : Английски

## Резюме : This series is off to a stellar start! I was VERY impressed by the first episode. True, a great many characters were introduced, but what do you expect? You have to get the pieces onto the board before the game can begin. I'm really looking forward to where it goes. I'm a history buff with a fascination for Greek/Roman/Byzantine history. "Alexander" was dreadful. I couldn't even watch the first episode of "Empire" without turning it off. But this... this looks good. Now let's get a movie based on Turteltaub's fine book "Justinian". All in all fantastic. I hear that it's only a mini-series slated for twelve episodes. That's a pity. I'd like to see a regular series set in this world. Excellent all around to everyone involved!

## Жанр : Action / Drama / History / Romance / War / TV-Series

## IMDB voting : 9.0/10 (1,077 votes)

 

Rome S02E01 [HDTV XviD]@ www.ZAMUNDA.net

 

Rome Сезон 1@ www.ZAMUNDA.net

Link to comment
Share on other sites

Сериялчето го има качено и на локала

направо ме плени с първия сезон всяка една серия си заслужаваше

останах приятно изненадан като разбрах че ще има и 2-ри сезон

филмчето е голяма лудница

Оценка: 9.9/10

Link to comment
Share on other sites

Доста скучен на моменти, но иначе добър. Гледал съм само първите 3-4 серии само и скоро няма да гледам повече.

Link to comment
Share on other sites

liquid

Не ми е ясно защо си даваш отрицателния коментар като се гледал само няколко серии

изобщо не си прав че е скучен ( по този ти коментар се разбира че не разибраш от добър филм )

а и до колккото помна ти винаги се изказваш отрицателно относно даден филм

Link to comment
Share on other sites

Имам го свален от доста време и все се каня да го гледам, но уви. Явно наистина си заслужава...

Link to comment
Share on other sites

liquid

Не ми е ясно защо си даваш отрицателния коментар като се гледал само няколко серии

изобщо не си прав че е скучен ( по този ти коментар се разбира че не разибраш от добър филм )

а и до колккото помна ти винаги се изказваш отрицателно относно даден филм

 

Не изказах изцяло отрицателно мнение. Изгледал съм първото ДВД от първи сезон- това са около 3-5 епизода. Достатъчно според мен за сериал от 12, за да разбера за какво става дума. Казах, че е муден и малко бавно стават нещата и не е динамичен, че да държи итнереса. Не може да се гледа по всяко време. Иначе не знам как по този коментар се разбира, че не разбирам от хубави филми? Не ми се изброяват сега, но ако ти се минава през постовете ми разгледай. Наскоро изразих даже възхищението си от няколко филма пък и не виждам смисъл да пускам теми или коментари за всеки филм, който ме зариби. От хубави филми си разбирам аз. Като ти гледам ника мога да изкажа мнение, че не разбираш от хубава музика, но...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Явно сме малко почитателите на този сериал,но аз лично много се зарадвах ,че пуснаха и 2-ри сезон :punk Хубаво е човек да види житието и на простия римлянин ,а не само на Цезарите.Много добре направено сериалче.Особено кефи градския глашатай,с неговите ръкомахания :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз следя редовно сериала още от 1ви епизод на 1ви сезон... Но щях да се радвам ако просто бе свършил със самоубийството... Сега МОЖЕ БИ МОЖЕ да се разводни.. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Втория сезон беше лудница

много добър сериал

и аз не вярвам да има трети сезон

макар че няма да е лошо да има още един последен сезон

Link to comment
Share on other sites

Сериала е уникален..дава може би най реалистичната представа за живота и политечески борби в Рим...просто останах много впечатлен от сериала.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Тъкмо превършвам гледането за втори път на Рим и продължавам да твърдя, че това е най-добрия сериял правен някога. Всяко действие, всеки жест просто те вкарва в атмосверата на филма. Американците трябва да го гледат още веднъж, за да се научат да правят исторически филми.

Link to comment
Share on other sites

Сериала е уникален..дава може би най реалистичната представа за живота и политечески борби в Рим...просто останах много впечатлен от сериала.

 

 

Тъкмо превършвам гледането за втори път на Рим и продължавам да твърдя, че това е най-добрия сериял правен някога. Всяко действие, всеки жест просто те вкарва в атмосверата на филма. Американците трябва да го гледат още веднъж, за да се научат да правят исторически филми.

 

И аз го изгледах преди няколко месеца и съм на 100% съгласен с горните мнения. Като се има предвид, че Рим ми е малко мания, също мога да кажа, че не съм срещал по-реалистично представена атмосферата в древната империя.

 

10/10

 

---

Актьорския състав е също луд. И Цезар и нашите двама герои, и Атия и почти всички женски персонажи.

А само като се сетя за наглата, надменна физиономия на Антоний ми става весело. :)

Link to comment
Share on other sites

Несъмнено шедьовър. Силно препоръчителен за всеки, който обича старовремски сюжети. Много може да се научи за културата на Римската империя и 90% от нещата във филма са точно както са описани в историческите книги. Показва, че дори преди 2000 години хората са били абсолютно същите както и днес. Светът си мени облика, но хората са си все същите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...