Jump to content
BulForum.com

Problemi sys Siemens C55


Guest jetpilot

Recommended Posts

Guest jetpilot

Kakyv software da izpolzvam, za da promenyam kartinkite i melodiite za C55. Vsichko, koeto probvah mi dava greshka v transfera na danni. Probvah i s Java Enable, no i tova ne dava rezultat zashtoto i tazi programka ne dejstva vyrhu telefona.

Link to comment
Share on other sites

Kakyv software da izpolzvam, za da promenyam kartinkite i melodiite za C55. Vsichko, koeto probvah mi dava greshka v transfera na danni. Probvah i s Java Enable, no i tova ne dava rezultat zashtoto i tazi programka ne dejstva vyrhu telefona.

Това не знам, но и мен живо ме вълнува, понеже мисля да си купувам кабел, а пък какъв е смисъла ако нямам софтуер за телефона. Айде някой аок знае да си каже :)

Link to comment
Share on other sites

За да можеш да подменяш и качваш игри,мелодии или картинки на Siemens C55 трябва да :

1.Купиш кабел.

2.Отвориш Java порта на телефона с Siemens AeroOff&Java Enabler.

3.Инсталираш Siemens Data Exchange и си готов.

Link to comment
Share on other sites

nqkoi pravil li go e tva poslednoto, 6toto v club-siemens.ne6to si, 4etoh 4e naroda navyn sa si kupili i data cables i aparata, i dori igri namerili, no taka i nikoi ne e uspql da sloji kvoto i da e na C55, prosto ot Siemens sa reshili 4e moje da se izkarvat pari ot logos, sounds, games i sa zabranili ka4vaneto na kvoto i da e prez "vsemogy6tiqt" kabel :)

 

ako nqkoi vse pak e uspql da otklu4i C55-cata si da dava podrobno info, 4e s taq Persiq 3-4 niva napravo skuka...

Link to comment
Share on other sites

по принцип възможостта за ъплоуд на Java приложения и полифонични мелодии е софтуерно заключена.има Java enabler, но на телефона има нещо наречено test point - това е един резистор, който трябва да се отпои от платката на телефона, но тогава не може да се ъпдейтва софтуера на телефона, за да се "разкодира" също трябва да го няма тест поинт-а.появиха се обаче unlocker-и, който използваха buffer overflow за разкодиране без махане на тест поинт-а.не съм правил нещо подобно защото нямам такъв телефон - това са просто неща, които знам.

Link to comment
Share on other sites

Neznam dali ste svarshi rabota, tova, koeto ste vi kaza, no neka da opitam. Eto kakvo pravia az:

Ako iskate da si pretochite cvetni kartinki ili polifonichni melodii na GSM aparata vi, moze da minete i bez vsiakakvi kabeli, programi i kakvo li oste ne.

Otidete na www.tagtag.com i prochetete za kakvo stava vapros. Nakratko, dalaverata e slednata:

Na www.tagtag.com si pravite sobstvena WAP stranica, kachvate si kakvoto si iskate (kartinki, melodii i kakvo li oste ne v ramkite na 1MB) sled koeto vlizate s WAP fukciata na telefona na vaprosnata stranica i si iztegliate, tova, koeto ste kachili (mozete da tochite i ot stranicite na drugite useri). Tova ste vi struva 6st. na minuta. Po moi izchislenia edna melodia ili kartinka se svalia za okolo 2-3 do 5 min.

Ako obache iskate da se zavirate po samia telefon s cel edi si kakva, to togava spomenatia ot men variant niama da vi svarshi rabota.

Link to comment
Share on other sites

be tva prez wap-a e predelno qsno, no trqq se puska wap-a, sled tva qko kihane, ako da kajem iskash 100 logota!?!? kvo pravish togava...gledash smetkata v kraq na meseca i  :punk

Tuk ne stava vapros za logo, a za cvetni kartinki i polifonichni melodii. E, ako iskash vseki den da pretochvash po 10 broia, ste ti izlezne soleno, no mislia che tova ste e samo parvia masec, posle ste ti pisne.

Link to comment
Share on other sites

no mislia che tova ste e samo parvia masec, posle ste ti pisne.

da ue, az wdignah goliama olelia dokato si nameria kuplung i si naprawia kabel za moia telefon i posle kwo ? po-malko i ot mesec mi iztraia entusiazma, kachih si edna lubima melodia i edin wallpaper, niakolko igri i towa e, nachesah si krastata det sa wika.

Link to comment
Share on other sites

Я дайете повече инфо за тия кабели. Аз днес ходих да си търся кабел за М55. Влезнах в Германос да питам, а ония вика 50лв. Трябва да съм луд да дам 50лв за един кабел! То горе-долу толкова струва Irda-то. Някой знае ли къде се продават такива кабели. Казаха ми, че трябва да струва м/у 25-30лв, а на старо до 10лв.

Link to comment
Share on other sites

точно за М55 във Вега-та ми казаха че имат и струва 15 лв.

това е бившия магазин Урал на главната, дето продаваха части за велосипеди, ако не си толкова "стар" да го помниш, значи на ъгъла срещу последния дюнер Аладин, точния адрес е ул. Опълченска 1

а пък М55 няма IrDA така че само кабел те оправя, макар че ако това което казва rasco за C55 важи и за М55 тогава няма смисъл да купуваш кабел

аз ако си намеря един конектор от hands-free ще се опитам да направя кабел използвайки hardware за Nokia кабела ми и тогава вече ще мога да споделя впечатления кой софтуер работи и кой не

сестра ми е с М55, и ми мрънка за кабел, затова проблема е актуален и за мен

Link to comment
Share on other sites

Аз свалих някъв софтуер от siemenes.com и в него има възможност за промяна на всяко (почти) едно нещо по телефона - картинки, аудио, игри и т.н., та това ме навежда на мисълта, че rasco може и да не излезе прав (а дано). А пък сестра ми има C55, така че ще пробвам и с него и ще кажа какво е станало.

Link to comment
Share on other sites

тест поинта го има на всички телефони от 55 серия.пояснявам - тоя тест поинт е за unlock и java enabler, но както казах появи се метод за буфер оувърфлоу, който позволява отклучване без да се маха тест поинта, а цялата 55 серия, М/МТ50 и СЛ4х т.е всички java телефони на Сименс сасофтуерно заключени за ъплоуд на java приложения и полифонични мелодии през кабел.самото отключване на старите модели е тривиално, при новите също, но трябва да го няма тест поинта.колкото до кабел - става и стар кабел от Сименс телефон S25/x35/x45 само куплунга и пинаута са различни.

Link to comment
Share on other sites

ето тук www.gsmschwantz.com има доста софтуер за ънлок и не само за Сименс и други телефони.само бъдете внимателни след това да не ходите на Руски да ви дерат кожите :D

Link to comment
Share on other sites

пояснявам - тоя тест поинт е за unlock и java enabler

.........

всички java телефони на Сименс са софтуерно заключени за ъплоуд на java приложения и полифонични мелодии през кабел.

малко неясно стана

значи правилно ли разбирам че в първия случай когато говориш за unlock става дума за отключване на телефон към други оператори, когато това е необходимо, а във втория случай когато говориш за отключване на java и ringtones upload-a това е друга операция (по-добре да и викаме enable, щото иначе много видове unlock стават).

Мен конкретно ме интересува качването на картинки и мелодии. Ти споменаваш че мелодиите също са забранени, кажи дали поне картинки може.

И за метода с buffer overflow за кое отключване се отнася ?

Link to comment
Share on other sites

Оууууу, якооо...:)

Току що си напълних М55-то със мелодии, не остана място...

После ще пробвам и с игрите как е, и с картинки, и с логота.

 

Довечера като се прибере сестра ми, ще ви кажа дали и на С55 става.

 

 

Едит: Телефона не е заключен или там каквото беше.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...