Jump to content
BulForum.com

Linux и Visio


GLT

Recommended Posts

Наложи ми се да пускам интернета на компютъра на един приятел, който е към Визио.

Преди бях чел, че онези лейки от Визио правят някви галимации със затваряне на портове.

Интерфейсите са конфигурирани коректно.

Това което направих е да отворя затворените от Визио портове:

echo "1025 10000" > /proc/sys/net/ipv4/ip_local_port_range

 

Е да, ама не стана, дайте няква идея дали Визио са направили и няква друга простотия, която трябва да се прескочи.

Link to comment
Share on other sites

Aз съм пускал нет на визио през компютър, който го рутира с OpenBSD. Проблема е, че те блокират портовете над 32 000, а при NAT портовете отиват доста нагоре. Затова му задаваш при NAT-a да държи портовете статични.

Link to comment
Share on other sites

МММММ, май не съм толкова дорасъл за темата и незнам дали ще се справя.

Намерих

ТОВА

за случая, ама много недостиг на информация имам в главата си.

Ако има някаква хватка без да се задълбавам толкова и да губя време кажи, ако не.... все някога ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да засичат по TTL (time to live) пакетите. На Windows по default му е TTL 128. А на различните Линукски дистрибуции е различен. Ако има начин да се смени TTL-а на линукса на 128 може и да стане работата. Така поне мисля аз. Защото TTL-а го има във всеки изходящ пакет.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Наложи ми се да пускам интернета на компютъра на един приятел, който е към Визио.

Преди бях чел, че онези лейки от Визио правят някви галимации със затваряне на портове.

Интерфейсите са конфигурирани коректно.

Това което направих е да отворя затворените от Визио портове:

echo "1025 10000" > /proc/sys/net/ipv4/ip_local_port_range

 

Е да, ама не стана, дайте няква идея дали Визио са направили и няква друга простотия, която трябва да се прескочи.

 

az sam s swackware v mrejata na visio echo 10000 25000 >/proc/sys/net/ipv4/ip_local_port_range

visio rejat si4ko pod 10000 i nad 30000

uspeh

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

При визио няма TTL филтър

единственото което ти трябва е това редче :

echo "1024 4096" >/proc/sys/net/ipv4/ip_local_port_range

 

Същото сваляне на портове се налага и при Виста :)

 

PS - Не можете да отворите затворените от Визио портове, но можете да накарате линукса ви да ползва разрешените портчета :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ами аз ползвам нет от визио имам сървър на линукс слакуаре 11

 

и ползвам echo "1025 4096" > /proc/sys/net/ipv4/ip_local_port_range

НО !!! си го опишете във крона щото след ребоот пак няма да имате нет

 

!!! Обадете се в офиса на 62-43-94 за рефикс на мак адреса на ланката и след 10 15 минути мжете да радвате

 

Дано съм помогнал

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Окей и аз имам въпрос отностно рутирането на нета :) ... Та имам слак, рутирам си нета през НАТ, локалните портове са ми 1024 - 4096 (стандартните настройки на слака). Обаче като форуардвам портове към моя компютър - примерно за биткомет, дцц или някоя игра - за да мога да ги ползвам и да не ме считат за firewalled не става. Едно време като бях на ек нещата си работиха перфектно, но сега със визио явно има някакво разминаване? Може би се блокират определени портове или?

 

Накратко визио -> рутиран нет -> винаги firewalled ме показва дори когато са forwardнати портовете.

 

Предварително мерси за помоща :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...