Jump to content
BulForum.com

D-link Ruter


Recommended Posts

Uf...nachi:

 

Stava vapros za tova che ot langame-ski internet se rutira posredstvom tozi ruter na 2 komputara do tuka e super.

no poneje internet saita za gledane na filmi na langame e napraven taka che tarsi filma v \\komputar\dir\file.avi nemoga da gledam filmi zad tozi ruter.

 

Nqkoi moje li da mi dade ideq kak da prodceidram i eventualni kakvi pravila da mu zadam ?

 

Kogato napisha \\komputar ne mi otvarq nishto...predi otvarqshe.

Link to comment
Share on other sites

Смени МАС адреса по който е настроен компютъра (ланкартата) с този на рутера или се обади на съппорта да им продиктуваш новия адрес на рутера, но ми се струва че първият вариант е по-добър ;)

Link to comment
Share on other sites

:P :P az da ne sam na 10 bre :) tva beshe parvoto koeto napravih.Spored men trqbva nqkakvi pravila da zadam v filters no ne znaq kakvi tochno.
Link to comment
Share on other sites

Spored men trqbva nqkakvi pravila da zadam v filters no ne znaq kakvi tochno.

 

Въпроса ме заинтересува, и като дойдох на работа включих рутер 3COM към фирмената мрежа, след

което се опитах през него да видя компютрите в мрежата - ситуацията е същата както при тебе. Оказа

се че те се виждат само по IP адрес, а не по име. Мисля че можеш да осигуриш връзка ако замениш

името на филмовия сървър с неговия IP. Не зная дали твоя D-Link поддържа VPN. Моят не го може, и

затова не зная дали включването на сървъра като член на виртуалната мрежа ще помогне, но си стува

да се опита.

Link to comment
Share on other sites

какъв модел ти е рутера? аз съм с d-link di-604, гледам няма VPNetwork, но има Virtual Server

"Virtual Server is used to allow Internet users access to LAN services." :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Interesno tova "bug" na tqhnata mreja li e ili na ustroistvoto ...

 

Не мисля че проблема е в тези две неща. По скоро компа не се свързва с истинския DNCP

сървър. Тези рутери изпълняват ролята и на DNC сървър, поради това всички мрежови настройки

по подразбиране се оставят на автоматични. По този начин обаче компа търси съответствие между

име и IP адрес за LAN връзките в рутера - това е причината компютър който не е в локаната мрежа

на рутера да се вижда по IP а да не се вижда по име. Може би ако се настрои в TCP/IP протокола

на мрежовата карта да търси DNCP-то на доставчика, а не да е на автомат, нещата ще заработят.

Не зная обаче дали по този начин компютрите зад рутера няма да спрат да се виждат.

Link to comment
Share on other sites

Blogodaria za suveta shte probvam kato mi ostane vreme i shte pisha ako ima neshto interesno

 

ако не стане, виж дали твоя рутер има DMZ ако има сложи на DMZ твоето локално IP и може да има резултат :)

Link to comment
Share on other sites

E 4e kak iskash da otkriesh ime, koeto prinadleji na drug DNS... v momenta ti polu4avash vsi4ko ot 192.168.1.1 ili kakto tam si si nastroil rutera... kato iskash dostup do onzi kompiutar dostupi go po IP.

Eto ti primer: \\kompiutar\dir\file.avi da stane \\80.80.80.80\dir\file.avi

Prosto checkni s edin ping "pong" naprimer predi da varjesh rutera vaprosnoto pc i si gotov.

Estestveno ima i drugi varianti, no za tvoite celi mi se vijdat kato ne nujno uslojnqvane na problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
A ako vavedesh langameskte DNS-i ru4no na tvoita mrejova karta, vmesto tq da gi vzema po DHCP?

Това не се касае до DNS-ите а до gateway-a, който няма как да бъде променен. Мисля, че единствения вариант е посредством VPN, който в случая е невъзможен :bgrin:

Тъй, че с промяната на nameserver-a с IP адрес е най-разумния вариант.

Има и друг вариант ако си на XP.

C:/windows/system32(или system)/driver/etc/ там има един файл hosts или hosts.sam едитваш с notepad и най-долу дописваш

примерно ако едното IP на сървъра да кажем е 10.10.10.3 а името на сървъра е ZGAN ти записваш

10.10.10.3 //ZGAN

и така за всички IP-та. Мисля, че схващаш идеята ;)

Успех.

 

П.С. Ако файла случайно се казва hosts.SAM махни разширението му да остане само hosts :-D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...