Jump to content
BulForum.com

Ресивър-струва ли си


Recommended Posts

Искам да си взема някакъв ресивър.Понеже нямам много кинти се спрях на http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...1311&cat=16 .Въпроса ми е струва ли си? На мен не ми трябва много силен звук.Ако си купя примерно и тези колони http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...1302&cat=16 ще свири ли добре?Или дайте някакви други предложения.

Link to comment
Share on other sites

ami nqma da sviri zle. no ne trqbva da o4akvash koi znae kolko. Tozi receiver e dobre za kolonite ti, moje bi malko po silen shte gi izpuva po silno no ne e bolka za umirane. Loshoto e 4e 200 lv za receiver + 200x2=400 za koloni = 600. I ako dobavish po natatuk surronud shte ti izleze pove4e ot kolkoto edno hubavo 5+1. A ni6to 4udno 5te +1 da svirqt po dobre.

Link to comment
Share on other sites

Склонен съм да се съглася с колегата над мен Thief . Аз съм бил винаги против тези системи 3+1 , 5+1 и тем подобни НО като гледам ресийвъра за тези пари е що годе задоволителен и с тези тонколони ще бъде задоволително . Искам да ти препоръчам две неща

1- Като избираш ресийвъри или усилватели и тонколони за предпочитане е омовете да са им еднакви

2- Не ги разглеждай само през монитора най-хубаво отивай на място и виж как ще звучат на живо , което на теб ти хареса по звучене него си вземи .

EDIT: Зависи за какво ще ти бъде дали за гледане на филми или за слушане ( думкане ) на музика с цел дразнене на съседите .

Link to comment
Share on other sites

Този ресивер за нищо не става. Колоните също. Преди няколко години гледах тонколони които бяха 300 лева едната, Китайски, Pure Acoustics, бяха по 300W и тежаха 6 килограма. Звука беше напълно незадоволителен. Ресивера няма нито функции, нито мощност, нито име, да не говорим, че е 4 ома, което е глупаво. Един нормален стерео усилвател е 300 лева, какво остава за ресивер който е 200. За по-малко от 500 лева, хубав ресивер няма как да вземеш, а дори и да вземеш за 500 лева, той ще е стар модел и няма да има новите технологии. Или се насочи към 5.1 система, или приготви още към 1500 лева, за нещо свястно. (ресивер + колони + съраунд + вуфер)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...