Jump to content
BulForum.com

Problem s video memory na laptop


ack

Recommended Posts

Imam Compaq Presario laptop .originalno e bil s 64 mb RAM,az go upgrade-nah i sega e 320 mb RAM. Video pametta e 8 mb shared .Mozhe bi stoto i ramta e bila malko i za tva taka e napravena video pametta...Mozhe li 4rez upgrade na BIOS-a da se uveli4i videoto pametta,ili trqbva da se slaga vunshna video karta?

Link to comment
Share on other sites

Kato stana vapros za laptopi i az imam problem sas moq. Ta zna4i ma6inkata e DELL SMARTSTEP 200N sas Ati mobiliti 32 MB sobstwena pamet. Problema e tam, 4e pri mnogo ot igrite (po-novite zaglaviq nai ve4e 3D) pri puskaneto na igrata se poqvqva sin ekran za sekunda (ne6to kato siniq ekran na wina ama izpisan otgore do dolu) koito dori ne moje da se pro4ete i sled tova ma6inkata se restartira (sama). Tai kato tazi "mizeriq" me q pravi samo na 3D igri re6ih da smena draiverite na videoto (razbira se novite gi izteglih ot saita na DELL po markata na laptopa) no prodaljava da mi pravi sa6tiq problem. Ta ako nqkoi ima ideq za kakvo stava vapros neka spodeli mnogo 6te sam mu zadaljen.

Link to comment
Share on other sites

ack, niama li nastroika vav BIOS-a kolko RAM da polzva videoto? Ako ima promeni gi, ako niama - sorry :( .

Taka ili inache obache, updeit na BIOS-a niama da ti e izlishen. Opitai.

 

mandirimuniak, pri teb iavno stava vapros za driveri ili kofti video. Imah sashtia problem sas edna MSI GEForce 2 MX 400. Edinstvenia variant koito namerih beshe da smenia videoto..... :( Opitai da slozish stari driveri, poniakoga pomaga zashtoto novite driveri .......... neznam si kakvo, ima takiva sluchai. Opitai da drapnesh referentni driveri ot saita na ATI, moze da ima efekt.

Zavri se vav neta i potarsi za tvoiata karta dali niama da izkochi neshto....... ima baia varianti i e nevazmozno niakoi da ti dade konkreten otgovor.

Link to comment
Share on other sites

ack, в офертите за лаптопи ненапразно изрично се казва нещо от рода:

video: еди какво си, 32MB SHARED, или 64MB SHARED.

ако беше толкова лесно да се промени колко е това shared, нямаше да има смисъл да споменават тази подробност в офертите.

Все пак не вреди да погледнеш в BIOS-a, възможно е да има нещо което да ти помогне.

Link to comment
Share on other sites

A mi togava imash samo edna alternativa - driveri. Stari, novi, referentni....... vsiakakvi.

Mozesh da opitash da drasnesh edno pismo na Dell, moze pak da dadat niakoia cenna ideia.

Ценната идея на Дел (а и на която и да е друга фирма) ще е "Препоръчваме Ви нашия последен модел лаптоп ХХХХХХ..."....

Да се опитваш да ъпгрейдваш лаптоп е гъзобол - и накрая почти винаги се убеждаваш, че да си вземеш нов е по-лесното решение...

Link to comment
Share on other sites

Да се опитваш да ъпгрейдваш лаптоп е гъзобол - и накрая почти винаги се убеждаваш, че да си вземеш нов е по-лесното решение...

ov3rm4n, specialno za Dell ne si savsem prav. Bashta mi si vze takava "igrachka" tochno poradi prichinata che podlezi na upgrdade do niakakva stepen. Za duno ne sam ubeden, no za ostanalite komponenti sam pochti siguren. Drug vapros e na kakva cena ;) .

Obazda se chovek vav ofisa im vav Sofia i pita kakvo moze i kakvo ne. Lichno sam kontaktuval s tiah, pazaruvah edin laptop za edin chovek i chesno kazano se ochudih kolko sa otzivshivi horata, neshto netipichno za nashtite uslovia.......

Ako niakoi ima nuzda ot telefon na Dell vav Sofia, da kaze, ste go vzema ot bashta mi.

Link to comment
Share on other sites

по принцип има два вида лаптопи - модулни и немодулни ;) (просто не можах да намеря подходящата дума).та модулните имат доста добра възможност за ъпгрейд.има дори някои с вградени mini PCI слотове.

Link to comment
Share on other sites

Bashta mi si vze takava "igrachka" tochno poradi prichinata che podlezi na upgrdade do niakakva stepen.

Те всички подлежат на ъпгрейд до някаква степен - само че е гъзобол...

 

@rasco - прав си, но каква им е цената?

Link to comment
Share on other sites

Ami v BIOS-a imam samo tri vuzmozhnosti za videoto,ot koito nai visokata e 8 mb :(. A puk i SISoftware mi kazva 4e BIOS-a e tvurde star i ima nuzda ot update,no pustite Compaq,kupeni ot HP, niamat update na saita.Puk i ne sum ubeden 4e vuobste e vuzmozno da se uveli4i shared memory.ne znam... :angry1

Spored vas vuzmozhno li v PCMCIA slota da se puhne niakakva vunshna videokarta? stoto ma6inkata e mnogo dobra ina4e no videoto e pulno ako :angry1

Link to comment
Share on other sites

Има ли опция да забраниш видеокартата на дъното в БИОС-а? Ако има такава опция би трябвало да има и начин да закачиш външно видео. Но ако няма - значи нямаш шанс. Освен ако не грабнеш поялника :D - но тогава пък съвсем може да се оплескат нещата...

Link to comment
Share on other sites

Те всички подлежат на ъпгрейд до някаква степен - само че е гъзобол...

bih kazal 4e specialno za moq laptop do golqma stepen. S edno "kop4e" moga da izvadq slednite ne6ta: DVD;bateriq;HDD;Modem;Ram i saotvetno vednaga da gi smenq s novi.

Otnosno problema mi s videoto pisah na dell i naistina horata bqha mnogo otziv4ivi samo4e za6to li ne se iznenadah 4e prehvarlqt topkata na microsoft i po-specialno na windowsa (a mejdu drugoto win-a mi e originalen no diska e ot dell i ne hva6ta drugi PC-ta i ako imam problem s nego mai trqbva da se konsultiram s dell a ne s microsoft)

Link to comment
Share on other sites

може да е глупав съвет, но що не пробваш с друга боза - 98, 2000.

Nai ve4e 6toto XP mi e licenzen a pak na P4 2.0 Ghz ne6to ne varvi da sloja ne6to razli4no ot XP (win 2000 gore dolu biva ama ne e tam rabotata). Osven tva XP-to ne mi e napravilo nikvi problemi ve4e blizo godina osven gorespomenatite (koito vaob6te ne sam siguren 4e sa ot wina)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...