Jump to content
BulForum.com

HP Certified Technician


Recommended Posts

Трябва ми техник който е сертифициран от HP да работи на тяхно оборудване когато е под гаранция.

Работата е извън страната.

Заплащането е минимум 3000 евро на месец. Честно казано не съм сигурен колко ще е горната границата, но минимума ще бъде толкова. Ако има желаещи най - добре да ми изпратя лично съобщение.

Да повторя: HP Certified Technician.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми техник който е сертифициран от HP да работи на тяхно оборудване когато е под гаранция.

Работата е извън страната.

Заплащането е минимум 3000 евро на месец. Честно казано не съм сигурен колко ще е горната границата, но минимума ще бъде толкова. Ако има желаещи най - добре да ми изпратя лично съобщение.

Да повторя: HP Certified Technician.

 

Малко е извън темата, но искам да те попитам за коя държава става въпрос по-точно и дали си наясно как се придобива такъв сертификат. И за какво оборудване става въпрос? HP е голяма фирма и имат доста отдели :)

Link to comment
Share on other sites

Малко е извън темата, но искам да те попитам за коя държава става въпрос по-точно и дали си наясно как се придобива такъв сертификат. И за какво оборудване става въпрос? HP е голяма фирма и имат доста отдели :)

В момента става въпрос за Босна и по - точно за Сарево. Мисля че този техник ще има и кратка обиколка из Косово. На някой може да му се стори като опасно мястно, но не е така. Вече съм над 6 месеца в Босна и по нищо не може да се каже че е имало война преди няколко години.

Нямам идея как се придобива такъв сертификът.

Ще поддържа десктоп машини и сървъри.

Ние си имаме достатъчно квалифициран персонал, въпроса е че има някакво изискване на hp :(. Работодателя е канадската компания от подписа ми. Клиента е Нато. Съответно получаваш всички привилегии на военните че даже и отгоре ;).

Link to comment
Share on other sites

Добре де, обяснете как се получава такъв сертификат. :bgrin:

 

Клиента е Нато. Съответно получаваш всички привилегии на военните че даже и отгоре.

Това включва ли безплатен ултрабърз сателитен интернет от сървърите на нато?? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Това включва ли безплатен ултрабърз сателитен интернет от сървърите на нато?? :bgrin:

Под привилегии разбирай: имунитет, храна, евентуално жилище и т.н.

Няма такива екстри като интернет през сателит на нато ;). Има други неща през техните сателити :P.

 

 

w00x кажи какво съм пропуснал.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам смисъл, при положение, че те мързи сам да потърсиш.

Верно ли бе тарикат :allien смисълът е че човек, който е взел такъв сертификат или е в процес на взимането му, може да ти каже 100 пъти повече подробности и неща които не се пишат в сайтовете.

Link to comment
Share on other sites

Верно ли бе тарикат :allien смисълът е че човек, който е взел такъв сертификат или е в процес на взимането му, може да ти каже 100 пъти повече подробности и неща които не се пишат в сайтовете.

 

Ако си видял, попитах по-нагоре. netrootbg каза, че не знае, а и никой не отговори. Затова потърсих сам. Защо реши, че няколко дена след това някой взел такъв сертификат ще прочете темата и ще ти каже за какво става въпрос при положение, че един път вече е попитано?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Съответно получаваш всички привилегии на военните че даже и отгоре ;).

/* off */

Стани военен: ще ти дадем безплатна храна,

ще ти дадем безплатни дрехи,

ще ти дадем безплатно жилище,

ще ти намерим жена,

ще ти направим деца... :>

/* on */

за каква комбинация от хардуер/софтуер става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

/* off */

Стани военен: ще ти дадем безплатна храна,

ще ти дадем безплатни дрехи,

ще ти дадем безплатно жилище,

ще ти намерим жена,

ще ти направим деца... :>

/* on */

за каква комбинация от хардуер/софтуер става въпрос?

Не забравяй че си цивилен. Само клиента ни е военен.

 

106x

 

Rack(2U) server

Dual Core Intel Xeon 5160 (single) CPU upgradeable to 2 processor

Level 2 Cache memory 4 MB

PC2-5300 DDR2 Fully Buffered DIMMs (4 x 1 GB)

Integrated Smart Array p600/512 Controller with Battery Backed Write Cache Enabler.

8 Hot Plug Small Form Factor Drive bays

3 PCI-X/E expansion slot

Redundant Hot Plug 1000-W Power Supply Module (IEC cord EURO)

Integrated Lights Out 2 (iLO 2) Standard remote server Management

Redundant Hot-Plug Fans

3.5” FDD 1,44 MB

DVD-ROM 8x/24x

Embedded Dual Multifunction Gigabit Network Adapters with TCP/IP Offload Engine

 

 

На работнище станиции не мога да намеря спецификациите но са 405 на брой.

 

Windows - Active Directory + Exchange

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...