Jump to content
BulForum.com

ide toi ide, Kernel 2.6 ;))


NIX

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Index of /FTP/Linux_Appz/Kernel.2.6.0.Final

 

Name                    Last modified      Size  Description

----------------------------------------------------------------

Parent Directory                              - 

linux-2.6.0.tar.bz2      18-Dec-2003 11:46  32M 

linux-2.6.0.tar.bz2.sign 18-Dec-2003 11:46  248 

upped-by-Dreamer.txt    18-Dec-2003 11:46  67 

----------------------------------------------------------------

Apache/2.0.47 (Unix) Server at warez.ru Port 8080

Link to comment
Share on other sites

Bravos, Dreamer!  ;)  :beerchug

I tozi pyt Dreamer izprevari sybitiata :)) I ot men edno goliaaaaamo bravo :)

Link to comment
Share on other sites

Mdaaa, noviqt kernel rulez vyv vsichki otnosheniq, samo da vi kaja che nvidia oshte ne sa izkarali driveri za nego i mai nqmat namerenie skoro da go pravqt. Na minion.de ima nqkvi patchove ama ne sa official, na koito mu stiska da gi svalq ... Az sys trista myki go podkarah vypreki ne malkoto FATAL ERROR messages. Edin syvet - na make menuconfig dobre razgledaite kakvo vi trqbva, zashtoto kernelyt e super nablyksan i ima mnogo vajne neshta, koito ne sa izbrani po default.

Ei, veche mojem da pishem spokoino po NTFS we :punk (i tva da ne zabraite da go izberete!)

A ako warez-a shte stava mnogoprocesoren - 2.6.0 podyrja do 255 procesora :punk

Link to comment
Share on other sites

A we uj si slagam sichko, koeto mi trebe za mashinkata, a mi dava sumati FATAL ERROR-s che lipsvat moduli ... eto tiq: agpgart, ide_scsi, snd_pcm_oss, snd_mixer_oss, apm. Za oss-to da kajem, che shte go prekompiliram kato go include-na, ama apm-to sym siguren, che sym go include-nal. Obache go slojih kym qdroto, ne kato modul. Da ne bi da e zatova ? Neshto me symnqva i za tva mnogo beh se radval da mi kajete kade v kernela stoqt gore spomenatite moduli, za da moga da si go prekompiliram s tqh ... 10x.

 

Aide samo bez otgovori ot tipa "nqmam predstava" i "nameri si gi sam", shtoto gledam mnogo takiva sa se navydili, ili pyk sq nqkoi da kaje: "da, mnogo takiva sa se navydili...". I molq Vi otgovarqite ako ste sigurni, shtoto edin otgovor ot tipa "Mi mislq, che trqbva da e modul, ama ne sym siguren" shte mi kostva chasove v prekompilirane i opravqne na conig failove, koeto moje da so okaje nenujno.

Link to comment
Share on other sites

Hora ... mnogo go mychih toq kernel ... sichko deto pisah gora "uj" go opraih ama pak ne trygvat sumati raboti deiba. I ne e samo tva, mlad e oshte kernelyt. Ne e samo moe mnenie, che e bygav. Na vsqkade pishat - pazete si i stariq kernel kato se zahvashtate s 2.6.0 . Syvet - izchakaite 2.6.1, a nai-dobre pochakaite sledvashtiq linux, koito shte izlezne s 2.6.x kernel (tova e ot slackware.com - "Slackware 9.1 uses the stable 2.4.22 kernel, but is 2.6.x ready." i vse pak za data na izlizane na noviq slack nishto ne se chuva :()

Link to comment
Share on other sites

абе пич не се надявай скоро на нов Слак.не знам от кога го ползваш , но нови весии излизат горе долу веднъж годишно.какво толкова от новите функции ти трябва, че бързаш.

Link to comment
Share on other sites

Най-сетне и аз да намеря малко свободно време и да "разцъкам" новот ядро :)

Трябва да ви кажа, че съм впечатлен от новата "идеология" на компилиране на ядрото! :punk. В случаи, когато 2.4.х се издънва при компилация, това отроче се държи чудесно.

Не виждам "бъгави" неща, дори напротив. Е, не говоря за експерименталните опции, но и там нещата са доста пипнати.

В крайна сметка 2.6.0 е нещо наистина забележително, но при спазването на следните основни правила при компилиране:

1. Всички необходими опции/модули за конкретната хардуерна конфигурация трябва да бъдат надлежно избрани.

2. Излишните неща трябва да се махнат.

3. Ядрото да е по-компактно, т.е. неща като драйвери на устройства (USB, sound, network и т.н.) да се зареждат в последствие като модули.

 

Не виждам причини да не се премине към 2.6.0 в една десктоп система (за сървърите съображенията са съвсем други).

 

Тестова конфигурация: Slack 9.1 върху лаптоп с много проблемно i845G видео.

Предполагам, че ще върви добре и на останалите дистрибуции.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

isleze i versiq 2.6.1 ;-) novosti ima ne e kato da nqma ;-) ima savsem novi ne6ta drugi pak napravo lipsvat sprqmo 2.6.0 no novoto e nay ve4e opravqne na bagove

 

ina4e gi probvah i dvata na moyta doma6na ma6ina + suse 9.0 i sam dovolen ;-))

ima stranni momenti kato naprimer pri startirane ponqkoga pokazva 4e sshd , smbd i nscd ne tragvat no za moe u4udvane posle se okaza 4e si rabotqt normalno , samo deto vadi strqska6ti saob6teniq ;-))

 

oba4e edno e vqrno , trqbva mnogo da se vnimava s configuriraneto ama mnogo

 

i vsi4ko izli6no da se premahva kolkoto po malko gluposti vatre v qdroto tolkova po dobre

Link to comment
Share on other sites

Hora ... mnogo go mychih toq kernel ... sichko deto pisah gora "uj" go opraih ama pak ne trygvat sumati raboti deiba. I ne e samo tva, mlad e oshte kernelyt. Ne e samo moe mnenie, che e bygav. Na vsqkade pishat - pazete si i stariq kernel kato se zahvashtate s 2.6.0 . Syvet - izchakaite 2.6.1

 

Не виждам "бъгави" неща, дори напротив

 

isleze i versiq 2.6.1 ;-) novosti ima ne e kato da nqma ;-) ima savsem novi ne6ta drugi pak napravo lipsvat sprqmo 2.6.0 no novoto e nay ve4e opravqne na bagove
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...