Jump to content
BulForum.com

Маршрути за 1 ден около Пловдив


charovni

Recommended Posts

Някой има ли свежа идея за излет над Пловдив за 1 ден. Миналата неделя ходих по маршрута хижа Здравец Бяла черква, около 3 часа, и много ми хареса. Трябва ми нещо подобно.

 

Чувал съм за с. Куклен - хижа Руен и за някаква хижа над Асеновград (Момина сълза май), пътеката минавала над шосето за Бачково. Но как се стига до там ми е загадка.

 

Ако някои знае нещо да каже.

 

Ч.А.

Link to comment
Share on other sites

Има интересни дестинации в близост до Пловдив. Пробвай с кола до Паниците (малко след Калофер) / пътят е към час с кола/ и после пеш до хижа Рай и Райското пръскало - към 3 часа е преходът. Даже, има една еко пътека близо до Калофер - самоче вместо към Паниците се тръгва към манастира, много била красива - имало и пещери, обаче да те предупредя, че пътят след Калофер е ужасен - аз се отказах на средата, понеже колата щеше да пострада...но може и пеша да се тръгне.

Иначе хижа Руен се стига и от Копривките. Аз съм ходила...не се стига трудно.

Link to comment
Share on other sites

Има интересни дестинации в близост до Пловдив. Пробвай с кола до Паниците (малко след Калофер) / пътят е към час с кола/ и после пеш до хижа Рай и Райското пръскало - към 3 часа е преходът. Даже, има една еко пътека близо до Калофер - самоче вместо към Паниците се тръгва към манастира, много била красива - имало и пещери, обаче да те предупредя, че пътят след Калофер е ужасен - аз се отказах на средата, понеже колата щеше да пострада...но може и пеша да се тръгне.

Иначе хижа Руен се стига и от Копривките. Аз съм ходила...не се стига трудно.

мдам...ако си природолюбител това ще ти хареса :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Даже, има една еко пътека близо до Калофер - самоче вместо към Паниците се тръгва към манастира, много била красива - имало и пещери, обаче да те предупредя, че пътят след Калофер е ужасен - аз се отказах на средата, понеже колата щеше да пострада...но може и пеша да се тръгне.

На екопътеката е много яко.

Ходил съм, но до там стигнахме само с нивата и роувъра, наистина пътя беше много зле.

Струваше си ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Някой има ли свежа идея за излет над Пловдив за 1 ден. Миналата неделя ходих по маршрута хижа Здравец Бяла черква, около 3 часа, и много ми хареса. Трябва ми нещо подобно.

 

Чувал съм за с. Куклен - хижа Руен и за някаква хижа над Асеновград (Момина сълза май), пътеката минавала над шосето за Бачково. Но как се стига до там ми е загадка.

 

Ако някои знае нещо да каже.

 

Ч.А.

 

Били сме на Момина сълза,не е далече от пътя за Бачково,но хижата е разбита.

"Малко" над нея е хижа Безово.Маршрута е хубав,пътеката става.

Link to comment
Share on other sites

От Пловдив през Първенец,Храбрино (евентуално Лилково),Бойково,Плочник и обратно.

Ако е с кола към 3-4 часа път.Ако е с байк към 5-6 часа.

ПС Бойково RULEZZZ :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...