Jump to content
BulForum.com

Радио нет


LaN

Recommended Posts

Значи искам да прекарам нет на място по средата на пътя между Пловдив и Асеновград. Няма възможност за окабеляване,далече е и от 2-та града.Няма и възможност за позлване АДСЛ-а на БТК. Трябва ми за няколко месеца дефакто, а сателитният достъп ....да речем че 300 евро на месец за това са неоправдани. Сещам се ,че преди време бях срещал някаква обява из вестниците мисля за радио достъп до мрежата от пловдивски доставчик,но подробности не помня. Някой който може да даде инфо към кой доставчик да се обърна ,или телефон да звънна ? Първата ми мисъл беше ЕК, питах в един офис като плащах сметките,но ми казаха че такъв род достъп не предлагат. Гигабит- нямат мисля такова нещо.Визио - прегледах им страницата, звъннах на един от телефоните им - не предлагали.... Дайте инфо ако някой е запознат по въпроса .

Link to comment
Share on other sites

Може да драснеш едно лично на 3dfx.Доколкото си спомням,в някаква тема май той беше казал,че ползва подобно нещо в Марково

Link to comment
Share on other sites

Може да драснеш едно лично на 3dfx.Доколкото си спомням,в някаква тема май той беше казал,че ползва подобно нещо в Марково

 

мерси. Писах му . Друг ако има инфо : да не се притеснява да сподели моля :)

Link to comment
Share on other sites

мерси. Писах му . Друг ако има инфо : да не се притеснява да сподели моля :)

После може да кажеш и до какво решение си/сте стигнал/и.

Link to comment
Share on other sites

Това радио нет какво ще рече - WiFi ли? WiFi e точно за такива случай, при които няма възможност за окабеляване, но WiFi предаватели между Пловдив и Асеновград 99.9% няма. То по принцип в Пловдив почти няма :(

Link to comment
Share on other sites

Angelsoft (langame, asilan, netgroup или там както се казват в момента..) предлагат със сигурност. Офиса им е точно под 4к, но за цени/качество нищо немога да ти кажа, визио предлага със сигурност, но чрез друга фирма, спектърнет предлага, но е много мизерна услуга на по-висока цена, гигабит официално не предлага, но пак трябва да се говори с човек от вътре (тия по касите не ги брой). Все пак обурудването идва към 300$ минимум, което е сериозна инвестиция, a и зависи дали има пряка видимост.

Link to comment
Share on other sites

Само дето angelsoft е старото име на 4к :)

 

Я наистина ако някой има по-подробна информация да сподели относно скорости и възможности

Link to comment
Share on other sites

Само дето angelsoft е старото име на 4к :)

 

Я наистина ако някой има по-подробна информация да сподели относно скорости и възможности

 

Така, за съжаление 3dfx не е ползвал радио нет, но ми обясни че Визио дефакто предлагали такова нещо,но трябва да се разходя до офисът им явно, защото по телефона се правят на ударени (предполагам нелегална мрежа,може би нямат лиценз за това -ако е необходим,незнам).

Звъннах на Ейнджъл Софт ( лан гейм ) - предлагат. Цената на оборудването за извън градска връзка е около 1000 лева (така ми обясниха ) ,защото се използва 5 гигахерцово нещо си (за града било 2,4) .Скоростите им с това 5 гигахерцово нещо си - били тези които са им в офертата ,тоест - постижими са (64 до 128К външен , 128К бг , 700К локал - поне така пише в страницата за тарифа 35 лева).Аз изрично питах дали наистина са възможни с радио модем тия скорости ,защото ми бяха казали че радио модемите попринцип такава скорост не можели да поддържат, но категорично ми отговориха че скоростите са възможни :blink: . Оборудването - може да се вземе и под наем ,но избягвали този вариант ,не че бил невъзможен....... Явно въпрос на преговори.Все пак 1000 лв за радио модем :blink: ..... който ще ползвам няколко месеца само :wacko: ,малко скъпичко май. Чух пък,че преди няколко месеца някаква фирма имала нелегална мрежичка явно и оборудването било към 300 лева ,което е поносимо. Ще потърся още.Някой ако се сети междувременно за нещо друго - да се оабжда :)

Гигабит само не знам къде да ги питам ,щом в офиса не става.

Link to comment
Share on other sites

Попитах защото този тип връзка е идеална (а често и единствена алтернатива) за места като села, вили из балкана и т.н. По принцип връзка е възможна дори и до 50 км съм чувал, но трябва да има "пряка видимост" между предавателя и приемника (демек през баир не става). Тъй като едва ли скоро ще има интернет из околните села, а умните (вкл и аз) планират завбъдеще да си спретнат по една къща в подножието на балкана (ако вече не са го направили) радиовръзката е много добро решение. От друга страна съм чувал глупости от сорта че ако пуснеш микровълнова наблизо и се разваляла връзката. Затова смятам че тази тема е добра идея и е хубаво да се даде повече инфо от който знае.

Link to comment
Share on other sites

Темата е доста интересна и макар че вече си реших проблема чрез BTC ADSL винаги съм се интересувал от алтернативните решения.

 

Всъщност не разбрах за какво ти трябва този нет и какви са ти минималните изисквания за bandwidth и месечен трафик. Защото ако е за browsing само има доста по-лесен вариант - GPRS. Globul си пускат 3G мрежата след няколко дни (в София) но по принцип са обявили, че няма да се бавят много-много и с останалите градове... При UMTS скоростите започват да стават доста поносими...

 

Друг вариант е и http://www.skydslbg.com

Link to comment
Share on other sites

Темата е доста интересна и макар че вече си реших проблема чрез BTC ADSL винаги съм се интересувал от алтернативните решения.

 

Всъщност не разбрах за какво ти трябва този нет и какви са ти минималните изисквания за bandwidth и месечен трафик. Защото ако е за browsing само има доста по-лесен вариант - GPRS. Globul си пускат 3G мрежата след няколко дни (в София) но по принцип са обявили, че няма да се бавят много-много и с останалите градове... При UMTS скоростите започват да стават доста поносими...

 

Друг вариант е и http://www.skydslbg.com

 

няма значение за какво ми трябва :) , skydls-a - мисля че споменах че не мога там да ползвам нет през телефон ,така че не ми върши работа.Аз ако имах там възможност за връзка през телефон (или пък кабелен доставчик),изобщо нямаше да се впрегна да търся алтернатива. Тези 3G мрежи......ако цената е като тази на Мтел горе-долу.....все едно не са я пуснали,поне за мен.Картата 300 лева,таксата 100-ина лева,скоростта 12к и се кефят че била "голяма" :wacko: , ограничение по трафик :angry: .....тоя 3G ....да си го държат.

Link to comment
Share on other sites

няма значение за какво ми трябва :) , skydls-a - мисля че споменах че не мога там да ползвам нет през телефон ,така че не ми върши работа.Аз ако имах там възможност за връзка през телефон (или пък кабелен доставчик),изобщо нямаше да се впрегна да търся алтернатива. Тези 3G мрежи......ако цената е като тази на Мтел горе-долу.....все едно не са я пуснали,поне за мен.Картата 300 лева,таксата 100-ина лева,скоростта 12к и се кефят че била "голяма" :wacko: , ограничение по трафик :angry: .....тоя 3G ....да си го държат.

 

Никой не те кара да си взимаш GPRS карта и да плащаш такава карта! Най-обикновен GPRS capable GSM с bluetooth връзка ти върши цялата работа. Това нещо можеш да го комбинираш и с skydls - това е и смисълът на тоя вид достъп. Ще плащаш на Globul/M-tel само за upload-натия трафик и ще имаш бърз download.

Link to comment
Share on other sites

Да ,решение е.Извинявай 3dfx, че преди прегледах линка който си дал, но като видях че е необходим допълнителен канал за подаване на заявките и престанах да чета по-нататък. Чак сега прочетох всичко . Значи ..да, отчасти е това което търся ,но отчасти. Оборудването е по-евтино,но скоростите са по-ниски.Не го търся нета за download ,или поне не предимно,но тук се плаща на трафик,а тарифите които не са на трафик цената на месец е...... :wacko: ,просто е неоправдана в моят случай :)

Значи в страницата на skyDsl-a ми направи впчеталение нещо : GPRS тарифа на Глобул. Обаче нищо подробно.Просто абонамента на месец и цената на мб. В интерес на истината съм им абонат ,трябва май да ги попитам.Телефонът ми оригинално си е с кабел и софтуерна подръжка на GPRS модем на компютъра .Аз и в момента го ползвам за нет там ,но скоростта е много малка ,бих казал прекалено ниска (GPRS ) .Браузването ....направо си е мъка.

Link to comment
Share on other sites

От друга страна съм чувал глупости от сорта че ако пуснеш микровълнова наблизо и се разваляла връзката. Затова смятам че тази тема е добра идея и е хубаво да се даде повече инфо от който знае.

Изобщо не са глупости, това че се разваля връзката. При тези честоти водните капки абсорбират вълната и сам се сещаш като завали какво става...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...