Jump to content
BulForum.com

Black Music


Lil Scrappy

Recommended Posts

Еми за теб новото е боза, за нас твоето е боза... така че няма какво да ги разграничаваш. Като ти харесва, слушай си ги, няма нищо лошо... ама не се меси в чужди работи кой какво слушал и кой какво разбирал...

 

Коееее в бозааа бе дечкоооо?????? За тези думи съм готов да ти счупя главата ! вярвам и твоите идоли дори ако те чуят :bgrin: Тъпак дребен... мълчи и неговори ! Десет пъти повторих, че не разграничавам старо от ново и че слушам и ново, ОК?!

П.П. Много поздрави на Xzibit от тези хора - http://www.dailymotion.com/cluster/music/v...e-king?from=rss

B)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Run,за всичко съм съгласен с теб,но не и с тва че хейтваш g- funk-а. Смисъл,верно на Снууп нещата са боза,но албума Dogystyle е класика, въобще цялата ера на G-funk-а си е доста добра - above the law,dre,snoop ,късните неща на NWA. Иначе по принцип съм много повече фен на ню йоркския хардкор рап ,за мен най-добрият албум евър си е 36 Chambers. Въобще в хип хоп-а ,като всички други жанрове си има подстилове,повечето от които ме кефят. Харесва ми и g funk и hardcore rap,и conscious , кефят ме и horrorcore - като gravediggaz,psycho+logical,най-вече ме кефи хип хоп с джаз семпли - GangStarr,A tribe Called Quest. Само абстракта и кънтри рапа не са ми по вкуса. :D

Link to comment
Share on other sites

Няма подстилове приятелю... хип хопа няма ! не съм казвал, че мразя някой или нещо... казах, че не е хип хоп и мисля, че това го знаеш ! ;)

Link to comment
Share on other sites

е как ще няма ? ще ми кажеш че gangstarr , run dmc и gravediggaz са един стил ли ?едните са си с супер джаз звучене и мъдри лирики,другите са пионери в рап-а,имат и леко рок звучене,другите пък имат мрачни бийтове и текстовете им са свързани с убийства,окулт,садизъм и тнт. това имам в предвид

 

абе killah priest си го е казал

 

"too many rappers in the east wanna be gangstaz , too many gangstaz in the west wanna be rappers , bunch of actors I ought to smack ya"

 

съотношението качествен west срещу качествен east rap е 20 на 80. NY - State of mind :excl:

 

a за south-а - единствените свестни неща от там са Common,Geto Boys и Scarface ,които разбира се нямат нищо общо с dirty south-а,просто са от там.

Link to comment
Share on other sites

е как ще няма ? ще ми кажеш че gangstarr , run dmc и gravediggaz са един стил ли ?едните са си с супер джаз звучене и мъдри лирики,другите са пионери в рап-а,имат и леко рок звучене,другите пък имат мрачни бийтове и текстовете им са свързани с убийства,окулт,садизъм и тнт. това имам в предвид

 

Хе... еми то всичко идва от джаз и фънк звученето, няма как да нямат общо. Не става въпрос за това... искаш да ми кажеш, че Снууп има нещо общо с фънк, пропорционално на това и с хип хопа? Забрави !

Link to comment
Share on other sites

е ти слушал ли си го в The Chronic от 92 и Dogystyle от 93. Колкото и да е смешен по принцип,тези албуми са си хип хоп и са вечни класики,заслужават много голямо уважение.Иначе да,и аз го мразя, щом е работил с боклуци като master p,pharell и разни поп смешници е жалък.

 

Между другото този спор е интересен,спорил съм и с разни хора които са ми твърдяли че Run DMC и Public Enemy са метъли :laughing:

Link to comment
Share on other sites

е ти слушал ли си го в The Chronic от 92 и Dogystyle от 93. Колкото и да е смешен по принцип,тези албуми са си хип хоп и са вечни класики,заслужават много голямо уважение.Иначе да,и аз го мразя, щом е работил с боклуци като master p,pharell и разни поп смешници е жалък.

 

Между другото този спор е интересен,спорил съм и с разни хора които са ми твърдяли че Run DMC и Public Enemy са метъли :laughing:

 

Явно без примери няма да стане :D Ето ти едно ИСТИНСКО хип хоп парче... едно от най-великите парчета в историята на рап музиката ! Ето ти фънки звуците, ето ти целия стил, ЕТО ТИ ИСТИНСКО РАПИРАНЕ ! - http://www.dailymotion.com/cluster/music/v...elight?from=rss

Сега вече да те питам... снууп дог това ли прави? :bgrin:

 

П.П. Особено внимание обърни на пълничкият :bgrin: ... ако това беше снууп щеше да колабира на 30-та секунда от рапирането му :lol:

Link to comment
Share on other sites

бе няма смисъл да го дъвчем тва повече.иначе има и друго- хип хопа наистина се е развивал,лека полека е изчистен от семпли като от тази песен на Sugarhill gang, и от рок звученето на run dmc. за мен рап в най-чистата си форма са албумите на ню йоркските изпълнители от средата на 90те - Wu Tang - 36 Chambers, Nas - Illmatic,Jeru Da Damaja- Sun rises in the east,Big L - Lifestylez of da poor and dangerous,Fat Joe - Represent,Mobb Deep - Infamous , GZA - LIQUID SWORDS, и тнт. Ей това е звученето ,което е трябвало да се достигне,и е достигнато.След тази ера , тази музика се изкриви,появиха се лачени негри с шарени дрехи,които си пеят елементарни текстове на фона на кънтри инструментал.сега обаче се забелязва нова вълна добри албуми на старите имена . Самият факт че KRS One и Marley Marl направиха съвместен албум - hip hop lives , цели 20 години след бийф-а им,може би най - влиятелния бийф в историята на тази музика,по голям дори и от Biggie vs 2pac

 

 

пп. а за snoop,чуй Gin and juice ако случайно си го пропуснал.може да си промениш мнението за него ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма подстилове приятелю... хип хопа няма ! не съм казвал, че мразя някой или нещо... казах, че не е хип хоп и мисля, че това го знаеш ! ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_genres_of_hip_hop

 

теб те кефи звученето на Run DMC

мен ме кефи звученето на това - http://zazz.bg/play:581856eb

или това например http://zazz.bg/play:466d8faf

 

разбираш ли има да спорим така с години

 

всеки си харесва различно, просто не ми казвай кое е боза, поне 10 пъти ти го повторих

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен с нищо от това, което каза ! Идеята на хип хопа не е била никога такава ! Никога не се е пяло за гангстери и никога не е било замисляно да има криминално звучене ! Както и да е !

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_genres_of_hip_hop

 

теб те кефи звученето на Run DMC

мен ме кефи звученето на това - http://zazz.bg/play:581856eb

или това например http://zazz.bg/play:466d8faf

 

разбираш ли има да спорим така с години

 

всеки си харесва различно, просто не ми казвай кое е боза, поне 10 пъти ти го повторих

 

Ейййй толкова ли сте малки, че не можете да разберете ! Не ме интересува какво ви харесва... слушайте ако щете Азис не ме е.. ! Но аз с право мога да ти кажа, че това Е БОЗА ! Тук не став въпрос за това кой какво харесва, ОК ОК ОК?! Ако ще да харесваш на снууп щерката тя няма да е по-голяма от гореизброените от мен хора... ЕТО ТОВА ТРЯБВА ДА ТИ СТАНЕ ЯСНО !

Link to comment
Share on other sites

Run, ти всъщност на кое се кефиш,само на Run DMC и разни групи от края на 70те и началото на 80те ли ? Щото тея дето ти ги изброих ако не са хип хоп за теб,нямам думи.

Link to comment
Share on other sites

никой нищо не споменава за wu tang clan :woot

entеr the 36 chambers...това говори ли ви нещо :rolleyes:

и аз да си кажа мнението за новите изпълнители-най новите...като young buck, някви twins имаше и сичките дето са се кръстили lil еди-кой си са зле според мене.само комерс, нищо друго.

харесвам всички от deathrow records и изобщо цялата западна част начело с пак и дре.жалкото е, че вече такива изпълнители няма и няма изгледи да се появят.то щом и снуп почна да прави песни с джъстинчу кво повече да говорим :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ейййй толкова ли сте малки, че не можете да разберете ! Не ме интересува какво ви харесва... слушайте ако щете Азис не ме е.. ! Но аз с право мога да ти кажа, че това Е БОЗА ! Тук не став въпрос за това кой какво харесва, ОК ОК ОК?! Ако ще да харесваш на снууп щерката тя няма да е по-голяма от гореизброените от мен хора... ЕТО ТОВА ТРЯБВА ДА ТИ СТАНЕ ЯСНО !

А за какво става въпрос? Няма истински хип-хоп и боза. Има хип-хоп, разделен в жанрове. Ти слушаш един, аз друг. И престани да говориш с такъв тон.

Link to comment
Share on other sites

Run, ти всъщност на кое се кефиш,само на Run DMC и разни групи от края на 70те и началото на 80те ли ? Щото тея дето ти ги изброих ако не са хип хоп за теб,нямам думи.

 

Не не се кефя само на тях... повторих го поне 10 пъти... единственото което обяснявах е, че няма по-големи от тях както някои хора тук казаха и всички го знаят това ! Не случайно във всяка класация са N 1, не случайно цял свят ги обича ! Слушам нов хип хоп не се притеснявай ! Слушам и West Side и East Coast... и WSC(вкл. и Айс като соло) и BIG и вси що може да се сетиш покрай тях !

 

А за какво става въпрос? Няма истински хип-хоп и боза. Има хип-хоп, разделен в жанрове. Ти слушаш един, аз друг. И престани да говориш с такъв тон.

 

Момко... ако някой някога те попита "Кой е най-големият хип хоп изпълнител или група?" ти какво ще кажеш? - "разделени са в жанрове... тоя е тука оня е там?"

Link to comment
Share on other sites

Момко... ако някой някога те попита "Кой е най-големият хип хоп изпълнител или група?" ти какво ще кажеш? - "разделени са в жанрове... тоя е тука оня е там?"

За мен няма най-велик, може да си имам любимец, но това незначи, че е велик.

Link to comment
Share on other sites

Frodo, прав си,enter the 36 chambers е най-великият рап албум правен някога.Нищо друго не може да звучи по първично и по брутално.И е първи по рода си на такава тематика,велик е нямам думи. "watch your step ,kid" ... btw ,кога ше разцъкаме пак тенис на маса ? ;)

 

Lil`Nigga,прав си,в разделението на под жанрове,тва което слушаш ти се води country tunes :lol:

 

А кои са най-големи като цяло- трудно е да се каже. За мен най-големи са GangStarr, защото Dj Premier е най-добрият продуцент в рап-а и е продуцирал половин ню йорк,а Guru е най-великото mc,най-спокойния флоу и най-мъдрата лирика. Обичам ги !

Link to comment
Share on other sites

Lil`Nigga,прав си,в разделението на под жанрове,тва което слушаш ти се води country tunes :lol:

Моето е много специфично - Dirty South и Crunk, които са поджанрове на Southern hip hop-a, който е поджанр на хип хоп-а като цяло. ;)

Link to comment
Share on other sites

Коееее в бозааа бе дечкоооо?????? За тези думи съм готов да ти счупя главата ! вярвам и твоите идоли дори ако те чуят :bgrin: Тъпак дребен... мълчи и неговори ! Десет пъти повторих, че не разграничавам старо от ново и че слушам и ново, ОК?!

П.П. Много поздрави на Xzibit от тези хора - http://www.dailymotion.com/cluster/music/v...e-king?from=rss

B)

1. Вземи попрочети някои правила из форума ;).

2. Ако искаш ела да се пробваш ;).

3. Казвам, че за МЕН (!!!!!!) е боза... не ме кефи, като си искаш слушай си ги... баааси....

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_genres_of_hip_hop

 

теб те кефи звученето на Run DMC

мен ме кефи звученето на това - http://zazz.bg/play:581856eb

или това например http://zazz.bg/play:466d8faf

 

разбираш ли има да спорим така с години

 

всеки си харесва различно, просто не ми казвай кое е боза, поне 10 пъти ти го повторих

И аз това се опитвам да му разясня ... но той искал да ми счупи главата :laughing:
Не съм съгласен с нищо от това, което каза ! Идеята на хип хопа не е била никога такава ! Никога не се е пяло за гангстери и никога не е било замисляно да има криминално звучене ! Както и да е !

 

Ейййй толкова ли сте малки, че не можете да разберете ! Не ме интересува какво ви харесва... слушайте ако щете Азис не ме е.. ! Но аз с право мога да ти кажа, че това Е БОЗА ! Тук не став въпрос за това кой какво харесва, ОК ОК ОК?! Ако ще да харесваш на снууп щерката тя няма да е по-голяма от гореизброените от мен хора... ЕТО ТОВА ТРЯБВА ДА ТИ СТАНЕ ЯСНО !

Това, че не си съгласен си е твой проблем. Слушай си твойте, и не обиждай тези, които ние харесваме !
Link to comment
Share on other sites

Run,тея класации са абсурдни.Има куп нередности,въобще нищо не значат.Тая първата дето я даде....ми Mos Def е пред KRS One . Верно Mos Def ми е от любимците,но освен black starr и black on both sides няма други добри албуми. KRS One пък,легенда, с над 10 супер силни албума да е толкова зад него...за кво да си говорим. A Jay Z може да е смешник ,но и той има 1 добър албум от 95-та - Reasonal Doubt

Link to comment
Share on other sites

Run,тея класации са абсурдни.Има куп нередности,въобще нищо не значат.Тая първата дето я даде....ми Mos Def е пред KRS One . Верно Mos Def ми е от любимците,но освен black starr и black on both sides няма други добри албуми. KRS One пък,легенда, с над 10 супер силни албума да е толкова зад него...за кво да си говорим. A Jay Z може да е смешник ,но и той има 1 добър албум от 95-та - Reasonal Doubt

 

Винаги ще има някой да го боли, че негова любима група не е напред ;) В твоя случай ганг стар ! Първите хора в тази класация са имали по-голям глас и от президента на САЩ ;) Няма спор за първите места !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...