Jump to content
BulForum.com

Втори Юни


cheese

Recommended Posts

Уважаеми сънародници и в частвост съграждани! По случай празника високопатриотичните български импресарски къщи ви канят на концерт на Таркан на стадион Васил Левски в столицата.

На Трети Март догодина ще се организират мазни борби в Музея на Съединението и състезание по кючек на Оборище.

 

Ура, другари !

 

 

P.S. Не се шегувам, утре наистина ще има концерт на Таркан. И стадионът ще е пълен с безмозъчни тикви, ще видите! Така че догодина наистина и Мис Гюбек в Ал. Невски може да устроят.

Link to comment
Share on other sites

И кво от това?Живеем в 21 век, Таркан, макар и турчин, не виждам с какво е виновен за станалото преди 130 години...Концерт като концерт, тва според мен беше глупаво и прекалено крайно изказване от твоя страна...

Link to comment
Share on other sites

Да..и според мен е малко пресилено, ама все пак не може ли поне утре да няма новини на турски.

Днес докъто хапвах и случайно попаднах на тях :sick ...баси, още ги има :angry1

Link to comment
Share on other sites

Dulgia, какво от това ли ???? А ми не знам, сещай се ! Ако можеш.

Не мога да се сетя...Хвани свърши няква работа, вместо да се чудиш ква теория на конспирацията да измислиш ;)

Link to comment
Share on other sites

И кво от това?Живеем в 21 век, Таркан, макар и турчин, не виждам с какво е виновен за станалото преди 130 години...Концерт като концерт, тва според мен беше глупаво и прекалено крайно изказване от твоя страна...

Той че не е виновен не е ама според теб турците ще направят ли концерт на някой българин в ден , в който имат празник ?

Link to comment
Share on other sites

130 години след подвига на четата на Христо Ботев и неговата чета отново се прекланяме пред тях! Саможертвата никога не ще бъде забравена!!!

Link to comment
Share on other sites

130 години след подвига на четата на Христо Ботев и неговата чета отново се прекланяме пред тях! Саможертвата никога не ще бъде забравена!!!

ми не че нещо ама пловината държава за мен е циганска ( заради демографксия сриф неможе циганин да има 11 деца българин МАКСИМУМ 2 и накрая да сме повече от тях ) тази половина няма да си помни ил ида отчете миналото останала половина се дели на 2 под полувини едната знае за празника ама не ги грей защото мисли за насъщния в тези тежки дни другата половина поне ще запази минута мълчание или ще спре движението си утре

Link to comment
Share on other sites

ми не че нещо ама пловината държава за мен е циганска ( заради демографксия сриф неможе циганин да има 11 деца българин МАКСИМУМ 2 и накрая да сме повече от тях ) тази половина няма да си помни ил ида отчете миналото останала половина се дели на 2 под полувини едната знае за празника ама не ги грей защото мисли за насъщния в тези тежки дни другата половина поне ще запази минута мълчание или ще спре движението си утре

 

Прекланят се тези които наистина оценяват великия подвиг.Останалото е сган.

 

 

 

"ТОЗ КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА"

Link to comment
Share on other sites

...cheese темата ти sux, особено поднесена по този начин :smile:

Link to comment
Share on other sites

130 години след подвига на четата на Христо Ботев и неговата чета отново се прекланяме пред тях! Саможертвата никога не ще бъде забравена!!!
Ще ти предложа преди да пишеш да драснеш една чернова, защото изречението в този си вид предизвиква единствено смях и съжаление към "родното" образование.

 

 

Иначе и аз се включвам в сганта. Въпреки, че прапра... дядо ми поп Сава Катрафилов е бил в четата на Ботев, нещо неизпитвам никакъв патриотизъм и възхищение към камикадзетата.

Link to comment
Share on other sites

Е, опитах се да накарам тоз-онзи да се замисли.

Знаетте ли между другото как беше отбелязан в Шумен 24-и май ? С масов сюнет на 200 деца. Ама карай, 21-и век сме, няма сега за дреболии да се хващаме.

Знаете ли как се беше пременил ДПС депутатът Фикрет Сепетчи, първият, между другото, депутат от тая политическа сила в историята на демократичната ни държава, избран В ПЛОВДИВ, на 6-и септември миналата година? Имам предвид пред паметника, по време на речите, зарята и прочее? С молитвена шапчица на главата. Който си е дал малко труд да попрочете това-онова, би трябвало да знае кога и защо мохамеданите си слагат шапчиците. Ама айде сега, за една молитвена шапчица ще правим проблем!

Съвсем случайно миналата година един пазарджишки ДПС кадър каза в прав текст - вън християните от Родопите. Е, голяма работа, изтървал се е човекът! Дума дупка не прави.

Съвсем случайно през последните две десетилетия се създава компактно турско население по ключови старопланински проходи - Дюлинския, Твърдишкия, Върбишкия, по родопските - Якоруда например. Тези райони към момента са си просто казано етнически прочистени. Ама това е дребна работа!

Съвсем случайно в Разград има улица "Йалдаръм" . За тия, дето не си четат учебниците, ще припомня, че това е прозвище на Баязид Втори, който със страшна сила е започнал да присъства на Балганите преди едно известно време. И сега си има улица. Случайно, ще рекат някои, то това на турски просто си значи "светкавица". Щом имаме село, дето се казва Долно Уйно, що да нямаме и улица Светкавица.

Съвсем случайно с Разградско, Търговищко и Шуменско масово има табели по улиците, написани на български и турски. Ама карай сега, то какво са виновни туземците там, сега вече е 21-и век...

Съвсем случайно след срещата на министрите от НАТО турският външен министър се отби на среща с ДПС елита в Кърджали. Като не пропусна преди това да мине триумфално през града. От тази среща бяха изритани всички журналисти, и въобще българи, и тя се проведе при закрити врати. Никой не знае какви са ги приказвали там. Знаете ли, че в един турски вестник няколко дни по-късно пишеше, че министърът е посетил два града с КОМПАКТНО турско население? Момент, ще кажат някои, нали за Кърджали само ставаше дума? Да, ама на прибиране човекът мина през още един град. Знаете ли кой? ПЛОВДИВ! Но това е дреболия, 21-и век сме, няма да ограничаваме свободното придвижване на тоя хубав човек я!

Ами Адем Кенан и приказките му ? Ами паметника на Сюлейман на Шипка (а на бас, че днес на паметника на Ботев ще стои пак и отново лицето Здравко Зафиров, който беше един от инициаторите на това безобразие, и който не само не удавихме с плюнки, както си заслужава, ами и през полледните избори беше кандидат-депутат????? Ама айде, 21-и век сме, няма да придиряме на човека. Както викаше друг един боклук, полк. Петко Йотов, и войските на Сюлейман са се били геройски. Това не го съветвам да го повтаря в Стара Загора, защото ще го обесят на прословутите му мустаци)! Да продължавам ли ? Ами тюрбето на Ени Хан Баба, издигнато СЪВСЕМ, АМА СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО баш на връх Свобода в Родопите????? При положение , че векове е било другаде???

И чупещата се съвсем случайно, през ден, плоча на Момчил Войвода, на същия връх ? Случайна работа, нали ? Ама айде сега, за плочата на някакъв си войвода и за гробницата на един покорител на Родопите , пардон, един турист и присъственик, да правим проблем! Прекалено е балканско и теоретично-конспиративно.

 

Толкоз поводи за размисъл! Който има очи, ще види. Сега ще се хвана да свърша някоя работа.

 

Честит ви празник!

Link to comment
Share on other sites

Явно сирените се пускат вече по желание. Тази година две-три, догодина нито една.

 

 

Успех!!!!

Link to comment
Share on other sites

Явна сирените се пускат вече по желание. Тази година две-три, догодина нито една.

Успех!!!!

До нас виха доста повече от минута.
Link to comment
Share on other sites

До вас може.

В "Тракия" изобщо не се обадиха !!!

Имаше сирени и в Тракия, но за съжаление почти никой не спря.

ПП Точно до Хлебозавода живея и ги чух. Би трябвало сирената да се чува от Пожарната, поне аз така си мисля.

Link to comment
Share on other sites

E.T. извинявай, къде в Тракия си ги чула?

 

Edit: Питам защото в района на Хлебозавода НИКОЙ не ги е чул. Грешката не е в моите уши.

Link to comment
Share on other sites

...мазни борби, гюбеци :dry:

...cheese, другият път като решиш да почетеш нечия памет го направи по нормален начин, както е в другата тема, и като пропуснеш 'ефектното' театралничене и ирония

...а пък ако има нещо което те тревожи си пусни тема с подходящото заглавие -

'omg Таркан в България!! :ohmy:' ...примерно

...иначе мерси за поводите за размисъл

Link to comment
Share on other sites

много повече виеха аз бях на даскало ( яворов) и в часа по математиак се чуха и сичко замалчахме прави и повече от минута и се чуваха не една ;)

Link to comment
Share on other sites

Този ден е да си помислим за онези, които са имали мечтата за една по-добра България. И най-важното, посмели са да се борят за нея. Всеки път се замислям колко по-различни са били тези хора от нас. Днес всеки се е засилил да прави пари, ъпгрейд, къща, фирма, кариера. А онези са зарязали всичко, хванали са пушката и са тръгнали из балкана да бият душманите. И като се замисля колко по-различно е това от което правим днес и си казвам Евала (пак турцизъм за съжаление). Имало е мъже някога, и героична ни е семката, но какво има сега не е ясно. Ето за това се замислям всеки път като чуя сирените на 2 юни. И наблюдавам как повечето хора стоят прави като наказани, а в мислите си са другаде, съвсем далеч от героите или залисани от ежедневните дреболии. Помислете за героите, защото ако ни гледат, това е тяхната отплата.

 

Ч.А.

Link to comment
Share on other sites

cheese...виждаш ли докъде стигна това поколение,само си представи след още десетина години какво ще е..

 

 

 

charovni....ясно е какво има сега-КОНСУМАТОРИ! Някога е имало Мъже,сега има Азис.Сега правим пари,ъпгрейд,къща,фирма,кариера,а онези са правили ИСТОРИЯТА!

Поклон пред Паметта им!

Link to comment
Share on other sites

Дълъг Таркан да не е финландец ве?

Я си спомни сънародниците му какво са правели преди години...На 2 юни София ще не ще трябва да слуша маанетата на този скапаняк...И догато България почита паметта на Ботев "нашите" медии продължават да рекламират това жалко събитие.

Незнам кой кретен ще иде да го слуша тоя,за жалост ще има такива...

Затова сме на тоя хал вие казвате,че доста хора не са спряли по време на сирените-това на национални предатели-не почитат своята история.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...