Jump to content
BulForum.com

Auto или Home аудио усилвател?


Recommended Posts

Искам за в къщи да се взема едно двуканално усилвателче (на 4 ома) и се чудя дали да бъде авто усилвател или домашен. Каква е разликата между двата типа като звук (сила, високи, ниски филтри, шум) и като цена. Имат ли различни изисквания към говорителите?

Посъветвайте ме, pls

Link to comment
Share on other sites

Ами идеята е да използвам токоизправител с адаптер за 12 волта. Тва добре, но не знам входа на усилвателя, идващ от компютъра примерно, дали е същият какъвто е на нормален домашен усилвател??

Link to comment
Share on other sites

А защо се чудиш дали да е авто усилвател? Все пак е за домашни условия, еидн домашен усилвател ще има повече средства за контрол.

Що се отнася до захранването, домашния усилвател едва ли работи директно с 220 волта ;) , само дето идва с вграден токоизправител. Тук ми се струва, че някой предлагаше тороидални трансформатори, захранването си е захранване, всеки усилвател има такова.

Link to comment
Share on other sites

Тва с тороидалните трансформатори е не лоша идея ама първо те са мн скъпи (50лв за 150W например) и после трябва и грец и мнооого голям кондензатор за да заработи автоусилвателя - тоест още пари. Ако все пак повече ти се е харесал автоусилвателя може да пробваш с някое старо AT захранване на за компютър, те дават големи токове. Но така като се замисля ще стане цялата работа само карантии из къщи :( . Иначе изхода на компа и входа на усилвателя ще се сработят. А качеството на звука си зависи до голяма степен от колоните, та затова наистина е по-добре "домашния".

Link to comment
Share on other sites

Искам за в къщи да се взема едно двуканално усилвателче (на 4 ома) и се чудя дали да бъде авто усилвател или домашен. Каква е разликата между двата типа като звук (сила, високи, ниски филтри, шум) и като цена. Имат ли различни изисквания към говорителите?

Посъветвайте ме, pls

Моя съвет е да потърсиш по оказионите втора употреба домашен Hi-Fi усилвател(може и ресиивър) .Гледай да е от добра марка и крайното стъпало да е с транзистори,обърни внимание и на потенциометрите-да нe пращят.Успех!

Link to comment
Share on other sites

Ам, как се гледа потенциометрите дали пращят? Пускам музика, ма колоните да са в другата стая (опа - в другия квартал :) ) и се ослушвам около потенциометрите дали самите те пращят? :)

Сериозно, какво се има предвид? Шум от говорителите гокато са включени, но без музика?

Link to comment
Share on other sites

Ам, как се гледа потенциометрите дали пращят? Пускам музика, ма колоните да са в другата стая (опа - в другия квартал :) ) и се ослушвам около потенциометрите дали самите те пращят? :)

Сериозно, какво се има предвид? Шум от говорителите гокато са включени, но без музика?

 

Ми пускаш музика и започваш да въртиш врътките - ако се чува пращене (слушаш колоните де :D ) значи потенциометрите са се изтрили от повечко въртене. Ама ако е марков усилвателя надали ще има такъв проблем

Link to comment
Share on other sites

Ам, как се гледа потенциометрите дали пращят? Пускам музика, ма колоните да са в другата стая (опа - в другия квартал :) ) и се ослушвам около потенциометрите дали самите те пращят? :)

Сериозно, какво се има предвид? Шум от говорителите гокато са включени, но без музика?

Ще искаш да ти го пуснат преди да го вземеш и тогава въъъъъъртииииии потенциометрите!

Абе що не вземеш(ако имаш разбира се домашен комп)да си вземеш едно компютърно озвучаване с уфър-прилично качество на прилична цена.

Link to comment
Share on other sites

Искам за в къщи да се взема едно двуканално усилвателче (на 4 ома) и се чудя дали да бъде авто усилвател или домашен. Каква е разликата между двата типа като звук (сила, високи, ниски филтри, шум) и като цена. Имат ли различни изисквания към говорителите?

Посъветвайте ме, pls

Мога да ти предложа усилвател за вграждане в компютър ТУК

Link to comment
Share on other sites

Мерси, но търся нещо малко по-евтино. Реших, че ще е "домашен", външен.

Кажете ми, ако обичате, подходящи сайтове или направо някой магазин за втора ръка да видя (в Пловдив).

Приемам също предложения за усилвател до 150 лева, също и за тонколони.

Link to comment
Share on other sites

Видях наскоро едно магазинче за домашни усилватели втора употреба в началото на Руски(като тръгнеш от колелото към моста на Герджика, пада се след спирката на 12-ката) между оказионите. И все пак имай едно наум, вземи човек с теб който разбира, не бързай с покупката!

Link to comment
Share on other sites

имам един усилвател който е руски "одисей" и работи много добре

има екстри эа ниски . високи и др.

искам му 100лв.

тел.0896607043 или 032/633 863-Иван

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...